Jedynie prawda jest ciekawa

Ks. Zieliński o deklaracji ks. Charamsy: Szatański wybryk

03.10.2015

Redaktor naczelny tygodnika „Idziemy” ks. Henryk Zieliński skrytykował w „Salonie Dziennikarskim Floriańska 3” coming out ks. Krzysztofa Charamsy, który obwieścił, że jest gejem.

„Jeżeli on pracując w kongregacji watykańskiej i nagle żąda zmiany nauczania Kościoła, to trzeba mu przypomnieć, że nie chodzi o zmianę nauczania w Katechizmie Kościoła Katolickiego, ale również Paweł napisał, że homoseksualiści 'Królestwa Niebieskiego nie odziedziczą'” - zaznaczył ks. Zieliński.

Na skandaliczną deklarację ks. Charamsy już zareagowała Stolica Apostolska

„W związku z oświadczeniami i wywiadami udzielonymi przez ks. Krzysztofa Charamsę należy zauważyć, że - mimo szacunku na jaki zasługują wydarzenia i sytuacje osobiste oraz refleksje na ten temat – decyzja, by dokonać tak głośniej manifestacji w przeddzień otwarcia Synodu wygląda bardzo poważne i nieodpowiedzialnie, ponieważ zmierza do narzucenia zgromadzeniu synodalnemu nieuzasadnionego nacisku mediów. Z pewnością ks. Charamsa nie może nadal wykonywać swoich zadań w Kongregacji Nauki Wiary i na uniwersytetach papieskich. Natomiast inne aspekty jego sytuacji leżą w kompetencji jego ordynariusza diecezjalnego” - czytamy w komunikacie ks. Federico Lombardiego SJ, rzecznika Watykanu.

gah/KAI

[fot. YouTube]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook