Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Ks. Zieliński: Nagroda SDP jest najważniejsza

31.01.2015

Goście Salonu Dziennikarskiego sporo uwagi na antenie Radia Warszawa poświęcili przyznaniu nagród SDP. Redaktor naczelny tygodnika „Idziemy” zauważył, że właśnie te wyróżnienia są najbardziej prestiżowymi nagrodami dziennikarskimi.

W dyskusji wzięli udział: Teresa Bochwic (Zarząd Główny SDP), ksiądz Henryk Zieliński (redaktor naczelny Tygodnika „Idziemy”), Łukasz Warzecha (tygodnik „wSieci”), Piotr Zaremba (portal wPolityce.pl). Audycję poprowadził Michał Karnowski.

„To doroczny przegląd polskiego dziennikarstwa. (...) To dziennikarstwo centralne i lokalne, w grę wchodzi zarówno radio, telewizja jak i prasa, a także internet. Maja Dłużewska otrzymała główną nagrodę za film „Polacy”, która pokazuje prace prof. Biniendy i jego kolegów, którzy starają się badać sprawę katastrofy smoleńskiej i którzy w mainstreamie są wręcz pozbawieni godności. Drugą nagrodę otrzymał Piotr Nisztor za taśmy prawdy – Watergate. (...) To nie budziło kontrowersji, zawsze pojawia się krytyka, ale ja myślę, że dobrze, że opublikowaliśmy te taśmy” - podsumowała wręczenie nagród SDP Teresa Bochwic.

Przedstawicielka Zarządu Głównego stowarzyszenia zwróciła uwagę, że w tym roku można było poczuć powiew świeżości.

„Wiele nagród dostał tygodnik „wSieci”, co jest odzwierciedleniem rosnącego poziomu tego pisma” - powiedziała Teresa Bochwic.

Dziennikarka odniosła się również do laureatów Hieny Roku. W tym roku zostali nimi dziennikarze „Gazety Wyborczej”.

„Hiena Roku przypadła Piotrowi Stasińskiemu i Wojciechowi Czuchnowskiemu, którzy wypowiadali się w sposób absolutnie bulwersujący o dziennikarzach zatrzymanych w PKW, kpili z nich. (...) Możemy pogratulować – doczekali się” - zaznaczyła Bochwic.

Z kolei Łukasz Warzecha zwrócił uwagę, że w przypadku innych nagród, jak choćby MediaTory, nagrody otrzymują wyłącznie dziennikarze, którzy mogą liczyć na rozgłos.

„Nominowani są medialni celebryci. (...) Nie jestem przekonany, że ci, którzy przyznają MediaTory obserwują decyzje SDP” - powiedział publicysta „wSieci”.

Michał Karnowski zwrócił jednak uwagę, że może to świadczyć źle o tamtej stronie.

Piotr Zaremba przypomniał, że sam był nominowany do nagrody MediaTory, ale jak przyznał miało to miejsce kilka lat temu, gdy polaryzacja w życiu publicznym nie była tak wyraźna. „Dzisiaj, rzeczywiście ci studenci nagradzają jedną stronę” - przyznał Zaremba.

Teresa Bochwic odniosła się natomiast do innej prestiżowej nagrody - Grand Press. „Nagroda 'Pressu' nie dotyczy osób spoza mainstreamu” - zauważyła dziennikarka.

Z kolei ks. Henryk Zieliński zwrócił uwagę na kondycję polskiego dziennikarstwa w szerszej perspektywie.

„Tytuł dobry można wprowadzić. Ludzi gotowych pisać - czasem z potrzeby serca i to w dodatku to, co rzeczywiście chcą - jest naprawdę dużo. Odnosząc się do samej nagrody, dla mnie nagroda SDP jest najważniejszą nagrodą dziennikarską, bo jest nagrodą środowiska dziennikarskiego” - podkreślił redaktor naczelny tygodnika „Idziemy”.

gah

[fot. wPolityce.pl/Radio Warszawa]

Słowa kluczowe:

dyskusja

,

SDP

,

Bochwic

,

Zieliński

,

Warzecha

Warto poczytać

 1. aleppowsieci12 21.10.2016

  Zagłada Aleppo – Jan Rokita o wojnie w Syrii

  Opublikowany właśnie w internecie film, przedstawiający obraz Aleppo uchwycony z drona, do złudzenia przypomina lotnicze zdjęcia Warszawy z jesieni 1944 roku – pisze w najnowszym felietonie w tygodniku „wSieci” Jan Rokita.

 2. 6c618aabdb14477ea960f19536779233s 21.10.2016

  Pospieszalski: „Wielka pokuta była cudem”

  „Czy my, Polacy, mamy jakoś szczególnie przepraszać za grzechy aborcji i komunizmu?”

 3. skrzypczaktvrep2110 21.10.2016

  Skrzypczak: „Rosja na nas nie najedzie”

  „Troska o interes Polski to troska o przemysł i o polskiego żołnierza”.

 4. 75ad6489e98245dbb3997b4a2e579654stff 21.10.2016

  Ziemiec podsumowuje rządy PiS

  „Nie wolno padać przez rządzącymi na kolana, należy oceniać ich bez uprzedzeń”.

 5. gadowskikomorsteg 21.10.2016

  Gadowski: Gdzie jest Komorowski ws. Caracali?

  „Jak świat światem, banderowiec nie będzie Polakowi bratem”.

 6. Google1477x83142-2016 20.10.2016

  Antoni Macierewicz dla "wSieci": Zbudujemy polski śmigłowiec!

  "Mamy szanse zbudowania środkowoeuropejskiego systemu współpracy w dziedzinie zbrojeniowej, tak by móc konkurować z największymi koncernami zbrojeniowymi w Europie".

 7. Internet700x40040-2016-kopia 20.10.2016

  „Sienkiewicz wielki” na łamach miesięcznika „wSieci Historii”

  „My wszyscy z niego” – o tym, że Cat-Mackiewicz tak pisał o Henryku Sienkiewiczu przypomina w najnowszym numerze miesięcznika „wSieci Historii” Jan Żaryn.

 8. f6bdaf33dd3c4d0194a772945eedb3c9 20.10.2016

  Apel: "Zastanawiam się, jak można zakochać się w budżecie?". WYWIAD

  "To bardzo źle skrojony budżet, który świadczy o tym, że rząd nie przyłożył się do tego projektu. Dlatego pozostaje tylko tak irracjonalne uczucie jak zakochanie".

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook