Jedynie prawda jest ciekawa


Ks. Sowa to jeszcze ksiądz? Tusk jest dla niego niczym Papież

02.12.2014

Ks. Sowa zamienił papieża na byłego premiera. Tak bardzo jest dumny z „króla” Europy...

Ks. Kazimierz Sowa, choć jest duchownym, bardzo stara się, by nikt tego nie zauważał. W czasie swoich medialnych występów nigdy nie zakłada choćby koloratki, nie mówiąc już o sutannie. Zaś jego wypowiedzi plasują go wśród najwierniejszych funkcjonariuszy establishmentu III RP.

Być może zrozumiały jest zatem sposób, w jaki ks. Sowa postanowił uczcić inaugurację nowej misji Donalda Tuska. Dzień, w którym były premier Polski objął funkcję przewodniczącego Rady Europejskiej, dla ks. Sowy jest zdaje się przełomem.

Duchowny, znany głównie z występów w niszczącej Kościół stacji TVN, uczcił ten dzień na swoim profilu na Facebooku. Zmienił zdjęcie w tle swojego profilu. Zmiana to bardzo symptomatyczna.

Ks. Sowa postanowił bowiem Donaldem Tuskiem zastąpić... Papieża. Od poniedziałku profil duchownego kojarzyć się będzie z byłym premierem a nie Ojcem Świętym.

Ksiądz nie kryguje się przyznając, że objęcie przez Tuska nowej funkcji to dla niego ważne wydarzenie. „Ponieważ jestem z tego faktu dumny to dziś na profilu w tle takie zdjęcie” - pisze ks. Sowa, prezentując nową fotografię w tle.

Duchowny przechodzi również do kontrataku i od razu zaznacza: „I pozwolę sobie od razu na apel do frustratów, którym się to nie spodoba: nie ma obowiązku zaglądania na mój profil!!!”

Z tym ostatnim trudno się nie zgodzić. Podobnie nie ma obowiązku bycia księdzem. Szczególnie, jeśli się człowiek tego wstydzi, a takie zdaje się odczucia posługa duchownego rodzi u ks. Sowy. Dla wielu ludzi jest on raczej medialnym celebrytą, szkodzącym Kościołowi, więc zmiana wyglądu jego profilu wydaje się nie być zaskakującą manifestacją.

W innym swoim komentarzu, tym razem związanym z wyborami samorządowymi, ksiądz Sowa pisze: „najbardziej spektakularna porażka to przegrana Ewy Filipiak w Wadowicach. Bolesna dla wielu środowisk, głownie kościelnych, ale moim zdaniem spóźniona o kilka kadencji. Tak się kończy kiedy za cała politykę ma się jedynie hasła z Papieżem w tle”.

Rzeczywiście, znacznie lepiej mieć w tle polityka i hasła partii niszczącej Polskę...

ez
[Fot. Profil K.Sowa/Facebook]


Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook