Jedynie prawda jest ciekawa


Ks. Sowa to jeszcze ksiądz? Tusk jest dla niego niczym Papież

02.12.2014

Ks. Sowa zamienił papieża na byłego premiera. Tak bardzo jest dumny z „króla” Europy...

Ks. Kazimierz Sowa, choć jest duchownym, bardzo stara się, by nikt tego nie zauważał. W czasie swoich medialnych występów nigdy nie zakłada choćby koloratki, nie mówiąc już o sutannie. Zaś jego wypowiedzi plasują go wśród najwierniejszych funkcjonariuszy establishmentu III RP.

Być może zrozumiały jest zatem sposób, w jaki ks. Sowa postanowił uczcić inaugurację nowej misji Donalda Tuska. Dzień, w którym były premier Polski objął funkcję przewodniczącego Rady Europejskiej, dla ks. Sowy jest zdaje się przełomem.

Duchowny, znany głównie z występów w niszczącej Kościół stacji TVN, uczcił ten dzień na swoim profilu na Facebooku. Zmienił zdjęcie w tle swojego profilu. Zmiana to bardzo symptomatyczna.

Ks. Sowa postanowił bowiem Donaldem Tuskiem zastąpić... Papieża. Od poniedziałku profil duchownego kojarzyć się będzie z byłym premierem a nie Ojcem Świętym.

Ksiądz nie kryguje się przyznając, że objęcie przez Tuska nowej funkcji to dla niego ważne wydarzenie. „Ponieważ jestem z tego faktu dumny to dziś na profilu w tle takie zdjęcie” - pisze ks. Sowa, prezentując nową fotografię w tle.

Duchowny przechodzi również do kontrataku i od razu zaznacza: „I pozwolę sobie od razu na apel do frustratów, którym się to nie spodoba: nie ma obowiązku zaglądania na mój profil!!!”

Z tym ostatnim trudno się nie zgodzić. Podobnie nie ma obowiązku bycia księdzem. Szczególnie, jeśli się człowiek tego wstydzi, a takie zdaje się odczucia posługa duchownego rodzi u ks. Sowy. Dla wielu ludzi jest on raczej medialnym celebrytą, szkodzącym Kościołowi, więc zmiana wyglądu jego profilu wydaje się nie być zaskakującą manifestacją.

W innym swoim komentarzu, tym razem związanym z wyborami samorządowymi, ksiądz Sowa pisze: „najbardziej spektakularna porażka to przegrana Ewy Filipiak w Wadowicach. Bolesna dla wielu środowisk, głownie kościelnych, ale moim zdaniem spóźniona o kilka kadencji. Tak się kończy kiedy za cała politykę ma się jedynie hasła z Papieżem w tle”.

Rzeczywiście, znacznie lepiej mieć w tle polityka i hasła partii niszczącej Polskę...

ez
[Fot. Profil K.Sowa/Facebook]


Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook