Jedynie prawda jest ciekawa

Łosiewicz: Kto ma kota i dlaczego?

28.09.2012

To niebywałe! Agencja Rynku Rolnego wyda ponad 4 mln euro na nowe kampanie promujące mleko i wołowinę.

Celem kampanii ma być zachęcenie Polaków do picia mleka i jedzenia wysokiej jakości wołowiny. Czemu uważam, że to niebywałe? Ponieważ wydanie 16 milionów złotych na promowanie picia mleka i jedzenia wołowiny to skrajna głupota. Lepiej byłoby przeznaczyć te pieniądze na to, żeby dzieci miały możliwość pić mleko i jeść mięso wysokiej jakości. 

Według Polskiego Czerwonego Krzyża w naszym kraju jest aż 650 tysięcy niedożywionych dzieci. Gorzej jest tylko w Rumunii i Bułgarii. Jeśli wziąć pod uwagę, że obiad w szkole kosztuje ok. 7 złotych, to za 16 milionów złotych można by kupić 2 285 714 pełnowartościowych obiadów lub 8 milionów zup, po 2 złote każda. Można też byłoby zaserwować za te pieniądze dzieciom w szkołach 6 400 000 litrów mleka, co daje 25 600 000 szklanek mleka. Czy wtedy dzieci nie byłyby zdrowsze i lepiej odżywione?

Jednak urzędnicy wolą wydać te pieniądze na konkursy i bilboardy, które będą zachęcały do picia mleka. Akcję współfinansuje Unia Europejska, a sama kampania nazywa się „Mam kota na punkcie mleka”. To prawda urzędnicy mają kota!

Dorota Łosiewicz

[Fot. Sxc.hu]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook