Jedynie prawda jest ciekawa


Kto nie może wyciszyć się nad trumnami Majdanu?

28.02.2014

„PiS podpala Polskę”, „PiS nienawidzi Polski i Polaków”, „PiS rozgrywa na Majdanie Polską wojenkę”...

Wartych zauważenia cytatów jest więcej. Autor? Tych wyżej przywołanych – Jacek Protasiewicz. Jednak podobnych słów o swoich konkurentach politycznych nie szczędzili także pozostali członkowie Platformy Obywatelskiej. Wszystko rozgrywane na tle barykad Majdanu.

To przykre, że polscy politycy, rzucając wzajemne – niekoniecznie merytoryczne – oskarżenia próbowali zabłysnąć na tle ukraińskiego konfliktu. Szczególnie, że momentami widać było, że współpracować w tej kwestii można. Gdy na początku grudnia Jarosław Kaczyński stanął na Majdanie – zresztą z Jackiem Protasiewiczem u boku – ten drugi jakoś wtedy nie krzyczał, że „PiS podpala Polskę”. A pozytywne opinie o wyprawie prezesa PiS płynęły także ze strony samego premiera. Podobna sytuacja miała miejsce kilkanaście dni temu w polskim Sejmie, kiedy to Kaczyński deklarował gotowość współpracy z rządem w kwestii Ukrainy.

Dlaczego nawet w tak tragicznej historii, jaką stał się konflikt na Ukrainie, wśród polskich polityków nie mogła zapanować względna cisza, a wciąż trwało codzienne przerzucanie się obelgami? Czyżby Jackowi Protasiewiczowi, który w ciągu ostatnich kilku tygodni stał się straszakiem na PiS w sprawie ukraińskiej zabrakło merytorycznych argumentów do rozmowy? Może politycy partii rządzącej zdali sobie sprawę, że jedyną szansą, aby umniejszyć znaczenia działaniom PiS-u w kwestii wydarzeń za wschodnią granicą, jest powrót do starych, dobrych metod – nawalania w opozycję ile się da?

Jacek Protasiewicz, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, członek delegacji ds. współpracy Ukrainy i Unii Europejskiej tak naprawdę na pierwszy plan wyszedł dopiero niedawno. „Góra” Platformy wypchnęła Protasiewicza na nowego barona dolnośląskiej Platformy. Jeszcze więcej opinia publiczna oglądała i wysłuchiwała wiceprzewodniczącego Europarlamentu w związku z kryzysem na Ukrainie. Co ciekawe, jeszcze kilka lat temu był o wiele mniej znanym politykiem.

Jego kariera nabrała tempa w ostatnim roku – jednak dość brutalnie wysuwał się na pierwszy plan w Platformie Obywatelskiej, niszcząc swojego politycznego oponenta (partyjnego kolegę) Grzegorza Schetyna. Będąc wiceprzewodniczącym PE wysunął się także na pierwszy ogień w czasie gdy rozpoczął się konflikt na Ukrainie. Jego rola polegała na zwiedzaniu wszystkich czołowych mediów i opowiadaniu o tym, jak źle działa opozycja. Może w Platformie im ostrzej grasz tym więcej zyskujesz? Wiele już na to wskazywało, a Protasiewicz potwierdza...

Jak się jednak okazuje jego kariera okazała się krótsza niż wielu się spodziewało. Awantura na lotnisku we Franfurcie prawdopodobnie zakończy pasmo sukcesów wiceszefa PE. Już pojawiają się doniesienia, że Protasiewiczowi odebrali prowadzenie kampanii wyborczej i szefowanie polskiej delegacji w EPP w Europarlamencie.

Kariera posła PO pokazuje jakie standardy panują w partii rządzącej. Nie liczy się kompetencja i współpraca, a agresja i stanowczość.

Zapraszamy na profil na Stefczyk.info na facebooku!

Magdalena Czarnecka

[fot. PAP/Paweł Supernak]


Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook