Jedynie prawda jest ciekawa

Kukiz: Czwarta władza w niemieckich rękach

23.07.2015

Repolonizacja powinna dotyczyć kluczowych sektorów gospodarki, a także mediów, bo nie może być tak, że polska czwarta władza jest w rękach niemieckich – podkreśla w rozmowie z „Gościem Niedzielnym” Paweł Kukiz.

Na łamach „Gościa Niedzielnego” ukazała się rozmowa z Pawłem Kukizem, który w wyborach prezydenckich otrzymał ponad 20 procent poparcia. Jego głównym postulatem jest wprowadzenie w Polsce Jednomandatowych Okręgów Wyborczych, ale także repolonizacja.

- Repolonizacja powinna dotyczyć kluczowych sektorów gospodarki, a także mediów, bo nie może być tak, że polska czwarta władza jest w rękach niemieckich. A w tej chwili to już 80 proc. mediów lokalnych. Na rynku prasy rządzą Bauer, Axel i Passauer. Za niedopuszczalne uważam takie sytuacje, że dziennikarz jest funkcjonariuszem niemieckiej gazety i polskiej telewizji publicznej - ubolewa.

Muzyk opowiada w wywiadzie o swoich planach, celach i tym, co już osiągnął. A jak przekonuje Kukiz - sukces został już odniesiony.

- Mam czyste sumienie. A czy będę w stanie te wszystkie małostkowe interesy opanować i jakoś to wszystko ogarnąć - nie wiem. Może mnie to przerośnie? Boję się, ale się nie lękam, a to jest różnica - mówi Paweł Kukiz.

- Ja już sukces odniosłem, i to przeogromny. Po pierwsze władza zaczęła się bać, zrozumiała, że żyje w matriksie, ale wiecznie tak nie będzie, i trzeba zreformować państwo. Po drugie zostało rozpisane referendum w sprawie ordynacji wyborczej. Wcześniej robiliśmy z JOW-ami kilka podejść do pana prezydenta i nic to nie znaczyło, po prostu nas zlekceważył. Po trzecie Komorowski nie jest już prezydentem. Na Boga, tego dokonał muzyk rockowy! I ja mam nie mówić o sukcesie? - cieszy się Kukiz. Jak podkreśla, „nie da się kupić ani zastraszyć”.

W wywiadzie pojawia się też wątek elektoratu, do jakiego chce zwrócić się muzyk.

- Ja się nie zwracam do elektoratu PiS-u, bo on już jest tak sformatowany, że zawsze będzie elektoratem PiS-u. Zwracam się do obywateli, którzy dotąd w ogóle nie głosowali, bo uważali, że to nie jest demokracja, tylko partiokracja - czytamy.

Cała rozmowa w „Gościu Niedzielnym”.

mmil/Gość Niedzielny

[Fot. wPolityce.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook