Jedynie prawda jest ciekawa

Kukiz: Albo polityk, albo obywatel? Nieprawda!

15.05.2015

"Albo się jest politykiem, albo obywatelem" - powiedział Bronisław Komorowski. Paweł Kukiz bezlitośnie wykpiwa tę alternatywę.

Na swoim profili na facebooku niedawny kandydat na prezydenta napisał:

"Wczoraj pan prezydent Komorowski (...) dał dowód na słuszność mojej diagnozy, że dzisiejsi politycy stawiają siebie ponad Naród. Uważają za arystokrację, coś lepszego, innego niż Obywatel. Są ponad."

Chodzi o wypowiedź Bronisława Komorowskiego, który uzasadniając odmowę udziału w debacie, zaproponowanej przez Kukiza - powiedział:

"To jest niejasna propozycja w związku z tym, że ALBO JEST SIĘ POLITYKIEM, ALBO JEST SIĘ OBYWATELEM tylko i wyłącznie."

A ja, głupi, zawsze myślałem że najlepszym politykiem jest ten, który do końca zostaje Obywatelem... - komentuje artysta. I dodaje: "Mało, że nie można być obywatelem jeśli chce się być politykiem to również nie można być muzykiem a tym bardziej publicystą czy dziennikarzem." Tu z kolei cytuje premier Ewę Kopacz:
"Dzisiaj Kukiz musi się zdecydować, czy chce być dziennikarzem, publicystą, czy chce być politykiem - oceniła szefowa rządu."

Rockman następująco podsumowuje te wypowiedzi:
jeśli ktokolwiek z Was zamierza w przyszłości służyć Narodowi a jest np. wybitnym pływakiem, szachistą, powieściopisarzem czy nie daj Boże muzykiem to natychmiast, już dziś, powinien zrezygnować z pływania, grania w szachy, pisania powieści i spiewania. Nawet przy goleniu ... - ironizuje.

ansa/facebook

[fot. facebook]


CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook