Jedynie prawda jest ciekawa


Ks. Zieliński: W UE ideologia góruje nad rozsądkiem

04.06.2016

"Suwerenna polska polityka polska jest nie na rękę Unii Europejskiej" – mówił Bronisław Wildstein w Salonie Dziennikarskim Floriańska 3.

Wspomniał również o rozszerzaniu przez UE kompetencji unijnych bez podstaw traktatowych

Postawił pytanie, czy nie należy przeceniać tych wielkich Komisji Europejskiej. "Bo to nie są żadne wielkości, chociaż są to cwani gracze" – powiedział Bronisław Wildstein, publicysta tygodnika „W Sieci”. "Mam wrażenie, że oni tam występują jako zwolennicy racji niemieckiej"– wtrącił Michał Karnowski, publicysta tygodnika „W Sieci”. "No właśnie nie do końca" – replikował Piotr Zaremba, publicysta tygodnika „W Sieci”.

Ksiądz Henryk Zieliński odniósł się tylko do tego, co powiedział Bronisław Wildstein: "Z tego co pamiętam, to wielokrotnie zachowanie tych lewicowych elit jest obiektywnie nieracjonalne. Mało tego, pamiętam taką historię sprzed półtora roku, kiedy dwie wielkie firmy, jedna zachodnia, druga amerykańska, które finansowo wspierały środowiska homoseksualne. W pewnym momencie okazało się, że akcje tych firm wskutek bojkotu klienckiego zaczęły bardzo mocno tracić, akcjonariusze zaczęli się buntować i wtedy jedna z tych firm obecna także na polskim rynku prowadząca kawiarnie w Polsce, Starbucks stwierdziła, że są pewne cele, które są nadrzędne nawet w stosunku do strat finansowych. Ideologia dominuje nad rozsądkiem w tym wszystkim" - mówił ksiądz Henryk Zieliński, redaktor naczelny tygodnika „Idziemy”.

"Boję się, ze pewne założenia ideologiczne mogą brać górę nad zdrowym rozsądkiem. Podobnie jest w kwestii imigrantów, że te założenia ideologiczne dominują nad obiektywnym rachunkiem strat. Powiedział o tym także George Soros w niemieckojęzycznym wywiadzie o imigrantach, że nawet jeżeli Niemcy poniosą straty co przez to osiągną. Wydaje mi się, że jest to pewne zaślepienie ideologiczne, chociaż inne względy też mogą działać" – kontynuował swoją wypowiedź ks. Zieliński.

Odniósł się również do postawy wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa. "Co innego mówi w Polsce, a co innego potem dostajemy w dokumencie. Myślę, że kiedy przyjeżdża człowiek, który rozmawia z przedstawicielami władzy, kiedy widzi, że nie ma żadnego zagrożenia demokracji, suki policyjne nie jeżdżą po ulicach, nikogo nie aresztują i nic szczególnego się w Polsce nie dzieje to co ma powiedzieć? Mówi, to, co widzi" – stwierdził ks. Zieliński.

Skomentował również sprawę dokumentu, opinii Komisji Europejskiej dotyczącej praworządności w Polsce. Stwierdził, że nie wiadomo, czy pisał go Timmermans, czy przez urzędników KE. "Nie przywiązywałbym większej wagi do tego, co mówi jeden czy drugi polityk unijny, chyba, że jest to Angela Merkel. Natomiast jeżeli chodzi o polityków unijnych łącznie z Donaldem Tuskiem królem Europy to do ich wypowiedzi bym się za bardzo nie przywiązywał, natomiast ta machina bardziej wytycza kierunek" – ocenił ks. Zieliński.

Michał Karnowski zwrócił uwagę, że Timmermans na konferencji prasowej dystansował się mocno od pytań dziennikarzy, którzy sugerowali sankcje wobec polski. "Widać było wyraźnie, że gra na czas. Finał jest taki, że teraz jest dwa tygodnie na odpowiedź, potem będzie Euro, a później wakacje"- mówił Michał Karnowski.

"Jednak kompromis w sprawie Trybunału ma swoją własną wartość. On jest możliwy na bazie ustawy, aczkolwiek jest jeden element, który wymaga porozumienia z opozycją, mianowicie tego suwaka, w postaci piętnastu sędziów, bo opozycja musi to jakoś żyrować. Powiem to, co powiedziałem tydzień temu, trzeba to było robić bez Komisji Europejskiej. Wtedy nikt tego nie przyjął, opozycja również. Trzeba gwoli sprawiedliwości powiedzieć, że rząd trochę działa teraz pod dyktando KE" – ocenił Piotr Zaremba, publicysta tygodnika „W Sieci”.

[fot. wPolityce.pl]

Radio Warszawa/wPolityce.pl/tp

Warto poczytać

 1. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 2. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 3. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 4. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 5. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 6. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 7. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 8. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook