Jedynie prawda jest ciekawa


Kukiz: Do Polski mogą trafić miliony uchodźców

23.09.2015

Na naszym terenie przebywa ponad 60 tysięcy ludzi z Ukrainy. Jeśli sytuacja na Wschodzie się zaostrzy, trafić do nas mogą setki tysięcy, jeśli nie miliony kolejnych uchodźców – ostrzega Paweł Kukiz.

 Kukiz na łamach „Super Expressu” wylicza kolejne argumenty:

„Po pierwsze - obrazy pokazujące kobiety z dziećmi są zafałszowane, 75 proc. imigrantów to mężczyźni, którzy swoje kobiety i dzieci zostawili w państwach, w których rzekomo nie da się żyć. Po drugie - do Europy od początku roku przypłynęło prawie 0,5 mln imigrantów. Na Morzu Śródziemnym zginęło ich około 2 tys. Masowy napływ kolejnych setek tysięcy to śmierć kolejnych tysięcy” – zauważa Kukiz, dodając, że „imigrantom należy pomagać, ale w krajach, z których pochodzą.”

Paweł Kukiz proponuje by stworzyć „nowy plan Marshalla”.

„Musi pójść jasny sygnał, że w Europie nie ma miejsca dla kolejnych setek tysięcy ludzi. Jeśli taki sygnał nie pójdzie, to kolejne fale będą ruszać i sytuacja nigdy się nie zmieni – ostrzega Kukiz.

Jego zdaniem mówienie o przyjmowaniu uchodźców, a nie imigrantów - to fałsz.  „Nie ma żadnego czytelnego systemu rozróżniania jednych od drugich” – wyjaśnia. Jak przypomina, że najczęściej NIE UCIEKAJĄ oni z obszaru wojennego i spod bezpośredniego zagrożenia życia, tylko ze słabych warunków bytowych. Są więc już imigrantami ekonomicznymi.

W kolejny punktach Kukiz wyjaśnia, że wśród imigrantów zidentyfikowani zostali bojownicy Państwa Islamskiego, a także ocenia, że kwota 6 tys. euro za przyjęcie imigranta, jaką proponuje KE, niczego nie załatwia.

„To kwota jednorazowa. Wystarczy najwyżej na kilka miesięcy. Co potem? Kto tych ludzi będzie utrzymywał? Kształcił, dawał pracę, mieszkanie, uczył języka, kultury itd.? Na to pytanie brakuje odpowiedzi” – podkreśla Kukiz i przytacza także argument Polaków czekających na repatriację w Kazachstanie, na Syberii i na Ukrainie.

„Ich nie trzeba asymilować, oni nie będą robić zamachów terrorystycznych. A mimo to od 25 lat nie sprowadził ich nikt” – zakończył Paweł Kukiz.

mmil/se.pl

[Fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook