Jedynie prawda jest ciekawa


Ks. Zieliński: Tusk zorganizował teatrzyk

22.04.2017

Przyjazd Donalda Tuska do Polski zdominował dyskusję w programie „Salon dziennikarski” (TVP Info). Gośćmi Michała Karnowskiego byli ks. Henryk Zieliński, redaktor naczelny tygodnika „Idziemy”; Marek Markiewicz, prawnik, wykładowca akademicki; Dorota Łosiewicz, dziennikarka portalu wPolityce.pl i Maciej Pawlicki, publicysta tygodnika „wSieci”.

Goście programu sporo uwagi poświęcili przyjazdowi Donalda Tuska do Warszawy.

„Mam wrażeniem, że było tam mnóstwo elementów groteskowych. Czy to było jakieś symboliczne? Że cały naród pokazuje Tuskowi czerwoną kartkę, a znaczy to zupełnie coś innego” - mówił Maciej Pawlicki.

„Przez 8 lat Donald Tusk był mistrzem od efektów specjalnych i wciąż chce pełnić taką rolę” - zauważyła Dorota Łosiewicz.

„To było pomyślane jako efekt specjalny. Miał szansę wypalić, gdyby organizatorzy nie popełnili błędów” - dodała.

Ks. Henryk Zieliński zwrócił uwagę na postawę osób, które broniły Tuska.

„To chyba solidarność wzywająca do tego, żeby mówił prawdę. Bo na czym może polegać solidarność ze świadkiem?” - zapytał duchowny.

Zorganizował pewien teatrzyk na dworcu w Warszawie i zaczyna grać na siebie, a nie na partię. 

„Znamienna była nieobecność Grzegorza Schetyny podczas powitania” - zauważył.

Mec. Markiewicz, zapytany o to, czy Tusk może usłyszeć zarzuty, odpowiedział: „Pewnie może, jest przepis o niedopełnieniu obowiązku. Każdy prezes czy każda księgowa może podlegać takiej odpowiedzialności, a sądy są pełne tego typu spraw”.


Jak powiedziała Dorota Łosiewicz: „Istota jest bardzo zasadnicza - czy umowa była podpisana legalnie czy nielegalnie, czy państwo zaistniała teoretycznie czy nie, czy premier interesował się instytucjami państwa czy wszystko działało sobie a muzą. Off the record można usłyszeć, że Donald Tusk nie interesował się pracą resortów”.

Inny punkt widzenia zaprezentował Maciej Pawlicki.

„Jest tworzona narracja, że nic nie robił; haratał w gałę, a krążyło FSB, a on nic nie wiedział. Nie, tak nie było. Wiedział doskonale, co się dzieje. . (…) Wersja, że to chłopina, który haratał w gałę, a to skuteczny gość, który doskonale wiedział, co się dzieje i dawał przyzwolenie na działanie FSB” - zaznaczył publicysta „wSieci”.

„PiS z poparciem jak opozycja razem wzięta. Donald Tusk może to zmienić? Teraz jeszcze nie, ale nie lekceważyłabym jego możliwości jako kandydata na prezydenta” - stwierdziła z kolei Dorota Łosiewicz.

„Petru nie jest już liderem opozycji, Grzegorz Schetyna go pożarł, wystawił na margines, przy wyborach już w ogóle nie będziemy o nim pamiętać” - przypomniała dziennikarka wPolityce.pl.

„PO i opozycja zrozumiały już, że rządu nie obali się na ulicy. Druga rzecz, to zmiana języka opozycji., nie mówi się już, ze mamy faszyzm, zaczynają punktować rząd. Widać wyraźnie, że pewna strategia nie wypaliła. Opozycja przelicza swoje siły i zmienia narrację” - dodała.

gah

[fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook