Jedynie prawda jest ciekawa


Kuchciński: Macron wykazuje się wielką niewiedzą

28.04.2017

„Słyszałem o tym wystąpieniu kandydata na prezydenta, które można skomentować jednoznacznie, jednym prostym zdaniem: wyrazić zdecydowane oburzenie. Powiedziałbym jednak jedno dodatkowe zdanie: zaskakuje mnie niefrasobliwość w wypowiedzi kandydata na prezydenta jednego z najważniejszych państw UE względem innego państwa i ta nieznajomość sprawy wynikająca z tej wypowiedzi” - tak słowa Emmanuela Macrona o Polsce skomentował marszałek Sejmu Marek Kuchciński na antenie Radia Wnet.

„Odnoszę czasem wrażenie, że tą wypowiedzią Macron chciałby przegrać wybory we Francji, bo nie tylko wprowadza konfliktogenne obszary w stosunkach polsko-francuskich, ale wykazuje się wielką niewiedzą” - przyznał Kuchciński.

„Nie jest tak, że Polska łamie przepisy. Więcej – zdaniem naszym i wielu niezadowolonych z funkcjonowania UE ludzi w całej Europie uważa, że to UE nadużywa wielu swoich uprawnień, wchodzi w wewnętrzne sprawy państw i P. Macron powinien zwracać na to uwagę” - zaznaczył marszałek Sejmu.

„Francuzi nie mieli żadnych skrupułów, by wykorzystywać prawo i przepisy dla interesów własnych firm. To nie jest najlepsza forma współpracy” - zwrócił uwagę gość „Poranka Radia Wnet”.

Zapytany o to, czy jest możliwość zastosowania sankcji wobec Polski, powiedział: „Zdecydowanie nie ma takich szans. Musiałyby nastąpić debaty, decyzje UE i jednomyślność szefów państw UE. To mrzonki i formy zaczepek na użytek kampanii wyborczej i zyskania może grupy kilkudziesięciu czy paruset pracowników tej zapowiedzianej do przeniesienia do Polski fabryki”.

gah

[fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook