Jedynie prawda jest ciekawa


Kto nie może wyciszyć się nad trumnami Majdanu?

28.02.2014

„PiS podpala Polskę”, „PiS nienawidzi Polski i Polaków”, „PiS rozgrywa na Majdanie Polską wojenkę”...

Wartych zauważenia cytatów jest więcej. Autor? Tych wyżej przywołanych – Jacek Protasiewicz. Jednak podobnych słów o swoich konkurentach politycznych nie szczędzili także pozostali członkowie Platformy Obywatelskiej. Wszystko rozgrywane na tle barykad Majdanu.

To przykre, że polscy politycy, rzucając wzajemne – niekoniecznie merytoryczne – oskarżenia próbowali zabłysnąć na tle ukraińskiego konfliktu. Szczególnie, że momentami widać było, że współpracować w tej kwestii można. Gdy na początku grudnia Jarosław Kaczyński stanął na Majdanie – zresztą z Jackiem Protasiewiczem u boku – ten drugi jakoś wtedy nie krzyczał, że „PiS podpala Polskę”. A pozytywne opinie o wyprawie prezesa PiS płynęły także ze strony samego premiera. Podobna sytuacja miała miejsce kilkanaście dni temu w polskim Sejmie, kiedy to Kaczyński deklarował gotowość współpracy z rządem w kwestii Ukrainy.

Dlaczego nawet w tak tragicznej historii, jaką stał się konflikt na Ukrainie, wśród polskich polityków nie mogła zapanować względna cisza, a wciąż trwało codzienne przerzucanie się obelgami? Czyżby Jackowi Protasiewiczowi, który w ciągu ostatnich kilku tygodni stał się straszakiem na PiS w sprawie ukraińskiej zabrakło merytorycznych argumentów do rozmowy? Może politycy partii rządzącej zdali sobie sprawę, że jedyną szansą, aby umniejszyć znaczenia działaniom PiS-u w kwestii wydarzeń za wschodnią granicą, jest powrót do starych, dobrych metod – nawalania w opozycję ile się da?

Jacek Protasiewicz, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, członek delegacji ds. współpracy Ukrainy i Unii Europejskiej tak naprawdę na pierwszy plan wyszedł dopiero niedawno. „Góra” Platformy wypchnęła Protasiewicza na nowego barona dolnośląskiej Platformy. Jeszcze więcej opinia publiczna oglądała i wysłuchiwała wiceprzewodniczącego Europarlamentu w związku z kryzysem na Ukrainie. Co ciekawe, jeszcze kilka lat temu był o wiele mniej znanym politykiem.

Jego kariera nabrała tempa w ostatnim roku – jednak dość brutalnie wysuwał się na pierwszy plan w Platformie Obywatelskiej, niszcząc swojego politycznego oponenta (partyjnego kolegę) Grzegorza Schetyna. Będąc wiceprzewodniczącym PE wysunął się także na pierwszy ogień w czasie gdy rozpoczął się konflikt na Ukrainie. Jego rola polegała na zwiedzaniu wszystkich czołowych mediów i opowiadaniu o tym, jak źle działa opozycja. Może w Platformie im ostrzej grasz tym więcej zyskujesz? Wiele już na to wskazywało, a Protasiewicz potwierdza...

Jak się jednak okazuje jego kariera okazała się krótsza niż wielu się spodziewało. Awantura na lotnisku we Franfurcie prawdopodobnie zakończy pasmo sukcesów wiceszefa PE. Już pojawiają się doniesienia, że Protasiewiczowi odebrali prowadzenie kampanii wyborczej i szefowanie polskiej delegacji w EPP w Europarlamencie.

Kariera posła PO pokazuje jakie standardy panują w partii rządzącej. Nie liczy się kompetencja i współpraca, a agresja i stanowczość.

Zapraszamy na profil na Stefczyk.info na facebooku!

Magdalena Czarnecka

[fot. PAP/Paweł Supernak]


Warto poczytać

 1. trwam23012018 23.01.2018

  Oj. Rydzyk i dwa samochody od bezdomnego. Skandal... czy manipulacja, na którą daliście się nabrać?

  „Ojciec Tadeusz Rydzyk dostał dwa samochody od bezdomnego”. Taki temat od dwóch dni przewija się przez wszystkie media, które ironizują z duchownego i szydzą z rzekomego prezentu. Jak to możliwe, żeby bezdomny miał dwa samochody?

 2. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 3. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 4. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 5. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 6. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 7. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 8. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook