Jedynie prawda jest ciekawa

Kukiz: „Dziś my wam nic, a jutro wy nam nic”

22.11.2016

„Od 1989 roku nie było chyba przypadku, żeby któryś z polityków (obojętne jakiej opcji) poniósł odpowiedzialność karną za "działanie na szkodę" czy zaniechanie. Albo za łapówkarstwo” - pisze Paweł Kukiz na Facebooku w odniesieniu do medialnych doniesień o nowym śledztwie ws. willi Kwaśniewskiego w Kazimierzu.

Jak dodał, w Polsce pomiędzy partiami władzy obowiązuje niepisana zasada: "dziś my wam nic a jutro wy nam nic". Jak wyjaśnił, najlepszym przykładem jej działania jest Sławomir Nowak.

„Pamiętamy chyba wszyscy jak PiS w niego walił sugerując skorumpowanie i przewały. Oczywiście w czasie kampanii wyborczej :-) . Zresztą nie tylko w niego. Na "giełdzie" polityków do rozliczenia PiS miał kilkadziesiąt nazwisk. A dziś... Dziś nawet Burego wypuścili :-)” - pisze Kukiz. (pisownia oryginalna - red.)

Polityk dodał, że dziś temu samemu Nowakowi PiS powierza nasze 68 mln euro do "zagospodarowania" na Ukrainie.

„I to na dodatek na... budowę ukraińskich dróg :-). A Nowak tymczasem postarał się o obywatelstwo ukraińskie. A ukraińskie prawo nie przewiduje ekstradycji swoich obywateli :-). Więc nawet jakby chciano kiedyś (prawdopodobieństwo bliskie zeru) rozliczyć go za to, co wyczyniał przy polskich autostradach to można mu nagwizdać” - dodał Kukiz.

Stwierdził, że trudno znaleźć lepszą koalicję, niż scementowany w pewnych sprawach POPiS.

„W sprawach nepotyzmu, protekcji, korzystania z funkcji. Tutaj idą ramie w ramię. By żyło się lepiej! Im oczywiście” - twierdzi Paweł Kukiz.

„Jeszcze niedawno zapowiadano, że minister koordynator Służb przedstawi w Sejmie audyt w sprawie "Misiewiczów" czyli sprawozdanie pokontrolne w spółkach skarbu państwa. Oczywiście nie ma tego audytu a kolejne posiedzenie Sejmu rozpoczyna się... ostatniego dnia listopada.

Czy zauważyliście, że PO cicho siedzi i nie domaga się przedstawienia audytu? Dlaczego? Proste: "wy nam nic - my wam nic”. Dobrego Dnia” - podkreślił polityk.

wkt/facebook

[fot. wPolityce.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook