Jedynie prawda jest ciekawa


Kukiz do posła PO: Opłacaliście sprzyjające wam media

04.02.2016

Media opłacane przez partie „będą pisać o władzy jak najlepiej, a oponenta mieszać z błotem”.

Rząd PO-PSL wydał miliony na reklamy w mediach – wynika z danych prezentowanych na antenie TV Republika. „Z informacji, które wypływają na światło dzienne, wyłania się bardzo smutny obraz na temat tego, co działo się ze środkami publicznymi w czasach Donalda Tuska i Ewy Kopacz” – mówiła w "Zadaniu Specjalnym" Anita Gargas. Zaznaczyła, że w latach 2007-2015 spółki z udziałem Skarbu Państwa nadzorowane przez Ministerstwo Skarbu, wydały na reklamy w mediach publicznych i prywatnych ponad 356 mln złotych. Dane udostępniono w odpowiedzi na interpelację posła Kukiz'15 Andrzeja Maciejewskiego.

Emocje w tej sprawie starał się studzić były minister skarbu w rządzie PO-PSL. „Audyt trwa, wiec dajmy sobie trochę czasu, bo wiadomo, że każdy pieniądz publiczny musi być prześwietlony. Jeśli chodzi o spółki skarbu państwa, to udało się nam oddzielić w nich wpływ partii od gospodarki. Mam nadzieję, że audyt zostanie zakończony, a obiektywne kryteria zwyciężą nad populizmem” – przekonywał Andrzej Czerwiński.

„Pan nie może umyć w tej sprawie rąk” – ripostował Adam Bielan. „Rząd (PO-PSL -przyp. red.) nie zachowywał proporcji i przeznaczając ogromne środki na media lewicowo-liberalne, kupował sobie ich przychylność. Jestem przekonany, że żaden minister nie inwestowałby takich sum pieniędzy w jakąś upadłą gazetę” – mówił wicemarszałek Senatu.

„Te cyfry, które zostały tutaj przedstawione, mówią same za siebie. Cierpliwie czekam na pełny audyt, ale obawiam się, że ostateczny bilans będzie jeszcze bardziej przerażający” – mówił Wojciech Surmacz, redaktor naczelny "Gazety Bankowej".

Z kolei Paweł Kukiz tłumaczył, że jeśli dane wydawnictwo otrzymuje środki od konkretnej partii politycznej, to "jest rzeczą naturalną, że będzie o niej pisało jak najlepiej, a każdego oponenta zmiesza z błotem". „To, co ze mną wyprawiała "Gazeta Wyborcza", było rzeczą straszną. W momencie, gdy poszedłem na wojnę z systemem, zaczęto mnie określać mianem sprzymierzeńca faszystów. Mój dziadek został zamordowany przez hitlerowców w Auschwitz, a ja czytam o sobie w "GW", że jestem faszystą. Sugeruje mi się antysemityzm, a dlaczego? Bo poszedłem na wojnę z partią. W ten sposób opłacaliście sprzyjające wam media” – powiedział, zwracając się do byłego ministra w rządzie PO, Kukiz.

„Doprowadziliśmy do zmiany systemu w Polsce. Co było jednym z najważniejszych sukcesów? Wolne media. Czy ktoś może powiedzieć, że przez ostatnie 8 lat nie miał dostępu do mikrofonu i że nie mógł powiedzieć tego, co chciał? Internetowcy pokazali, jaka jest siła wolnych myśli. Oczywiście, nie było idealnie, ale nikt nam nie zabierze tego, że nastąpił wzrost gospodarczy, to jest sukces” – przekonywał Czerwiński.

Anita Gargas pytała byłego ministra, w jaki sposób nadzorował spółki skarbu państwa w zakresie dystrybuowania środków na reklamy i sponsoring. „Te rzeczy, zostawiałem wyłączenie w kompetencji zarządów spółek. Proszę mi wierzyć, że miałem kolejki ludzi proszących o dofinansowanie, których odsyłałem z gabinetu. Uznałem, że minister skarbu nie jest od rozdzielania pieniędzy na reklamy w spółkach” – przekonywał Czerwiński.

ez,TV Republika

[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook