Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Kto stoi za artykułem o Durczoku?

21.02.2015

Publikacja tygodnika „Wprost” na temat szefa „Faktów” TVN była jednym z głównych wątków dyskusji w ramach Salonu Dziennikarskiego Floriańska 3 na antenie Radia Warszawa.

W rozmowie wzięli udział: ks. Henryk Zieliński (redaktor naczelny tygodnika „Idziemy”), Wiktor Świetlik („Super Express”, Centrum Monitoringu Wolności Prasy), Piotr Zaremba (wPolityce.pl) i Stanisław Janecki („wSieci”). W roli prowadzącego wystąpił Jacek Karnowski (redaktor naczelny tygodnika „wSieci”).

„Ten tekst budzi poważną wątpliwość, czy dziennikarze napisali go sami. Jeśli była jakaś inspiracja, to czy istnieją teczki? Sprzedaż TVN, ostra rozmowa z Ewą Kopacz... Trwa walka ośrodków, które mają silny wpływ na służby. Jeśli chodzi o ocenę samego materiału dziennikarskiego, to taki materiał powinien koncentrować się na temacie. To nie jest materiał śledczy,t o zestaw kompromatów” - powiedział Wiktor Świetlik.

„Istotne są również okoliczności, w jakich gazeta do tego dotarła. (...) Czy to nie jest tak, że media zaczęły polować na znanych ludzi? Takie polowanie mi się nie podoba” - powiedział Piotr Zaremba.

Do sprawy odniósł się również Stanisław Janecki. „Bardziej interesuje mnie, co robił Kamil Durczok jako szef „Faktów”, mieliśmy do czynienia z waleniem na odlew w opozycję. Bardziej obchodzi minie to, jaki standardy wprowadził, a nie to jak się prowadzi” - zaznaczył publicysta.

Na koniec głos zabrał ks. Henryk Zieliński. „Jako dziennikarze nie stawiajmy się na piedestale, my także będziemy osądzenia. Stacja, która rozdaje karty, powinna wiedzieć, że nie ma mandatu na wszystko” - podkreślił duchowny.

gah

[fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. rozenek 26.03.2017

  Zawisza: Rozenek jest znanym manipulatorem

  Zawisza był gościem programu "Skandaliści" prowadzonego przez Agnieszkę Gozdyrę, w którym dyskutują ze sobą osoby o przeciwnych poglądach.

 2. tyggg 26.03.2017

  Nowy numer tygodnika "wSieci"

  W najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci” publicyści demaskują, jak daleko posunęła się ingerencja przedstawicieli zagranicznych podmiotów w serwowany Polakom przekaz medialny.

 3. wawrzyk-stefek 25.03.2017

  Prof. Wawrzyk: Deklaracja Rzymska sukcesem Polski

  Deklaracja Rzymska jest sukcesem Polski - uważa politolog z Uniwersytetu Warszawskiego prof. Piotr Wawrzyk. Ale - jak podkreśla - jest to dokument bardzo ogólny, otwierający dopiero pole do rozmów.

 4. semkasalondzienn2503 25.03.2017

  Semka: "PO jak wampir wysysa ciało Nowoczesnej"

  "Opozycja zakłada, że  ugra coś na tym paliwie europejskim".

 5. piecha-stefff 25.03.2017

  Piecha o sieci szpitali: Nie możemy spodziewać się rewolucji

  Nie możemy spodziewać tego, że nagle służba zdrowia zacznie działać, jak w Holandii.

 6. kosinknknm 24.03.2017

  Kosiniak: PSL zapłacił ogromną cenę za koalicję z PO

  - Kiedy byliśmy w koalicji z Platformą udało nam się zablokować przynajmniej część liberalnych zapędów PO - przekonywał w rozmowie z portalem wPolityce.pl prezes PSL.

 7. shaded 24.03.2017

  Miriam Shaded: Korwin mnie zawiódł

  "Janusz Korwin Mikke mając za sobą wspaniałe idee, przetrwonił wielkie poparcie".

 8. cejro-stefff 24.03.2017

  Cejrowski o Merkel: Wielka baba nie upilnowała Holandii

  Wojciech Cejrowski o konflikcie na linii Ankara-Haga.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook