Jedynie prawda jest ciekawa


Ks. Zieliński: Tusk zorganizował teatrzyk

22.04.2017

Przyjazd Donalda Tuska do Polski zdominował dyskusję w programie „Salon dziennikarski” (TVP Info). Gośćmi Michała Karnowskiego byli ks. Henryk Zieliński, redaktor naczelny tygodnika „Idziemy”; Marek Markiewicz, prawnik, wykładowca akademicki; Dorota Łosiewicz, dziennikarka portalu wPolityce.pl i Maciej Pawlicki, publicysta tygodnika „wSieci”.

Goście programu sporo uwagi poświęcili przyjazdowi Donalda Tuska do Warszawy.

„Mam wrażeniem, że było tam mnóstwo elementów groteskowych. Czy to było jakieś symboliczne? Że cały naród pokazuje Tuskowi czerwoną kartkę, a znaczy to zupełnie coś innego” - mówił Maciej Pawlicki.

„Przez 8 lat Donald Tusk był mistrzem od efektów specjalnych i wciąż chce pełnić taką rolę” - zauważyła Dorota Łosiewicz.

„To było pomyślane jako efekt specjalny. Miał szansę wypalić, gdyby organizatorzy nie popełnili błędów” - dodała.

Ks. Henryk Zieliński zwrócił uwagę na postawę osób, które broniły Tuska.

„To chyba solidarność wzywająca do tego, żeby mówił prawdę. Bo na czym może polegać solidarność ze świadkiem?” - zapytał duchowny.

Zorganizował pewien teatrzyk na dworcu w Warszawie i zaczyna grać na siebie, a nie na partię. 

„Znamienna była nieobecność Grzegorza Schetyny podczas powitania” - zauważył.

Mec. Markiewicz, zapytany o to, czy Tusk może usłyszeć zarzuty, odpowiedział: „Pewnie może, jest przepis o niedopełnieniu obowiązku. Każdy prezes czy każda księgowa może podlegać takiej odpowiedzialności, a sądy są pełne tego typu spraw”.


Jak powiedziała Dorota Łosiewicz: „Istota jest bardzo zasadnicza - czy umowa była podpisana legalnie czy nielegalnie, czy państwo zaistniała teoretycznie czy nie, czy premier interesował się instytucjami państwa czy wszystko działało sobie a muzą. Off the record można usłyszeć, że Donald Tusk nie interesował się pracą resortów”.

Inny punkt widzenia zaprezentował Maciej Pawlicki.

„Jest tworzona narracja, że nic nie robił; haratał w gałę, a krążyło FSB, a on nic nie wiedział. Nie, tak nie było. Wiedział doskonale, co się dzieje. . (…) Wersja, że to chłopina, który haratał w gałę, a to skuteczny gość, który doskonale wiedział, co się dzieje i dawał przyzwolenie na działanie FSB” - zaznaczył publicysta „wSieci”.

„PiS z poparciem jak opozycja razem wzięta. Donald Tusk może to zmienić? Teraz jeszcze nie, ale nie lekceważyłabym jego możliwości jako kandydata na prezydenta” - stwierdziła z kolei Dorota Łosiewicz.

„Petru nie jest już liderem opozycji, Grzegorz Schetyna go pożarł, wystawił na margines, przy wyborach już w ogóle nie będziemy o nim pamiętać” - przypomniała dziennikarka wPolityce.pl.

„PO i opozycja zrozumiały już, że rządu nie obali się na ulicy. Druga rzecz, to zmiana języka opozycji., nie mówi się już, ze mamy faszyzm, zaczynają punktować rząd. Widać wyraźnie, że pewna strategia nie wypaliła. Opozycja przelicza swoje siły i zmienia narrację” - dodała.

gah

[fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook