Jedynie prawda jest ciekawa


Kto stoi za artykułem o Durczoku?

21.02.2015

Publikacja tygodnika „Wprost” na temat szefa „Faktów” TVN była jednym z głównych wątków dyskusji w ramach Salonu Dziennikarskiego Floriańska 3 na antenie Radia Warszawa.

W rozmowie wzięli udział: ks. Henryk Zieliński (redaktor naczelny tygodnika „Idziemy”), Wiktor Świetlik („Super Express”, Centrum Monitoringu Wolności Prasy), Piotr Zaremba (wPolityce.pl) i Stanisław Janecki („wSieci”). W roli prowadzącego wystąpił Jacek Karnowski (redaktor naczelny tygodnika „wSieci”).

„Ten tekst budzi poważną wątpliwość, czy dziennikarze napisali go sami. Jeśli była jakaś inspiracja, to czy istnieją teczki? Sprzedaż TVN, ostra rozmowa z Ewą Kopacz... Trwa walka ośrodków, które mają silny wpływ na służby. Jeśli chodzi o ocenę samego materiału dziennikarskiego, to taki materiał powinien koncentrować się na temacie. To nie jest materiał śledczy,t o zestaw kompromatów” - powiedział Wiktor Świetlik.

„Istotne są również okoliczności, w jakich gazeta do tego dotarła. (...) Czy to nie jest tak, że media zaczęły polować na znanych ludzi? Takie polowanie mi się nie podoba” - powiedział Piotr Zaremba.

Do sprawy odniósł się również Stanisław Janecki. „Bardziej interesuje mnie, co robił Kamil Durczok jako szef „Faktów”, mieliśmy do czynienia z waleniem na odlew w opozycję. Bardziej obchodzi minie to, jaki standardy wprowadził, a nie to jak się prowadzi” - zaznaczył publicysta.

Na koniec głos zabrał ks. Henryk Zieliński. „Jako dziennikarze nie stawiajmy się na piedestale, my także będziemy osądzenia. Stacja, która rozdaje karty, powinna wiedzieć, że nie ma mandatu na wszystko” - podkreślił duchowny.

gah

[fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook