Jedynie prawda jest ciekawa


Ks. Zieliński: Nagroda SDP jest najważniejsza

31.01.2015

Goście Salonu Dziennikarskiego sporo uwagi na antenie Radia Warszawa poświęcili przyznaniu nagród SDP. Redaktor naczelny tygodnika „Idziemy” zauważył, że właśnie te wyróżnienia są najbardziej prestiżowymi nagrodami dziennikarskimi.

W dyskusji wzięli udział: Teresa Bochwic (Zarząd Główny SDP), ksiądz Henryk Zieliński (redaktor naczelny Tygodnika „Idziemy”), Łukasz Warzecha (tygodnik „wSieci”), Piotr Zaremba (portal wPolityce.pl). Audycję poprowadził Michał Karnowski.

„To doroczny przegląd polskiego dziennikarstwa. (...) To dziennikarstwo centralne i lokalne, w grę wchodzi zarówno radio, telewizja jak i prasa, a także internet. Maja Dłużewska otrzymała główną nagrodę za film „Polacy”, która pokazuje prace prof. Biniendy i jego kolegów, którzy starają się badać sprawę katastrofy smoleńskiej i którzy w mainstreamie są wręcz pozbawieni godności. Drugą nagrodę otrzymał Piotr Nisztor za taśmy prawdy – Watergate. (...) To nie budziło kontrowersji, zawsze pojawia się krytyka, ale ja myślę, że dobrze, że opublikowaliśmy te taśmy” - podsumowała wręczenie nagród SDP Teresa Bochwic.

Przedstawicielka Zarządu Głównego stowarzyszenia zwróciła uwagę, że w tym roku można było poczuć powiew świeżości.

„Wiele nagród dostał tygodnik „wSieci”, co jest odzwierciedleniem rosnącego poziomu tego pisma” - powiedziała Teresa Bochwic.

Dziennikarka odniosła się również do laureatów Hieny Roku. W tym roku zostali nimi dziennikarze „Gazety Wyborczej”.

„Hiena Roku przypadła Piotrowi Stasińskiemu i Wojciechowi Czuchnowskiemu, którzy wypowiadali się w sposób absolutnie bulwersujący o dziennikarzach zatrzymanych w PKW, kpili z nich. (...) Możemy pogratulować – doczekali się” - zaznaczyła Bochwic.

Z kolei Łukasz Warzecha zwrócił uwagę, że w przypadku innych nagród, jak choćby MediaTory, nagrody otrzymują wyłącznie dziennikarze, którzy mogą liczyć na rozgłos.

„Nominowani są medialni celebryci. (...) Nie jestem przekonany, że ci, którzy przyznają MediaTory obserwują decyzje SDP” - powiedział publicysta „wSieci”.

Michał Karnowski zwrócił jednak uwagę, że może to świadczyć źle o tamtej stronie.

Piotr Zaremba przypomniał, że sam był nominowany do nagrody MediaTory, ale jak przyznał miało to miejsce kilka lat temu, gdy polaryzacja w życiu publicznym nie była tak wyraźna. „Dzisiaj, rzeczywiście ci studenci nagradzają jedną stronę” - przyznał Zaremba.

Teresa Bochwic odniosła się natomiast do innej prestiżowej nagrody - Grand Press. „Nagroda 'Pressu' nie dotyczy osób spoza mainstreamu” - zauważyła dziennikarka.

Z kolei ks. Henryk Zieliński zwrócił uwagę na kondycję polskiego dziennikarstwa w szerszej perspektywie.

„Tytuł dobry można wprowadzić. Ludzi gotowych pisać - czasem z potrzeby serca i to w dodatku to, co rzeczywiście chcą - jest naprawdę dużo. Odnosząc się do samej nagrody, dla mnie nagroda SDP jest najważniejszą nagrodą dziennikarską, bo jest nagrodą środowiska dziennikarskiego” - podkreślił redaktor naczelny tygodnika „Idziemy”.

gah

[fot. wPolityce.pl/Radio Warszawa]

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook