Jedynie prawda jest ciekawa

Ks. Sowa oburzony: W III RP lepiej być komuchem niż katolikiem!

27.01.2015

Szok! Naczelny Religia.TV uderza w mainstreamowych komentatorów!

Ks. Kazimierz Sowa nie kryje swojego oburzenia po tym, jak część komentatorów mainstreamu skrytykowało prof. Andrzeja Rzeplińskiego za przyjęcie odznaczenia Pro Ecclesia et Pontifice z rąk kard. Kazimierza Nycza. "W Polsce 25 lat od uzyskania niepodległości, nadal lepiej być komuchem niż praktykującym katolikiem. Oczywiście, nikt tego oficjalnie nie powie, ale wystarczy poczytać większość wpisów po przyznaniu prof. Andrzejowi Rzeplińskiemu watykańskiego odznaczenia "Pro Ecclesia et Pontifice" , czyli >>dla Kościoła i papieża<<" - oburza się były naczelny Religia.TV.

Duchowny znany z poparcia dla partii rządzącej i całego establishmentu tym razem mocno zirytował się na to, w jaki sposób komentowano kościelną nagrodę dla Rzeplińskiego. "Jak się okazuje, komunistyczna przeszłość (a przypomnijmy, że PZPR była emanacją komunistycznego systemu) nikomu tak nie szkodzi jak bycie katolikiem i na dodatek przyznawanie się do tego publicznie. I to już wystarczy, żeby wszystkie (niemal) opiniotwórcze media i szereg autorytetów (najczęściej o podobnym, jak u prof. Rzeplińskiego, życiorysie z lat 70-tych) zdążyły oskarżyć szefa TK co najmniej o zdradę stanu (jak rozumiem lewicowego i antykościelnego) domagając się w skrajnych przypadkach ustąpienia z funkcji" - złości się ks. Sowa w swoim felietonie w serwisie Onet.pl.

I dodaje: "Przypadek prof. Rzeplińskiego i całe zamieszanie wokół papieskiego odznaczenia dobitnie pokazuje, że w wolnej Polsce nadal bardziej opłaca się być starym komuchem albo jeszcze lepiej „nowoczesnym”, czyli  antykościelnym lewicowcem niż porządnym, bo nie ukrywającym tego faktu katolikiem" - puentuje.

LL

[YT]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook