Jedynie prawda jest ciekawa


Kubrak: Gadki, wpadki i przypadki...

17.03.2014

Gwiazdka muzyki rozrywkowej Natalia Schroeder (z pochodzenia Kaszubka) podjęła się - za namową Jakuba Władysława Wojewódzkiego i przy współudziale Zbigniewa Zamachowskiego - wymienienia dziesięciu powodów, dla których lubi Donalda Tuska (też Kaszuba). Weny starczyło na osiem punktów, ale za to jakich!

 

Schroeder lubi Tuska, bo:

1. Jakoś tak mu dobrze z oczu patrzy.

2. Solidarność Kaszubów wchodzi w grę

3. Myślę, że jest bardzo mądrym mężczyzną

4. Sprawiedliwym

5. Takim sympatycznym

6. Fajnie kopie piłkę (to podpowiedział Zamachowski)

7. Takie ciepło bije od niego

8. Zna się z moim tatą. Gdzieś się kiedyś poznali, więc tym bardziej go lubię

O ile z pierwszym punktem niektórzy mogliby polemizować (Jarosław Kaczyński twierdził, że obecny premier ma wilcze oczy), o tyle paragraf ostatni pozostaje poza wszelką dyskusją. Dodajmy tylko, że Natalia Schroeder śpiewa w jednym ze swych lirycznych utworów:

    Stek bzdur

    butelka kłamstw.

    Na pamięć znam,

    twoje menu.

Teraz wiadomo na sto procent, że pieśń nie traktuje o Donaldzie Tusku.

***

Monika Olejnik ogłosiła, iż "dzięki premierowi Tuskowi NATO otrząsnęło się." Obecny przy tej deklaracji Adam Hofman z PiS do tej pory nie może otrząsnąć się z wrażenia, a Donald Tusk staje się poważnym kandydatem do objęcia funkcji sekretarza generalnego NATO. Bo z szefostwem Komisji Europejskiej idzie jakoś pod górkę.

***

Michał „Miś” Kamiński tak samo jak do sympatii partyjnych nie przywiązuje się do miejsc, z których startuje w wyborach. W swojej bogatej karierze parlamentarnej reprezentował już Łomżę, Białystok i Warszawę. Teraz trafiła mu się Lubelszczyzna. Zapytany jakie ma związki z tym regionem odparł: Ogromne. Lubelszczyzna to bardzo ważna część Polski.

Mógłby też dodać, że rośnie tam dużo chmielu, a los polskiego browarnictwa leży mu na sercu. Poza tym wiadomo przecież, że „Miś” to Europejczyk, światowiec, by nie rzec kosmopolita. Ostatnio z naciskiem na trzecią sylabę.

***

Na przedrostek kosmo zasługuje też Waldemar Pawlak. Dawny lider PSL udowadnia, że powiedzieć o nim polityk, to mało. Pawlak to kosmopolityk, co udowadnia film ukazujący jak były premier ćwiczy miny przed kamerą. A arsenale ma dwie – miękką i bardziej miękką. Na pierwszy rzut oka wydają się one nie do rozróżnienia. Trzeba jednak pamiętać, że Pawlak wcale nie musi kierować swego przekazu do zwykłych wyborców. Jego elektorat może znajdować się hen daleko, może nawet w innej galaktyce. Mylili się ci, którzy nazywali pierwszego strażaka RP cyborgiem. To nie cyborg, to kosmita!

***

Gadki, wpadki i przypadki. Ciąg dalszy nastąpi.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

Jerzy Kubrak

Warto poczytać

 1. trwam23012018 23.01.2018

  Oj. Rydzyk i dwa samochody od bezdomnego. Skandal... czy manipulacja, na którą daliście się nabrać?

  „Ojciec Tadeusz Rydzyk dostał dwa samochody od bezdomnego”. Taki temat od dwóch dni przewija się przez wszystkie media, które ironizują z duchownego i szydzą z rzekomego prezentu. Jak to możliwe, żeby bezdomny miał dwa samochody?

 2. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 3. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 4. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 5. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 6. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 7. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 8. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook