Jedynie prawda jest ciekawa


Ks. Zieliński: Nagroda SDP jest najważniejsza

31.01.2015

Goście Salonu Dziennikarskiego sporo uwagi na antenie Radia Warszawa poświęcili przyznaniu nagród SDP. Redaktor naczelny tygodnika „Idziemy” zauważył, że właśnie te wyróżnienia są najbardziej prestiżowymi nagrodami dziennikarskimi.

W dyskusji wzięli udział: Teresa Bochwic (Zarząd Główny SDP), ksiądz Henryk Zieliński (redaktor naczelny Tygodnika „Idziemy”), Łukasz Warzecha (tygodnik „wSieci”), Piotr Zaremba (portal wPolityce.pl). Audycję poprowadził Michał Karnowski.

„To doroczny przegląd polskiego dziennikarstwa. (...) To dziennikarstwo centralne i lokalne, w grę wchodzi zarówno radio, telewizja jak i prasa, a także internet. Maja Dłużewska otrzymała główną nagrodę za film „Polacy”, która pokazuje prace prof. Biniendy i jego kolegów, którzy starają się badać sprawę katastrofy smoleńskiej i którzy w mainstreamie są wręcz pozbawieni godności. Drugą nagrodę otrzymał Piotr Nisztor za taśmy prawdy – Watergate. (...) To nie budziło kontrowersji, zawsze pojawia się krytyka, ale ja myślę, że dobrze, że opublikowaliśmy te taśmy” - podsumowała wręczenie nagród SDP Teresa Bochwic.

Przedstawicielka Zarządu Głównego stowarzyszenia zwróciła uwagę, że w tym roku można było poczuć powiew świeżości.

„Wiele nagród dostał tygodnik „wSieci”, co jest odzwierciedleniem rosnącego poziomu tego pisma” - powiedziała Teresa Bochwic.

Dziennikarka odniosła się również do laureatów Hieny Roku. W tym roku zostali nimi dziennikarze „Gazety Wyborczej”.

„Hiena Roku przypadła Piotrowi Stasińskiemu i Wojciechowi Czuchnowskiemu, którzy wypowiadali się w sposób absolutnie bulwersujący o dziennikarzach zatrzymanych w PKW, kpili z nich. (...) Możemy pogratulować – doczekali się” - zaznaczyła Bochwic.

Z kolei Łukasz Warzecha zwrócił uwagę, że w przypadku innych nagród, jak choćby MediaTory, nagrody otrzymują wyłącznie dziennikarze, którzy mogą liczyć na rozgłos.

„Nominowani są medialni celebryci. (...) Nie jestem przekonany, że ci, którzy przyznają MediaTory obserwują decyzje SDP” - powiedział publicysta „wSieci”.

Michał Karnowski zwrócił jednak uwagę, że może to świadczyć źle o tamtej stronie.

Piotr Zaremba przypomniał, że sam był nominowany do nagrody MediaTory, ale jak przyznał miało to miejsce kilka lat temu, gdy polaryzacja w życiu publicznym nie była tak wyraźna. „Dzisiaj, rzeczywiście ci studenci nagradzają jedną stronę” - przyznał Zaremba.

Teresa Bochwic odniosła się natomiast do innej prestiżowej nagrody - Grand Press. „Nagroda 'Pressu' nie dotyczy osób spoza mainstreamu” - zauważyła dziennikarka.

Z kolei ks. Henryk Zieliński zwrócił uwagę na kondycję polskiego dziennikarstwa w szerszej perspektywie.

„Tytuł dobry można wprowadzić. Ludzi gotowych pisać - czasem z potrzeby serca i to w dodatku to, co rzeczywiście chcą - jest naprawdę dużo. Odnosząc się do samej nagrody, dla mnie nagroda SDP jest najważniejszą nagrodą dziennikarską, bo jest nagrodą środowiska dziennikarskiego” - podkreślił redaktor naczelny tygodnika „Idziemy”.

gah

[fot. wPolityce.pl/Radio Warszawa]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook