Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Ks. Sowa oburzony: W III RP lepiej być komuchem niż katolikiem!

27.01.2015

Szok! Naczelny Religia.TV uderza w mainstreamowych komentatorów!

Ks. Kazimierz Sowa nie kryje swojego oburzenia po tym, jak część komentatorów mainstreamu skrytykowało prof. Andrzeja Rzeplińskiego za przyjęcie odznaczenia Pro Ecclesia et Pontifice z rąk kard. Kazimierza Nycza. "W Polsce 25 lat od uzyskania niepodległości, nadal lepiej być komuchem niż praktykującym katolikiem. Oczywiście, nikt tego oficjalnie nie powie, ale wystarczy poczytać większość wpisów po przyznaniu prof. Andrzejowi Rzeplińskiemu watykańskiego odznaczenia "Pro Ecclesia et Pontifice" , czyli >>dla Kościoła i papieża<<" - oburza się były naczelny Religia.TV.

Duchowny znany z poparcia dla partii rządzącej i całego establishmentu tym razem mocno zirytował się na to, w jaki sposób komentowano kościelną nagrodę dla Rzeplińskiego. "Jak się okazuje, komunistyczna przeszłość (a przypomnijmy, że PZPR była emanacją komunistycznego systemu) nikomu tak nie szkodzi jak bycie katolikiem i na dodatek przyznawanie się do tego publicznie. I to już wystarczy, żeby wszystkie (niemal) opiniotwórcze media i szereg autorytetów (najczęściej o podobnym, jak u prof. Rzeplińskiego, życiorysie z lat 70-tych) zdążyły oskarżyć szefa TK co najmniej o zdradę stanu (jak rozumiem lewicowego i antykościelnego) domagając się w skrajnych przypadkach ustąpienia z funkcji" - złości się ks. Sowa w swoim felietonie w serwisie Onet.pl.

I dodaje: "Przypadek prof. Rzeplińskiego i całe zamieszanie wokół papieskiego odznaczenia dobitnie pokazuje, że w wolnej Polsce nadal bardziej opłaca się być starym komuchem albo jeszcze lepiej „nowoczesnym”, czyli  antykościelnym lewicowcem niż porządnym, bo nie ukrywającym tego faktu katolikiem" - puentuje.

LL

[YT]

Warto poczytać

 1. kanowsdgadh 19.01.2017

  Kanownik: Jesteśmy za najbardziej radykalnymi środkami ws. VAT . WYWIAD

  Każdy miesiąc opóźnienia to są setki milionów złotych, które wypływają z budżetu państwa do oszustów.

 2. stycznio 19.01.2017

  "wSieci Historii": Jak się biliśmy w Powstaniu Styczniowym?

  Tematem miesiąca nowego wydania miesięcznika „wSieci Historii” są nieznane epizody powstańców walczących o niepodległość w 1863 roku.

 3. bielus 19.01.2017

  Bielan we "wSieci": Szaleńcza opozycja przegrała

  Wicemarszałek Senatu Adam Bielan w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi mówi o istocie konfliktu toczącego się w Sejmie i dalszych krokach rządu we wprowadzaniu dobrej zmiany.

 4. swit 19.01.2017

  Świetlik: Nie widzę, by co trzeci Polak wspierał protesty

  Wiktor Świetlik odniósł się "Super Expressie" do sondażu WP, według którego rzekomo 15 milionów Polaków chce, by opozycja kontynuowała protesty.

 5. 70cdb516e4b14756914fa91facf4656b 18.01.2017

  Jakubiak: Partie bez idei zawsze tak kończą

  „Przedstawiciele części opozycji niedługo sami się zaorają. W kłamstwach, niedopowiedzeniach, matactwach”.

 6. kostrzewa-zorbaswSieci 18.01.2017

  Kostrzewa-Zorbas we „wSieci”: Po pierwsze – odstraszanie

  „Skuteczne odstraszanie zapobiega wybuchowi zbrojnego konfliktu” – zauważa ekspert.

 7. ziewmkiwsdjwsdf 18.01.2017

  Ziemkiewicz: "Kłamać też trzeba umieć, jełopy!"

  "Nie wiem czy ktoś jeszcze potrzebuje kolejnych dowodów, że „totalna opozycja” to totalne gamonie".

 8. mid-17117234 18.01.2017

  Weiss: Warto coś zrobić, by stworzyć lepszy świat

  "Miałem szczęście przeżyć z pomocą Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. Warto coś zrobić, by wspólnie z innymi goić te rany i stworzyć lepszy świat".

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook