Jedynie prawda jest ciekawa

Kubrak: Gadki, wpadki i przypadki...

17.03.2014

Gwiazdka muzyki rozrywkowej Natalia Schroeder (z pochodzenia Kaszubka) podjęła się - za namową Jakuba Władysława Wojewódzkiego i przy współudziale Zbigniewa Zamachowskiego - wymienienia dziesięciu powodów, dla których lubi Donalda Tuska (też Kaszuba). Weny starczyło na osiem punktów, ale za to jakich!

 

Schroeder lubi Tuska, bo:

1. Jakoś tak mu dobrze z oczu patrzy.

2. Solidarność Kaszubów wchodzi w grę

3. Myślę, że jest bardzo mądrym mężczyzną

4. Sprawiedliwym

5. Takim sympatycznym

6. Fajnie kopie piłkę (to podpowiedział Zamachowski)

7. Takie ciepło bije od niego

8. Zna się z moim tatą. Gdzieś się kiedyś poznali, więc tym bardziej go lubię

O ile z pierwszym punktem niektórzy mogliby polemizować (Jarosław Kaczyński twierdził, że obecny premier ma wilcze oczy), o tyle paragraf ostatni pozostaje poza wszelką dyskusją. Dodajmy tylko, że Natalia Schroeder śpiewa w jednym ze swych lirycznych utworów:

    Stek bzdur

    butelka kłamstw.

    Na pamięć znam,

    twoje menu.

Teraz wiadomo na sto procent, że pieśń nie traktuje o Donaldzie Tusku.

***

Monika Olejnik ogłosiła, iż "dzięki premierowi Tuskowi NATO otrząsnęło się." Obecny przy tej deklaracji Adam Hofman z PiS do tej pory nie może otrząsnąć się z wrażenia, a Donald Tusk staje się poważnym kandydatem do objęcia funkcji sekretarza generalnego NATO. Bo z szefostwem Komisji Europejskiej idzie jakoś pod górkę.

***

Michał „Miś” Kamiński tak samo jak do sympatii partyjnych nie przywiązuje się do miejsc, z których startuje w wyborach. W swojej bogatej karierze parlamentarnej reprezentował już Łomżę, Białystok i Warszawę. Teraz trafiła mu się Lubelszczyzna. Zapytany jakie ma związki z tym regionem odparł: Ogromne. Lubelszczyzna to bardzo ważna część Polski.

Mógłby też dodać, że rośnie tam dużo chmielu, a los polskiego browarnictwa leży mu na sercu. Poza tym wiadomo przecież, że „Miś” to Europejczyk, światowiec, by nie rzec kosmopolita. Ostatnio z naciskiem na trzecią sylabę.

***

Na przedrostek kosmo zasługuje też Waldemar Pawlak. Dawny lider PSL udowadnia, że powiedzieć o nim polityk, to mało. Pawlak to kosmopolityk, co udowadnia film ukazujący jak były premier ćwiczy miny przed kamerą. A arsenale ma dwie – miękką i bardziej miękką. Na pierwszy rzut oka wydają się one nie do rozróżnienia. Trzeba jednak pamiętać, że Pawlak wcale nie musi kierować swego przekazu do zwykłych wyborców. Jego elektorat może znajdować się hen daleko, może nawet w innej galaktyce. Mylili się ci, którzy nazywali pierwszego strażaka RP cyborgiem. To nie cyborg, to kosmita!

***

Gadki, wpadki i przypadki. Ciąg dalszy nastąpi.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

Jerzy Kubrak

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook