Jedynie prawda jest ciekawa

Kuchciński: Macron wykazuje się wielką niewiedzą

28.04.2017

„Słyszałem o tym wystąpieniu kandydata na prezydenta, które można skomentować jednoznacznie, jednym prostym zdaniem: wyrazić zdecydowane oburzenie. Powiedziałbym jednak jedno dodatkowe zdanie: zaskakuje mnie niefrasobliwość w wypowiedzi kandydata na prezydenta jednego z najważniejszych państw UE względem innego państwa i ta nieznajomość sprawy wynikająca z tej wypowiedzi” - tak słowa Emmanuela Macrona o Polsce skomentował marszałek Sejmu Marek Kuchciński na antenie Radia Wnet.

„Odnoszę czasem wrażenie, że tą wypowiedzią Macron chciałby przegrać wybory we Francji, bo nie tylko wprowadza konfliktogenne obszary w stosunkach polsko-francuskich, ale wykazuje się wielką niewiedzą” - przyznał Kuchciński.

„Nie jest tak, że Polska łamie przepisy. Więcej – zdaniem naszym i wielu niezadowolonych z funkcjonowania UE ludzi w całej Europie uważa, że to UE nadużywa wielu swoich uprawnień, wchodzi w wewnętrzne sprawy państw i P. Macron powinien zwracać na to uwagę” - zaznaczył marszałek Sejmu.

„Francuzi nie mieli żadnych skrupułów, by wykorzystywać prawo i przepisy dla interesów własnych firm. To nie jest najlepsza forma współpracy” - zwrócił uwagę gość „Poranka Radia Wnet”.

Zapytany o to, czy jest możliwość zastosowania sankcji wobec Polski, powiedział: „Zdecydowanie nie ma takich szans. Musiałyby nastąpić debaty, decyzje UE i jednomyślność szefów państw UE. To mrzonki i formy zaczepek na użytek kampanii wyborczej i zyskania może grupy kilkudziesięciu czy paruset pracowników tej zapowiedzianej do przeniesienia do Polski fabryki”.

gah

[fot. Fratria]
CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook