Jedynie prawda jest ciekawa


Ks. Międlar: Moja sprawa to początek politycznej gry

26.08.2016

„Prokuratura zarzuca mi 2 artykuły m.in. 156, mówiący o mitycznej mowie nienawiści, który służy tylko po to, żeby eliminować politycznych przeciwników i artykuł 257 § 1, mówiący o propagowaniu ideologii faszystowskiej. To sprawa bez precedensu. Uważam, że jest początkiem w jakiejś politycznej grze – mówi na antenie Telewizji Republika ks. Jacek Międlar.

Jak podkreślił, jest kapłanem Obozu Narodowo Radykalnego i uważa, że taka organizacja, "której deklaracja ideowa jest koherentna z wartościami katolickimi zasługuje na duszpasterza, a episkopat ani razu, od kiedy ruch istnieje, nie przydzielił duszpasterza". Dodał, że często w przestrzeni publicznej nacjonalizm jest mylony z szowinizmem.

– W roku 1905 r. Róża Luksemburg miała za zadanie obrzydzić pojęcie nacjonalizmu, jej zadaniem było stworzyć aparat, który wynarodowi kraje. Nacjonaliści to byli ci intelektualiści, którzy dążyli do niepodległości, którzy mieli za zadanie obronić idee narodu. Nacjonalizm jest cnotą taką samą jak patriotyzm, mówił o tym m.in. papież Pius X, że nacjonalizm jest drogą do zbawienia. Często w przestrzeni publicznej nacjonalizm jest mylony z szowinizmem. Szowinizmem jest ideologia banderowska albo narodowy socjalizm. Polski nacjonalizm jest wyjątkowy, bo szanuje inne nacje – powiedział kapłan.

Tłumaczył, ze celem ONR jest krzewienie historii polskiej i tego, co narodowe.

– Wyzwolenie Polski  spod imperializmów, które zawładnęły naszym narodem, nie możemy mówić, że Polska jest krajem wolnym. Polsce najbardziej zagraża demoralizacja, mówiła o tym caryca Katarzyna, że jeżeli chce się zawładnąć narodem to należy go najpierw zdemoralizować - mówił na antenie Telewizji Republika ks. Jacek Międlar.

Dodał, że Roman Dmowski twierdził, że polskość jest silnie związana z katolicyzmem. Przypomniał, że mówił o tym też kardynał Wyszyński.

- Liberalizm katolicki także uderza w naszą ojczyznę. Papież Leon XIII mówił, że kościół potrzebuje katolików, którzy nie uznają kompromisów, którzy odrzucają na margines politykę ustępliwości. Przykładem niech będzie "Gazeta Wyborcza", medium nijak mające się do kościoła katolickiego, które chce decydować o tym jak będzie kościół wyglądać – dodał ksiądz Międlar.

Jak powiedział, odrzuca na bok ksenofobię, rasizm i antysemityzm.

- Jeżeli jesteśmy do czegoś uprzedzeni to nie do ludzi, do ideologii, które mogą nam zagrażać. Jeżeli może nam się nie podobać w przypadku żydowskiego imperializmu, chęć zawładnięcia narodem, chęć, którą chciała zrealizować Róża Luksemburg poprzez dechrystianizacje, poprzez wynarodowienie Europy. Dzisiaj m.in George Soros jest przedstawicielem takich samych zapędów jak żydokomunistyczne organizacje międzywojenne – uważa ks. Jacek Międlar, kapelan ONR.

wkt/Telewizja Republika

[fot. Youtube.com]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook