Jedynie prawda jest ciekawa


Ks. Zieliński: Prof. Chazan stał się pewną ikoną

14.06.2014

"Sytuacja, gdy ludzi poddaje się presji z powodu kierowania się własnym sumieniem, jest czymś absurdalnym."

Zamieszanie wokół prof. Chazana nie cichnie. Sprawa dyrektora Szpitala im. Świętej Rodziny w Warszawie była jednym z tematów dyskusji w studiu radiowym Salonu Dziennikarskiego Floriańska.

"Prof. Chazan stał się pewną ikoną. Byłem podczas pikiety wsparcia dla niego pod szpitalem i myślę, że to punkt zwrotny. On tego nie może przegrać, bo jeśli tak się stanie, to kierowanie się sumieniem stanie się niemożliwe" - mówił ks. Henryk Zieliński. 

Wczoraj prof. Chazan powiedział, że odkąd o sprawie zrobiło się głośno, to ma w szpitalu cztery kontrole. Jednak ks. Zieliński zauważa, że widać duże poparcie dla profesora w społeczeństwie. "Apeluję, by ono wzrastało – nie chodzi tylko o prof. Chazana. Ucieszyłą mnie obecność Konstantego Radziwiłła, wiceprezesa Izby Lekarskiej" - dodawał. Jacek Karnowski zauważył, że coraz więcej jest osób, które deklarują otwarcie swoje poglądy opowiadające się za obroną życia, o czym świadczy także wejście Marka Jurka do Parlamentu Europejskiego.

"Myślę, że to próba odstrzelenia symbolu. To nazwisko jest znane od lat w centrum bojów o życie. (…) Przypomina to mentalność szmalcowników – potępianie tych, którzy stają w obronie bezbronnych i pokrzywdzonych. To wprowadzanie bardzo podłego mechanizmu jako mechanizmu prawnego" - stwierdził Maciej Pawlicki.

"Z całą pewnością sytuacja, gdy ludzi poddaje się presji z powodu kierowania się własnym sumieniem, jest czymś absurdalnym" - dodawał Piotr Zaremba.
Ks. Zieliński stwierdził także, że kwestia aborcji jest także sprawą medyczną, a nie wiary. Duchowny dodał, że przecież "wielu lekarzy nie wykonuje aborcji, choć nie są wierzący."

Trochę inaczej na sprawę starał się spojrzeć Łukasz Warzecha: "Przypomina mi to słynne sprawy głównie w USA, gdzie ktoś odmawia ze swoich przekonań wykonania usługi dla kogoś. Słynna sprawa, gdy cukiernik nie zrobił tortu na ślub homoseksualnej pary. Różnica jest taka, że tu mówimy o publicznej służbie zdrowia." Publicysta tygodnika "wSieci" pytał: "do jakiego stopnia możemy ograniczać czyjeś prawo do korzystania z usług?"

mc,Stefczyk.info
[fot. wPolityce.pl/Poslat News]

Warto poczytać

 1. trwam23012018 23.01.2018

  Oj. Rydzyk i dwa samochody od bezdomnego. Skandal... czy manipulacja, na którą daliście się nabrać?

  „Ojciec Tadeusz Rydzyk dostał dwa samochody od bezdomnego”. Taki temat od dwóch dni przewija się przez wszystkie media, które ironizują z duchownego i szydzą z rzekomego prezentu. Jak to możliwe, żeby bezdomny miał dwa samochody?

 2. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 3. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 4. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 5. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 6. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 7. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 8. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook