Jedynie prawda jest ciekawa


Ks. Sowa oburzony: W III RP lepiej być komuchem niż katolikiem!

27.01.2015

Szok! Naczelny Religia.TV uderza w mainstreamowych komentatorów!

Ks. Kazimierz Sowa nie kryje swojego oburzenia po tym, jak część komentatorów mainstreamu skrytykowało prof. Andrzeja Rzeplińskiego za przyjęcie odznaczenia Pro Ecclesia et Pontifice z rąk kard. Kazimierza Nycza. "W Polsce 25 lat od uzyskania niepodległości, nadal lepiej być komuchem niż praktykującym katolikiem. Oczywiście, nikt tego oficjalnie nie powie, ale wystarczy poczytać większość wpisów po przyznaniu prof. Andrzejowi Rzeplińskiemu watykańskiego odznaczenia "Pro Ecclesia et Pontifice" , czyli >>dla Kościoła i papieża<<" - oburza się były naczelny Religia.TV.

Duchowny znany z poparcia dla partii rządzącej i całego establishmentu tym razem mocno zirytował się na to, w jaki sposób komentowano kościelną nagrodę dla Rzeplińskiego. "Jak się okazuje, komunistyczna przeszłość (a przypomnijmy, że PZPR była emanacją komunistycznego systemu) nikomu tak nie szkodzi jak bycie katolikiem i na dodatek przyznawanie się do tego publicznie. I to już wystarczy, żeby wszystkie (niemal) opiniotwórcze media i szereg autorytetów (najczęściej o podobnym, jak u prof. Rzeplińskiego, życiorysie z lat 70-tych) zdążyły oskarżyć szefa TK co najmniej o zdradę stanu (jak rozumiem lewicowego i antykościelnego) domagając się w skrajnych przypadkach ustąpienia z funkcji" - złości się ks. Sowa w swoim felietonie w serwisie Onet.pl.

I dodaje: "Przypadek prof. Rzeplińskiego i całe zamieszanie wokół papieskiego odznaczenia dobitnie pokazuje, że w wolnej Polsce nadal bardziej opłaca się być starym komuchem albo jeszcze lepiej „nowoczesnym”, czyli  antykościelnym lewicowcem niż porządnym, bo nie ukrywającym tego faktu katolikiem" - puentuje.

LL

[YT]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook