Jedynie prawda jest ciekawa


Kto się boi licealistki Marysi?

30.05.2014

Tego w scenariuszu nie było... Miało być jak zwykle, czyli pięknie. Tusk pędził na spotkanie, mocno spóźniony, ale znalazł jeszcze trzy minutki by zatrzymać się przy grupce młodzieży. Nie przewidział jednak, że wśród tych dzieciaków stoi Marysia Sokołowska, która spowoduje panikę wśród jego PR-owców, doradców, a samego szefa rządu skaże na śmieszność.

Marysia zapytała: „Dlaczego udaje Pan patriotę, a jest zdrajcą Polski?”, na co pan premier najpierw nieco się speszył, później  udał, że to dowcip, a następnie szybko się  oddalił na zaplanowane spotkanie. To co stało się później, to kompletna paranoja. Tusk nie mógł uwierzyć w to, co usłyszał. Postanowił wrócić do Gorzowa i odkręcić sprawę, próbując przekupić Marysię bukietem kwiatów. Nie udało się, bo licealistka nie przyjęła wiązanki od zdrajcy, jak sama powiedziała przed kamerami.  Sprawa odbiła się głośnym echem. Marysia stała się bohaterką dla mediów prawicowych i zakałą dla słusznych politycznie. Na szczęście premier Tusk zawsze może liczyć na przychylność niezawodnych żurnalistów, którzy tylko czekają, kiedy będą mogli okazać swoje poddaństwo dla władzy. Gdy PR-owcy zawodzą, przed szereg wychodzi nieoceniony Tomasz Lis, znany głównie z tego, że w obronie premiera potrafi ugryźć tam, gdzie najbardziej zaboli. No i ugryzł... rodziców Marysi. Popełnił więc wpis blogowy w NaTemat.pl zatytułowany "Panna Marysia Patriotka", gdzie dał upust swoim lękom i frustracji spowodowanej postawą licealistki.


„Panna Marysia mnie wcale nie bawi. Ona jest na swój sposób przerażająca. Ta buta, ta - mam wrażenie nienawiść - w spojrzeniu, te nienawistne słowa wypowiedziane z absolutną wiarą w ich słuszność” - pisze Tomasz Lis i dodaje:

„Panna Marysia poszła po całości także w dogrywce. Rozumiem, że w antrakcie była w domu. Rozumiem, że tatuś i mamusia są z córeczki dumni. Nie uznali, że zachowała się niestosownie. Nie kazali przeprosić. Przeciwnie, dali zielone światło, by popis swego złego wychowania dała raz jeszcze. Pewnie są jeszcze bardziej z siebie zadowoleni”.

Dalej pisze o własnych problemach związanych z zachowaniem "panny Marysi patriotki". A jego problemy nie  wynikają  z jej przekonań, bo ma do nich prawo, nawet jeśli - według redaktora Lisa - są "ostrą oceną, a może nawet niesprawiedliwą", ale z jej manier i braku wychowania.  „Nie z poglądami panny Marysi mam więc problem, ale z jej manierami. I z recydywą, bo jakby się zreflektowała i przeprosiła, nie byłoby problemu. Ale za brak manier i refleksji już nie Marysia odpowiada, ale jej zapewne bardzo teraz z siebie zadowoleni tatuś i mamusia” - puentuje Tomasz Lis. 

Wychodzi na to, że według redaktora, rodzice Marysi zaszczepili w niej nienawiść do premiera. A nawet  można uznać, że wychowali potwora. Przecież nie od dziś wiadomo, że władzę trzeba szanować niezależnie od jej poczynań. Tak po prostu wypada. A kto się z tym nie zgadza, niech zamilczy na wieki... A nie przed kamerami daje złe świadectwo własnym rodziców i co gorsza- premierowi. 

Do redaktora Lisa dołączył usłużny reżyser Andrzej Saramonowicz , który również jest zniesmaczony brakiem kultury licealistki. 

"W tych swoich medialnych umizgach Tusk się znowu zagubił. Zamiast olać idiotkę, która nazywa go zdrajcą albo - co znacznie lepsze - op...ć ją tak, żeby jej szkolne kapcie spadły, usiłował jej wcisnąć kwiaty" - napisał reżyser "Lejdis"na Facebooku.

Reżyser, który zawodowo zajmuje się "kulturą", powiem wiedzieć, że z brakiem kultury nie należy walczyć chamstwem. Tak czy inaczej, na tych ludzi Tusk może zawsze polegać, a ich troska o dobre imię premiera na pewno zostanie doceniona. Szkoda tylko, że szef rządu, zamiast  zmuszać ich  swoim zachowaniem do produkowania  przygłupich wpisów,  nie  zakończył "sprawy panny Marysi" w kolejne trzy minuty na bulwarze gorzowskim, zadając jej pytanie - czemu uważa go za zdrajcę Polski?

Czyżby ogromne zaskoczenie nieprzychylnością dziewczyny sparaliżowało myślenie premiera?  A może bał się odpowiedzi młodej licealistki i gradu argumentów z jej strony?  Nie wkłada się przecież  ręki do rozgrzanego pieca, bo można się nieźle poparzyć.  Przykre, że Lis-ojciec dorastających córek, nie potrafi docenić samodzielnego myślenia u młodzieży, zamiast tego dyskredytuje innych rodziców, którzy uczą dziecko, że w wolnej Polsce funkcjonuje wolność słowa i przekonań. A szczerość i odwaga mówienia w oczy jest cnotą, a nie brakiem manier.

I tak stworzono  wojnę na kolorowe łopatki w piaskownicy, by przykryć wstyd pana premiera i odwrócić uwagę od problematycznego pytania. Przy okazji tworzy się niezły materiał na komedię, z którego może skorzysta sam Saramonowicz. Ciekawe, czy dowiemy się, co licealistka Marysia miała na myśli, czy jednak wcześniej, prorządowym obrońcą, uda się ją i jej rodzinę zdyskredytować na tyle, by uznać ich za niewychowanych odszczepieńców od reszty porządnego i przychylnego premierowi społeczeństwa? 

Katarzyna Kawlewska/natemat.pl

[fot. YouTube]Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook