Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Kto nie może wyciszyć się nad trumnami Majdanu?

28.02.2014

„PiS podpala Polskę”, „PiS nienawidzi Polski i Polaków”, „PiS rozgrywa na Majdanie Polską wojenkę”...

Wartych zauważenia cytatów jest więcej. Autor? Tych wyżej przywołanych – Jacek Protasiewicz. Jednak podobnych słów o swoich konkurentach politycznych nie szczędzili także pozostali członkowie Platformy Obywatelskiej. Wszystko rozgrywane na tle barykad Majdanu.

To przykre, że polscy politycy, rzucając wzajemne – niekoniecznie merytoryczne – oskarżenia próbowali zabłysnąć na tle ukraińskiego konfliktu. Szczególnie, że momentami widać było, że współpracować w tej kwestii można. Gdy na początku grudnia Jarosław Kaczyński stanął na Majdanie – zresztą z Jackiem Protasiewiczem u boku – ten drugi jakoś wtedy nie krzyczał, że „PiS podpala Polskę”. A pozytywne opinie o wyprawie prezesa PiS płynęły także ze strony samego premiera. Podobna sytuacja miała miejsce kilkanaście dni temu w polskim Sejmie, kiedy to Kaczyński deklarował gotowość współpracy z rządem w kwestii Ukrainy.

Dlaczego nawet w tak tragicznej historii, jaką stał się konflikt na Ukrainie, wśród polskich polityków nie mogła zapanować względna cisza, a wciąż trwało codzienne przerzucanie się obelgami? Czyżby Jackowi Protasiewiczowi, który w ciągu ostatnich kilku tygodni stał się straszakiem na PiS w sprawie ukraińskiej zabrakło merytorycznych argumentów do rozmowy? Może politycy partii rządzącej zdali sobie sprawę, że jedyną szansą, aby umniejszyć znaczenia działaniom PiS-u w kwestii wydarzeń za wschodnią granicą, jest powrót do starych, dobrych metod – nawalania w opozycję ile się da?

Jacek Protasiewicz, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, członek delegacji ds. współpracy Ukrainy i Unii Europejskiej tak naprawdę na pierwszy plan wyszedł dopiero niedawno. „Góra” Platformy wypchnęła Protasiewicza na nowego barona dolnośląskiej Platformy. Jeszcze więcej opinia publiczna oglądała i wysłuchiwała wiceprzewodniczącego Europarlamentu w związku z kryzysem na Ukrainie. Co ciekawe, jeszcze kilka lat temu był o wiele mniej znanym politykiem.

Jego kariera nabrała tempa w ostatnim roku – jednak dość brutalnie wysuwał się na pierwszy plan w Platformie Obywatelskiej, niszcząc swojego politycznego oponenta (partyjnego kolegę) Grzegorza Schetyna. Będąc wiceprzewodniczącym PE wysunął się także na pierwszy ogień w czasie gdy rozpoczął się konflikt na Ukrainie. Jego rola polegała na zwiedzaniu wszystkich czołowych mediów i opowiadaniu o tym, jak źle działa opozycja. Może w Platformie im ostrzej grasz tym więcej zyskujesz? Wiele już na to wskazywało, a Protasiewicz potwierdza...

Jak się jednak okazuje jego kariera okazała się krótsza niż wielu się spodziewało. Awantura na lotnisku we Franfurcie prawdopodobnie zakończy pasmo sukcesów wiceszefa PE. Już pojawiają się doniesienia, że Protasiewiczowi odebrali prowadzenie kampanii wyborczej i szefowanie polskiej delegacji w EPP w Europarlamencie.

Kariera posła PO pokazuje jakie standardy panują w partii rządzącej. Nie liczy się kompetencja i współpraca, a agresja i stanowczość.

Zapraszamy na profil na Stefczyk.info na facebooku!

Magdalena Czarnecka

[fot. PAP/Paweł Supernak]


Warto poczytać

 1. rozenek 26.03.2017

  Zawisza: Rozenek jest znanym manipulatorem

  Zawisza był gościem programu "Skandaliści" prowadzonego przez Agnieszkę Gozdyrę, w którym dyskutują ze sobą osoby o przeciwnych poglądach.

 2. tyggg 26.03.2017

  Nowy numer tygodnika "wSieci"

  W najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci” publicyści demaskują, jak daleko posunęła się ingerencja przedstawicieli zagranicznych podmiotów w serwowany Polakom przekaz medialny.

 3. wawrzyk-stefek 25.03.2017

  Prof. Wawrzyk: Deklaracja Rzymska sukcesem Polski

  Deklaracja Rzymska jest sukcesem Polski - uważa politolog z Uniwersytetu Warszawskiego prof. Piotr Wawrzyk. Ale - jak podkreśla - jest to dokument bardzo ogólny, otwierający dopiero pole do rozmów.

 4. semkasalondzienn2503 25.03.2017

  Semka: "PO jak wampir wysysa ciało Nowoczesnej"

  "Opozycja zakłada, że  ugra coś na tym paliwie europejskim".

 5. piecha-stefff 25.03.2017

  Piecha o sieci szpitali: Nie możemy spodziewać się rewolucji

  Nie możemy spodziewać tego, że nagle służba zdrowia zacznie działać, jak w Holandii.

 6. kosinknknm 24.03.2017

  Kosiniak: PSL zapłacił ogromną cenę za koalicję z PO

  - Kiedy byliśmy w koalicji z Platformą udało nam się zablokować przynajmniej część liberalnych zapędów PO - przekonywał w rozmowie z portalem wPolityce.pl prezes PSL.

 7. shaded 24.03.2017

  Miriam Shaded: Korwin mnie zawiódł

  "Janusz Korwin Mikke mając za sobą wspaniałe idee, przetrwonił wielkie poparcie".

 8. cejro-stefff 24.03.2017

  Cejrowski o Merkel: Wielka baba nie upilnowała Holandii

  Wojciech Cejrowski o konflikcie na linii Ankara-Haga.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook