Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Ks. Zieliński: Prof. Chazan stał się pewną ikoną

14.06.2014

"Sytuacja, gdy ludzi poddaje się presji z powodu kierowania się własnym sumieniem, jest czymś absurdalnym."

Zamieszanie wokół prof. Chazana nie cichnie. Sprawa dyrektora Szpitala im. Świętej Rodziny w Warszawie była jednym z tematów dyskusji w studiu radiowym Salonu Dziennikarskiego Floriańska.

"Prof. Chazan stał się pewną ikoną. Byłem podczas pikiety wsparcia dla niego pod szpitalem i myślę, że to punkt zwrotny. On tego nie może przegrać, bo jeśli tak się stanie, to kierowanie się sumieniem stanie się niemożliwe" - mówił ks. Henryk Zieliński. 

Wczoraj prof. Chazan powiedział, że odkąd o sprawie zrobiło się głośno, to ma w szpitalu cztery kontrole. Jednak ks. Zieliński zauważa, że widać duże poparcie dla profesora w społeczeństwie. "Apeluję, by ono wzrastało – nie chodzi tylko o prof. Chazana. Ucieszyłą mnie obecność Konstantego Radziwiłła, wiceprezesa Izby Lekarskiej" - dodawał. Jacek Karnowski zauważył, że coraz więcej jest osób, które deklarują otwarcie swoje poglądy opowiadające się za obroną życia, o czym świadczy także wejście Marka Jurka do Parlamentu Europejskiego.

"Myślę, że to próba odstrzelenia symbolu. To nazwisko jest znane od lat w centrum bojów o życie. (…) Przypomina to mentalność szmalcowników – potępianie tych, którzy stają w obronie bezbronnych i pokrzywdzonych. To wprowadzanie bardzo podłego mechanizmu jako mechanizmu prawnego" - stwierdził Maciej Pawlicki.

"Z całą pewnością sytuacja, gdy ludzi poddaje się presji z powodu kierowania się własnym sumieniem, jest czymś absurdalnym" - dodawał Piotr Zaremba.
Ks. Zieliński stwierdził także, że kwestia aborcji jest także sprawą medyczną, a nie wiary. Duchowny dodał, że przecież "wielu lekarzy nie wykonuje aborcji, choć nie są wierzący."

Trochę inaczej na sprawę starał się spojrzeć Łukasz Warzecha: "Przypomina mi to słynne sprawy głównie w USA, gdzie ktoś odmawia ze swoich przekonań wykonania usługi dla kogoś. Słynna sprawa, gdy cukiernik nie zrobił tortu na ślub homoseksualnej pary. Różnica jest taka, że tu mówimy o publicznej służbie zdrowia." Publicysta tygodnika "wSieci" pytał: "do jakiego stopnia możemy ograniczać czyjeś prawo do korzystania z usług?"

mc,Stefczyk.info
[fot. wPolityce.pl/Poslat News]

Słowa kluczowe:

nagonka

,

aborcja

,

obrońcy życia

,

salon

,

lekarze

Warto poczytać

 1. rozenek 26.03.2017

  Zawisza: Rozenek jest znanym manipulatorem

  Zawisza był gościem programu "Skandaliści" prowadzonego przez Agnieszkę Gozdyrę, w którym dyskutują ze sobą osoby o przeciwnych poglądach.

 2. tyggg 26.03.2017

  Nowy numer tygodnika "wSieci"

  W najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci” publicyści demaskują, jak daleko posunęła się ingerencja przedstawicieli zagranicznych podmiotów w serwowany Polakom przekaz medialny.

 3. wawrzyk-stefek 25.03.2017

  Prof. Wawrzyk: Deklaracja Rzymska sukcesem Polski

  Deklaracja Rzymska jest sukcesem Polski - uważa politolog z Uniwersytetu Warszawskiego prof. Piotr Wawrzyk. Ale - jak podkreśla - jest to dokument bardzo ogólny, otwierający dopiero pole do rozmów.

 4. semkasalondzienn2503 25.03.2017

  Semka: "PO jak wampir wysysa ciało Nowoczesnej"

  "Opozycja zakłada, że  ugra coś na tym paliwie europejskim".

 5. piecha-stefff 25.03.2017

  Piecha o sieci szpitali: Nie możemy spodziewać się rewolucji

  Nie możemy spodziewać tego, że nagle służba zdrowia zacznie działać, jak w Holandii.

 6. kosinknknm 24.03.2017

  Kosiniak: PSL zapłacił ogromną cenę za koalicję z PO

  - Kiedy byliśmy w koalicji z Platformą udało nam się zablokować przynajmniej część liberalnych zapędów PO - przekonywał w rozmowie z portalem wPolityce.pl prezes PSL.

 7. shaded 24.03.2017

  Miriam Shaded: Korwin mnie zawiódł

  "Janusz Korwin Mikke mając za sobą wspaniałe idee, przetrwonił wielkie poparcie".

 8. cejro-stefff 24.03.2017

  Cejrowski o Merkel: Wielka baba nie upilnowała Holandii

  Wojciech Cejrowski o konflikcie na linii Ankara-Haga.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook