Jedynie prawda jest ciekawa


Ks. Zieliński: Prof. Chazan stał się pewną ikoną

14.06.2014

"Sytuacja, gdy ludzi poddaje się presji z powodu kierowania się własnym sumieniem, jest czymś absurdalnym."

Zamieszanie wokół prof. Chazana nie cichnie. Sprawa dyrektora Szpitala im. Świętej Rodziny w Warszawie była jednym z tematów dyskusji w studiu radiowym Salonu Dziennikarskiego Floriańska.

"Prof. Chazan stał się pewną ikoną. Byłem podczas pikiety wsparcia dla niego pod szpitalem i myślę, że to punkt zwrotny. On tego nie może przegrać, bo jeśli tak się stanie, to kierowanie się sumieniem stanie się niemożliwe" - mówił ks. Henryk Zieliński. 

Wczoraj prof. Chazan powiedział, że odkąd o sprawie zrobiło się głośno, to ma w szpitalu cztery kontrole. Jednak ks. Zieliński zauważa, że widać duże poparcie dla profesora w społeczeństwie. "Apeluję, by ono wzrastało – nie chodzi tylko o prof. Chazana. Ucieszyłą mnie obecność Konstantego Radziwiłła, wiceprezesa Izby Lekarskiej" - dodawał. Jacek Karnowski zauważył, że coraz więcej jest osób, które deklarują otwarcie swoje poglądy opowiadające się za obroną życia, o czym świadczy także wejście Marka Jurka do Parlamentu Europejskiego.

"Myślę, że to próba odstrzelenia symbolu. To nazwisko jest znane od lat w centrum bojów o życie. (…) Przypomina to mentalność szmalcowników – potępianie tych, którzy stają w obronie bezbronnych i pokrzywdzonych. To wprowadzanie bardzo podłego mechanizmu jako mechanizmu prawnego" - stwierdził Maciej Pawlicki.

"Z całą pewnością sytuacja, gdy ludzi poddaje się presji z powodu kierowania się własnym sumieniem, jest czymś absurdalnym" - dodawał Piotr Zaremba.
Ks. Zieliński stwierdził także, że kwestia aborcji jest także sprawą medyczną, a nie wiary. Duchowny dodał, że przecież "wielu lekarzy nie wykonuje aborcji, choć nie są wierzący."

Trochę inaczej na sprawę starał się spojrzeć Łukasz Warzecha: "Przypomina mi to słynne sprawy głównie w USA, gdzie ktoś odmawia ze swoich przekonań wykonania usługi dla kogoś. Słynna sprawa, gdy cukiernik nie zrobił tortu na ślub homoseksualnej pary. Różnica jest taka, że tu mówimy o publicznej służbie zdrowia." Publicysta tygodnika "wSieci" pytał: "do jakiego stopnia możemy ograniczać czyjeś prawo do korzystania z usług?"

mc,Stefczyk.info
[fot. wPolityce.pl/Poslat News]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook