Jedynie prawda jest ciekawa


Ks. Zieliński: Najlepszy pretekst dla KOD

17.12.2016

„Dla opozycji i ludzi pana Kijowskiego nie mogło być lepszego pretekstu, by mogli wystąpić jako obrońcy niezależności mediów, a nie ubeckich emerytur” - mówił w „Salonie Dziennikarskim” ks. Henryk Zieliński, redaktor naczelny tygodnika „Idziemy”.

Jednym z tematów dyskusji w „Salonie Dziennikarskim”, wspólnej audycji Radia Warszawy, tygodnika „Idziemy” i portalu wPolityce.pl, była ustawa dezubekizacyjna, którą wczoraj w nocy przyjął Sejm. Rozmowa odnosiła się także do wczorajszej awantury w Sejmie, jaka został wywołana przez opozycję. 

Jak zaznaczył prowadzący program Jacek Karnowski, wśród polityków PiS pojawiła się narracja, która tłumaczy, że skok temperatury i próbę przerwania prac Sejmu była związana z kwestią obcięcia emerytury byłym esbekom. Karnowski ocenił, że to są nie tylko słowa, ale materialna degradacja tych ludzi, którzy byli „bebechami III RP”. 

„Na pewno tu chodzi o pieniądze i część środowiska KOD, związana ze starym systemem, to ta część bardziej radykalna” - ocenił Jacek Łęski, publicysta TVP. 

„To bez wątpienia miało wpływ na ich reakcję, ale czy to było przyczyną zadymy w Sejmie? Nie sądzę” - dodał publicysta. 

Jak zaznaczył, dobrze się stało, że wprowadzono takie poprawki, które są bezpiecznikiem, niepozwalającym stosować ustawy dezubekizacyjnej „jak cepa”. 

Piotr Zaremba, zastępca redaktora naczelnego tygodnika „wSieci” i publicysta portalu wPolityce.pl przyznał, że popiera tę ustawę, ale ważne są wyjątki. Dodał również, że nie będzie martwić się o los byłych funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL. „Ale martwię się losem pamięci o Jaruzelskim i Kiszczaku w następnej generacji” - stwierdził. 

Ks. Henryk Zieliński, odnosząc się do dezubekizacji mówił: „Ustawa dezubekizacja jest sprawiedliwa tym bardziej w polskich realiach. Nie jesteśmy zawieszeni w próżni, ale wiemy, że wielu ludzi, którzy ucierpieli w stanie wojennym i w okresie PRL otrzymują znacznie niższe emerytury niż średnia, nie ubecka, ale krajowa. 

Dodał również: „Dla opozycji i ludzi pana Kijowskiego nie mogło być lepszego pretekstu, by mogli wystąpić jako obrońcy niezależności mediów, a nie ubeckich emerytur”. 

Podsumowując awanturę opozycji w Sejmie, Zaremba wyraził sceptycyzm wobec stwierdzeń o antyrządowym zrywie. „PiS był źle traktowany przez platformerskich marszałków i nie dobrze, że wchodzi w te same buty. Widzę tu elementy odgrywania się” - powiedział publicysta „wSieci” i wPolityce.pl. 

Z kolei Łęski mówił o Tadeuszu Cymańskim, jako pewnym wzorze. „Zaimponował mi Cymański, który o 1. w nocy stał z ludźmi. którzy krzyczeli na niego „złodzieje” rozmawiał z nimi, tłumaczył im pewne rzeczy. To jest droga” - ocenił publicysta TVP. 

„Najbardziej diaboliczny element takiej socjotechniki to pokłócenie ludzi przed świętami” - zauważył ks. Zieliński.  


ak

[fot. wPolityce.pl/TVP Info]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook