Jedynie prawda jest ciekawa

Ks. Zieliński: "Ubawiłem się patrząc na działaczy PO"

18.03.2017

"Ubawiłem się, gdy widziałem działaczy Platformy Obywatelskiej, którzy przedstawiali Schetynę, a wcześniej opowiadali się za jego marginalizacją" - mówił w "Salonie Dziennikarskim" ks. Henryk Zieliński, komentując wybór Grzegorza Schetyny na kandydata Platformy Obywatelskiej na premiera.

Wniosek PO o wotum nieufności dla rządu Prawa i Sprawiedliwości był jednym z tematów "Salonu Dziennikarskiego" emitowanego na TVP Info. Jednym z gości był ks. Henryk Zieliński, który zauważył, że przedstawiciele PO, którzy dzisiaj zachwalają lidera Platformy jako idealnego kandydata na premiera, byli za jego marginalizacją. "Ubawiłem się, gdy widziałem działaczy Platformy Obywatelskiej, którzy przedstawiali Schetynę, a wcześniej opowiadali się za jego marginalizacją" - mówił.

Z kolei Stanisław Janecki podkreślił, że dla Schetyny idealna jest sytuacja, kiedy na scenie politycznej istnieją dwie duże partie. "Schetyna mimo swoich poprzednich stanowisk cierpi, bo jest słabo rozpoznawalny. (…) Dla niego jest wygodna sytuacja, że istnieje PiS i PO. Schetyna chce zmarginalizować .Nowoczesną, aby drżała, czy przekroczy próg wyborczy" - tłumaczył, dodając: "Petru nie odnalazł się w ogóle na scenie politycznej. Nie stworzył struktur potrzebnych do przeprowadzenia kampanii samorządowej".

kk/wPolityce.pl

[fot. TVP Info/wPolityce.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook