Jedynie prawda jest ciekawa

Kto stoi za artykułem o Durczoku?

21.02.2015

Publikacja tygodnika „Wprost” na temat szefa „Faktów” TVN była jednym z głównych wątków dyskusji w ramach Salonu Dziennikarskiego Floriańska 3 na antenie Radia Warszawa.

W rozmowie wzięli udział: ks. Henryk Zieliński (redaktor naczelny tygodnika „Idziemy”), Wiktor Świetlik („Super Express”, Centrum Monitoringu Wolności Prasy), Piotr Zaremba (wPolityce.pl) i Stanisław Janecki („wSieci”). W roli prowadzącego wystąpił Jacek Karnowski (redaktor naczelny tygodnika „wSieci”).

„Ten tekst budzi poważną wątpliwość, czy dziennikarze napisali go sami. Jeśli była jakaś inspiracja, to czy istnieją teczki? Sprzedaż TVN, ostra rozmowa z Ewą Kopacz... Trwa walka ośrodków, które mają silny wpływ na służby. Jeśli chodzi o ocenę samego materiału dziennikarskiego, to taki materiał powinien koncentrować się na temacie. To nie jest materiał śledczy,t o zestaw kompromatów” - powiedział Wiktor Świetlik.

„Istotne są również okoliczności, w jakich gazeta do tego dotarła. (...) Czy to nie jest tak, że media zaczęły polować na znanych ludzi? Takie polowanie mi się nie podoba” - powiedział Piotr Zaremba.

Do sprawy odniósł się również Stanisław Janecki. „Bardziej interesuje mnie, co robił Kamil Durczok jako szef „Faktów”, mieliśmy do czynienia z waleniem na odlew w opozycję. Bardziej obchodzi minie to, jaki standardy wprowadził, a nie to jak się prowadzi” - zaznaczył publicysta.

Na koniec głos zabrał ks. Henryk Zieliński. „Jako dziennikarze nie stawiajmy się na piedestale, my także będziemy osądzenia. Stacja, która rozdaje karty, powinna wiedzieć, że nie ma mandatu na wszystko” - podkreślił duchowny.

gah

[fot. YouTube]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook