Jedynie prawda jest ciekawa


Kto stoi za artykułem o Durczoku?

21.02.2015

Publikacja tygodnika „Wprost” na temat szefa „Faktów” TVN była jednym z głównych wątków dyskusji w ramach Salonu Dziennikarskiego Floriańska 3 na antenie Radia Warszawa.

W rozmowie wzięli udział: ks. Henryk Zieliński (redaktor naczelny tygodnika „Idziemy”), Wiktor Świetlik („Super Express”, Centrum Monitoringu Wolności Prasy), Piotr Zaremba (wPolityce.pl) i Stanisław Janecki („wSieci”). W roli prowadzącego wystąpił Jacek Karnowski (redaktor naczelny tygodnika „wSieci”).

„Ten tekst budzi poważną wątpliwość, czy dziennikarze napisali go sami. Jeśli była jakaś inspiracja, to czy istnieją teczki? Sprzedaż TVN, ostra rozmowa z Ewą Kopacz... Trwa walka ośrodków, które mają silny wpływ na służby. Jeśli chodzi o ocenę samego materiału dziennikarskiego, to taki materiał powinien koncentrować się na temacie. To nie jest materiał śledczy,t o zestaw kompromatów” - powiedział Wiktor Świetlik.

„Istotne są również okoliczności, w jakich gazeta do tego dotarła. (...) Czy to nie jest tak, że media zaczęły polować na znanych ludzi? Takie polowanie mi się nie podoba” - powiedział Piotr Zaremba.

Do sprawy odniósł się również Stanisław Janecki. „Bardziej interesuje mnie, co robił Kamil Durczok jako szef „Faktów”, mieliśmy do czynienia z waleniem na odlew w opozycję. Bardziej obchodzi minie to, jaki standardy wprowadził, a nie to jak się prowadzi” - zaznaczył publicysta.

Na koniec głos zabrał ks. Henryk Zieliński. „Jako dziennikarze nie stawiajmy się na piedestale, my także będziemy osądzenia. Stacja, która rozdaje karty, powinna wiedzieć, że nie ma mandatu na wszystko” - podkreślił duchowny.

gah

[fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook