Jedynie prawda jest ciekawa

Ks. Sowa to jeszcze ksiądz? Tusk jest dla niego niczym Papież

02.12.2014

Ks. Sowa zamienił papieża na byłego premiera. Tak bardzo jest dumny z „króla” Europy...

Ks. Kazimierz Sowa, choć jest duchownym, bardzo stara się, by nikt tego nie zauważał. W czasie swoich medialnych występów nigdy nie zakłada choćby koloratki, nie mówiąc już o sutannie. Zaś jego wypowiedzi plasują go wśród najwierniejszych funkcjonariuszy establishmentu III RP.

Być może zrozumiały jest zatem sposób, w jaki ks. Sowa postanowił uczcić inaugurację nowej misji Donalda Tuska. Dzień, w którym były premier Polski objął funkcję przewodniczącego Rady Europejskiej, dla ks. Sowy jest zdaje się przełomem.

Duchowny, znany głównie z występów w niszczącej Kościół stacji TVN, uczcił ten dzień na swoim profilu na Facebooku. Zmienił zdjęcie w tle swojego profilu. Zmiana to bardzo symptomatyczna.

Ks. Sowa postanowił bowiem Donaldem Tuskiem zastąpić... Papieża. Od poniedziałku profil duchownego kojarzyć się będzie z byłym premierem a nie Ojcem Świętym.

Ksiądz nie kryguje się przyznając, że objęcie przez Tuska nowej funkcji to dla niego ważne wydarzenie. „Ponieważ jestem z tego faktu dumny to dziś na profilu w tle takie zdjęcie” - pisze ks. Sowa, prezentując nową fotografię w tle.

Duchowny przechodzi również do kontrataku i od razu zaznacza: „I pozwolę sobie od razu na apel do frustratów, którym się to nie spodoba: nie ma obowiązku zaglądania na mój profil!!!”

Z tym ostatnim trudno się nie zgodzić. Podobnie nie ma obowiązku bycia księdzem. Szczególnie, jeśli się człowiek tego wstydzi, a takie zdaje się odczucia posługa duchownego rodzi u ks. Sowy. Dla wielu ludzi jest on raczej medialnym celebrytą, szkodzącym Kościołowi, więc zmiana wyglądu jego profilu wydaje się nie być zaskakującą manifestacją.

W innym swoim komentarzu, tym razem związanym z wyborami samorządowymi, ksiądz Sowa pisze: „najbardziej spektakularna porażka to przegrana Ewy Filipiak w Wadowicach. Bolesna dla wielu środowisk, głownie kościelnych, ale moim zdaniem spóźniona o kilka kadencji. Tak się kończy kiedy za cała politykę ma się jedynie hasła z Papieżem w tle”.

Rzeczywiście, znacznie lepiej mieć w tle polityka i hasła partii niszczącej Polskę...

ez
[Fot. Profil K.Sowa/Facebook]


CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook