Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Księdzu Bonieckiemu na krzyżu nie zależy

31.10.2011

Były redaktor naczelny „Tygodnika Powszechnego” ksiądz Adam Boniecki uważa, iż dyskusja wywołana przez Janusza Palikota jest pożyteczna.

Ks. Boniecki w wywiadzie dla skrajnie lewicowego tygodnika „Wprost” przyznał, że działania Janusza Palikota i jego ugrupowania są pożyteczne. - Dyskusja na drażniące tematy, którą on wzmaga oczyszcza ze schematów, np. na temat krzyża – zaznacza duchowny. Jego zdaniem powieszenie krzyża w Sejmie nie było dobre. - Powieszenie tego krzyża, ukradkiem, z księdzem Popiełuszką w tle, nie było fortunne – przekonuje były naczelny „Tygodnika Powszechnego”. Jego zdaniem katolik powinien zrozumieć, że nie na walce o krzyż w Sejmie polega piękno Ewangelii. – Jan Paweł II mówił przecież: nie chcemy przywilejów, chcemy wolności - przypomina.

Marek Jurek, były marszałek Sejmu, prezes Prawicy Rzeczypospolitej, w rozmowie z portalem Stefczyk.info przypomina, że „krzyż jest jednym z najbardziej pierwotnych elementów tradycji chrześcijańskiej, którego przekazywanie zalecali Ojcowie Kościoła”, i jest „znakiem czci dla Boga, który zawsze i wszędzie jest obecny z człowiekiem”.

Też uważam, że byłoby dobrze, gdyby krzyż został oficjalnie powieszony w Sejmie przez pierwszych marszałków Sejmu III RP, jednak nie przypominam sobie, aby „Tygodnik Powszechny” wzywał do tego – mówi Jurek.

Podkreśla, że wierni oczekują od kapłanów jasnego i wspólnego przekazu. – Ostatnie wypowiedzi ks. Bonieckiego bagatelizujące legitymizowanie postaci Nergala w publicznej telewizji i obecnie ta w sprawie krzyża są zatem niepokojące – uważa Jurek.

Odnosząc się do nawiązania ks. Bonieckiego do słów Jana Pawła II, marszałek Jurek przypomina, że papież właśnie do Polaków wypowiedział pod Giewontem pamiętne słowa: „brońcie krzyża”. – Krzyż nie jest żadnym znakiem przywilejów, ale znakiem miłości Boga do człowieka – podkreśla Marek Jurek.

RoJ

[fot. PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. Google1477x83143-2016 28.10.2016

  "wSieci": Zacięta walka o Nowy Porządek Świata

  "Dla amerykańskiego mainstreamu jest ważne, by USA były globalną wioską, w której, jak u Orwella, po wypędzeniu ludzi światowym folwarkiem będą rządzić świnie".

 2. malejonek 28.10.2016

  Malejonek: Byliśmy w przedsionku piekła

  "To jest konflikt biblijny, który wchodzi już w rozumienie apokaliptyczne".

 3. januskorminwikke 28.10.2016

  Korwin-Mikke: Clinton to zimna suka

  "Hillary Clinton to zimna suka, ona doprowadzi do wojny".

 4. 1232sdasdasd222 28.10.2016

  Wildstein: Dziennikarze chcą walczyć z PiS!. WIDEO

  "Mamy do czynienia z ludźmi, którzy nie cofną się przed niczym, aby walczyć o odzyskanie szeroko pojętej władzy".

 5. kukiz-mucha 28.10.2016

  Kukiz: Mija 66. rocznica skoku władzy na prywatne pieniądze

  "28 października 1950 roku rozpoczął się proces zagrabiania naszych pieniędzy przez zmieniające się rządy i ich zaplecza w postaci aparatu urzędniczego".

 6. sadsadasd 28.10.2016

  Ziemkiewicz: Niech da pani w mordę wszystkim KOD-ziarzom!

  Na spotkaniu Michnika z KOD było sympatycznie, dopóki młody człowiek, wychodząc z sali, nie rzucił "do widzenia, panie Adamie, pan brata pozdrowi".

 7. dgfdfgfdg 27.10.2016

  Ks. Chrostowski: "Rzetelna polityka historyczna jest obowiązkiem". WIDEO

  "Mądra i rzetelna polityka historyczna jest obowiązkiem. Jej brak stanowi wielki grzech zaniechania skutkujący ignorancją, bezmyślnością i bezradnością".

 8. kowalczyk 27.10.2016

  "wSieci": Kowalczyk miała rację

  Cezary Kowalski we "wSieci" o aferze dopingowej w norweskiej kadrze narciarek.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook