Jedynie prawda jest ciekawa


Kukiz: Do Polski mogą trafić miliony uchodźców

23.09.2015

Na naszym terenie przebywa ponad 60 tysięcy ludzi z Ukrainy. Jeśli sytuacja na Wschodzie się zaostrzy, trafić do nas mogą setki tysięcy, jeśli nie miliony kolejnych uchodźców – ostrzega Paweł Kukiz.

 Kukiz na łamach „Super Expressu” wylicza kolejne argumenty:

„Po pierwsze - obrazy pokazujące kobiety z dziećmi są zafałszowane, 75 proc. imigrantów to mężczyźni, którzy swoje kobiety i dzieci zostawili w państwach, w których rzekomo nie da się żyć. Po drugie - do Europy od początku roku przypłynęło prawie 0,5 mln imigrantów. Na Morzu Śródziemnym zginęło ich około 2 tys. Masowy napływ kolejnych setek tysięcy to śmierć kolejnych tysięcy” – zauważa Kukiz, dodając, że „imigrantom należy pomagać, ale w krajach, z których pochodzą.”

Paweł Kukiz proponuje by stworzyć „nowy plan Marshalla”.

„Musi pójść jasny sygnał, że w Europie nie ma miejsca dla kolejnych setek tysięcy ludzi. Jeśli taki sygnał nie pójdzie, to kolejne fale będą ruszać i sytuacja nigdy się nie zmieni – ostrzega Kukiz.

Jego zdaniem mówienie o przyjmowaniu uchodźców, a nie imigrantów - to fałsz.  „Nie ma żadnego czytelnego systemu rozróżniania jednych od drugich” – wyjaśnia. Jak przypomina, że najczęściej NIE UCIEKAJĄ oni z obszaru wojennego i spod bezpośredniego zagrożenia życia, tylko ze słabych warunków bytowych. Są więc już imigrantami ekonomicznymi.

W kolejny punktach Kukiz wyjaśnia, że wśród imigrantów zidentyfikowani zostali bojownicy Państwa Islamskiego, a także ocenia, że kwota 6 tys. euro za przyjęcie imigranta, jaką proponuje KE, niczego nie załatwia.

„To kwota jednorazowa. Wystarczy najwyżej na kilka miesięcy. Co potem? Kto tych ludzi będzie utrzymywał? Kształcił, dawał pracę, mieszkanie, uczył języka, kultury itd.? Na to pytanie brakuje odpowiedzi” – podkreśla Kukiz i przytacza także argument Polaków czekających na repatriację w Kazachstanie, na Syberii i na Ukrainie.

„Ich nie trzeba asymilować, oni nie będą robić zamachów terrorystycznych. A mimo to od 25 lat nie sprowadził ich nikt” – zakończył Paweł Kukiz.

mmil/se.pl

[Fot. YouTube]
CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook