Jedynie prawda jest ciekawa


Ks. Zieliński: W UE ideologia góruje nad rozsądkiem

04.06.2016

"Suwerenna polska polityka polska jest nie na rękę Unii Europejskiej" – mówił Bronisław Wildstein w Salonie Dziennikarskim Floriańska 3.

Wspomniał również o rozszerzaniu przez UE kompetencji unijnych bez podstaw traktatowych

Postawił pytanie, czy nie należy przeceniać tych wielkich Komisji Europejskiej. "Bo to nie są żadne wielkości, chociaż są to cwani gracze" – powiedział Bronisław Wildstein, publicysta tygodnika „W Sieci”. "Mam wrażenie, że oni tam występują jako zwolennicy racji niemieckiej"– wtrącił Michał Karnowski, publicysta tygodnika „W Sieci”. "No właśnie nie do końca" – replikował Piotr Zaremba, publicysta tygodnika „W Sieci”.

Ksiądz Henryk Zieliński odniósł się tylko do tego, co powiedział Bronisław Wildstein: "Z tego co pamiętam, to wielokrotnie zachowanie tych lewicowych elit jest obiektywnie nieracjonalne. Mało tego, pamiętam taką historię sprzed półtora roku, kiedy dwie wielkie firmy, jedna zachodnia, druga amerykańska, które finansowo wspierały środowiska homoseksualne. W pewnym momencie okazało się, że akcje tych firm wskutek bojkotu klienckiego zaczęły bardzo mocno tracić, akcjonariusze zaczęli się buntować i wtedy jedna z tych firm obecna także na polskim rynku prowadząca kawiarnie w Polsce, Starbucks stwierdziła, że są pewne cele, które są nadrzędne nawet w stosunku do strat finansowych. Ideologia dominuje nad rozsądkiem w tym wszystkim" - mówił ksiądz Henryk Zieliński, redaktor naczelny tygodnika „Idziemy”.

"Boję się, ze pewne założenia ideologiczne mogą brać górę nad zdrowym rozsądkiem. Podobnie jest w kwestii imigrantów, że te założenia ideologiczne dominują nad obiektywnym rachunkiem strat. Powiedział o tym także George Soros w niemieckojęzycznym wywiadzie o imigrantach, że nawet jeżeli Niemcy poniosą straty co przez to osiągną. Wydaje mi się, że jest to pewne zaślepienie ideologiczne, chociaż inne względy też mogą działać" – kontynuował swoją wypowiedź ks. Zieliński.

Odniósł się również do postawy wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa. "Co innego mówi w Polsce, a co innego potem dostajemy w dokumencie. Myślę, że kiedy przyjeżdża człowiek, który rozmawia z przedstawicielami władzy, kiedy widzi, że nie ma żadnego zagrożenia demokracji, suki policyjne nie jeżdżą po ulicach, nikogo nie aresztują i nic szczególnego się w Polsce nie dzieje to co ma powiedzieć? Mówi, to, co widzi" – stwierdził ks. Zieliński.

Skomentował również sprawę dokumentu, opinii Komisji Europejskiej dotyczącej praworządności w Polsce. Stwierdził, że nie wiadomo, czy pisał go Timmermans, czy przez urzędników KE. "Nie przywiązywałbym większej wagi do tego, co mówi jeden czy drugi polityk unijny, chyba, że jest to Angela Merkel. Natomiast jeżeli chodzi o polityków unijnych łącznie z Donaldem Tuskiem królem Europy to do ich wypowiedzi bym się za bardzo nie przywiązywał, natomiast ta machina bardziej wytycza kierunek" – ocenił ks. Zieliński.

Michał Karnowski zwrócił uwagę, że Timmermans na konferencji prasowej dystansował się mocno od pytań dziennikarzy, którzy sugerowali sankcje wobec polski. "Widać było wyraźnie, że gra na czas. Finał jest taki, że teraz jest dwa tygodnie na odpowiedź, potem będzie Euro, a później wakacje"- mówił Michał Karnowski.

"Jednak kompromis w sprawie Trybunału ma swoją własną wartość. On jest możliwy na bazie ustawy, aczkolwiek jest jeden element, który wymaga porozumienia z opozycją, mianowicie tego suwaka, w postaci piętnastu sędziów, bo opozycja musi to jakoś żyrować. Powiem to, co powiedziałem tydzień temu, trzeba to było robić bez Komisji Europejskiej. Wtedy nikt tego nie przyjął, opozycja również. Trzeba gwoli sprawiedliwości powiedzieć, że rząd trochę działa teraz pod dyktando KE" – ocenił Piotr Zaremba, publicysta tygodnika „W Sieci”.

[fot. wPolityce.pl]

Radio Warszawa/wPolityce.pl/tp

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook