Jedynie prawda jest ciekawa


Kto po Berlusconim?

20.11.2011

Polityczna błazenada nie skończy się wraz z odejściem włoskiego premiera.

CNN w konwencji żartu przygotowało materiał poświęcony świętu po odejściu Silvio Berlusconiego. Były włoski premier był prawdziwym enfant terrible światowej polityki. I to nie tylko ze względu na swoją linię polityczną, która w pewnych sytuacjach szła pod prąd europejskiej poprawności politycznej (za co Berlusconiego dostawało się od przedstawicieli lewicy nie tylko we Włoszech). Chodzi również o rozmaite gafy, a nawet skandale obyczajowe.

Teraz o włoskiej polityce nie będzie już tak głośno. Berlusconiego na stanowisku premiera zastąpił bowiem Mario Monti, ekonomista, absolwent Uniwersytetu Yale, niegdyś komisarz UE ds. konkurencji. Jak na razie wydaje się on politykiem bezbarwnym – sugeruje CNN.

Ale czy to oznacza, że w świecie po Berlusconim zabraknie politycznych błaznów? Amerykańska stacja telewizyjna odpowiada, że nie. I wśród polityków, którzy – podobnie jak były szef rządu włoskiego – słyną z niekonwencjonalnych zachowań wymienia: księcia Monaco Alberta, dyktatora Korei Północnej Kim Dzong-Ila oraz premiera Rosji szykującego się po raz kolejny do prezydentury swojego kraju Władimira Putina.

CNN/FM

Fot. Wikipedia.pl

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook