Jedynie prawda jest ciekawa


Kukiz do posła PO: Opłacaliście sprzyjające wam media

04.02.2016

Media opłacane przez partie „będą pisać o władzy jak najlepiej, a oponenta mieszać z błotem”.

Rząd PO-PSL wydał miliony na reklamy w mediach – wynika z danych prezentowanych na antenie TV Republika. „Z informacji, które wypływają na światło dzienne, wyłania się bardzo smutny obraz na temat tego, co działo się ze środkami publicznymi w czasach Donalda Tuska i Ewy Kopacz” – mówiła w "Zadaniu Specjalnym" Anita Gargas. Zaznaczyła, że w latach 2007-2015 spółki z udziałem Skarbu Państwa nadzorowane przez Ministerstwo Skarbu, wydały na reklamy w mediach publicznych i prywatnych ponad 356 mln złotych. Dane udostępniono w odpowiedzi na interpelację posła Kukiz'15 Andrzeja Maciejewskiego.

Emocje w tej sprawie starał się studzić były minister skarbu w rządzie PO-PSL. „Audyt trwa, wiec dajmy sobie trochę czasu, bo wiadomo, że każdy pieniądz publiczny musi być prześwietlony. Jeśli chodzi o spółki skarbu państwa, to udało się nam oddzielić w nich wpływ partii od gospodarki. Mam nadzieję, że audyt zostanie zakończony, a obiektywne kryteria zwyciężą nad populizmem” – przekonywał Andrzej Czerwiński.

„Pan nie może umyć w tej sprawie rąk” – ripostował Adam Bielan. „Rząd (PO-PSL -przyp. red.) nie zachowywał proporcji i przeznaczając ogromne środki na media lewicowo-liberalne, kupował sobie ich przychylność. Jestem przekonany, że żaden minister nie inwestowałby takich sum pieniędzy w jakąś upadłą gazetę” – mówił wicemarszałek Senatu.

„Te cyfry, które zostały tutaj przedstawione, mówią same za siebie. Cierpliwie czekam na pełny audyt, ale obawiam się, że ostateczny bilans będzie jeszcze bardziej przerażający” – mówił Wojciech Surmacz, redaktor naczelny "Gazety Bankowej".

Z kolei Paweł Kukiz tłumaczył, że jeśli dane wydawnictwo otrzymuje środki od konkretnej partii politycznej, to "jest rzeczą naturalną, że będzie o niej pisało jak najlepiej, a każdego oponenta zmiesza z błotem". „To, co ze mną wyprawiała "Gazeta Wyborcza", było rzeczą straszną. W momencie, gdy poszedłem na wojnę z systemem, zaczęto mnie określać mianem sprzymierzeńca faszystów. Mój dziadek został zamordowany przez hitlerowców w Auschwitz, a ja czytam o sobie w "GW", że jestem faszystą. Sugeruje mi się antysemityzm, a dlaczego? Bo poszedłem na wojnę z partią. W ten sposób opłacaliście sprzyjające wam media” – powiedział, zwracając się do byłego ministra w rządzie PO, Kukiz.

„Doprowadziliśmy do zmiany systemu w Polsce. Co było jednym z najważniejszych sukcesów? Wolne media. Czy ktoś może powiedzieć, że przez ostatnie 8 lat nie miał dostępu do mikrofonu i że nie mógł powiedzieć tego, co chciał? Internetowcy pokazali, jaka jest siła wolnych myśli. Oczywiście, nie było idealnie, ale nikt nam nie zabierze tego, że nastąpił wzrost gospodarczy, to jest sukces” – przekonywał Czerwiński.

Anita Gargas pytała byłego ministra, w jaki sposób nadzorował spółki skarbu państwa w zakresie dystrybuowania środków na reklamy i sponsoring. „Te rzeczy, zostawiałem wyłączenie w kompetencji zarządów spółek. Proszę mi wierzyć, że miałem kolejki ludzi proszących o dofinansowanie, których odsyłałem z gabinetu. Uznałem, że minister skarbu nie jest od rozdzielania pieniędzy na reklamy w spółkach” – przekonywał Czerwiński.

ez,TV Republika

[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook