Jedynie prawda jest ciekawa

Kto po Berlusconim?

20.11.2011

Polityczna błazenada nie skończy się wraz z odejściem włoskiego premiera.

CNN w konwencji żartu przygotowało materiał poświęcony świętu po odejściu Silvio Berlusconiego. Były włoski premier był prawdziwym enfant terrible światowej polityki. I to nie tylko ze względu na swoją linię polityczną, która w pewnych sytuacjach szła pod prąd europejskiej poprawności politycznej (za co Berlusconiego dostawało się od przedstawicieli lewicy nie tylko we Włoszech). Chodzi również o rozmaite gafy, a nawet skandale obyczajowe.

Teraz o włoskiej polityce nie będzie już tak głośno. Berlusconiego na stanowisku premiera zastąpił bowiem Mario Monti, ekonomista, absolwent Uniwersytetu Yale, niegdyś komisarz UE ds. konkurencji. Jak na razie wydaje się on politykiem bezbarwnym – sugeruje CNN.

Ale czy to oznacza, że w świecie po Berlusconim zabraknie politycznych błaznów? Amerykańska stacja telewizyjna odpowiada, że nie. I wśród polityków, którzy – podobnie jak były szef rządu włoskiego – słyną z niekonwencjonalnych zachowań wymienia: księcia Monaco Alberta, dyktatora Korei Północnej Kim Dzong-Ila oraz premiera Rosji szykującego się po raz kolejny do prezydentury swojego kraju Władimira Putina.

CNN/FM

Fot. Wikipedia.pl

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook