Jedynie prawda jest ciekawa


Ks. Małkowski: Zgoda i bezpieczeństwo to dwa kłamstwa

01.04.2015

„Ponowny wybór Bronisława Komorowskiego na fotel prezydenta oznacza likwidację Polski.”

„Wciąż wysokie poparcie dla prezydenta Komorowskiego może świadczyć o tym, że część społeczeństwa jest przekupiona i zastraszona” – mówi w rozmowie z tygodnikiem „Najwyższy Czas” ks. Stanisław Małkowski.

W jego ocenie nie można wytłumaczyć tego inaczej, gdyż po decyzjach jakie podejmuje głowa państwa takiego człowieka można popierać wyłącznie ze względu na osobiste korzyści lub ze strachu. „Część ludzi może obawiać się o utratę pracy, jeżeli dojdzie do jakichś rozliczeń” – mówi kapłan.

W ocenie księdza za poparciem dla obecnej głowy państwa muszą więc stać głównie przedstawiciele administracji oraz ogłupiali młodzi ludzie. Jak ocenił, kierowanie się rozumem nie może prowadzić do głosowania na takiego kandydata jak Bronisław Komorowski.

Kapelan „Solidarności” negatywnie ocenił także kampanię prowadzoną przez sztab prezydenta. W ocenie ks. Małkowskiego hasło „Zgoda i bezpieczeństwo” to po prostu „dwa kłamstwa”.

Zdecydowanie z innej strony prezentuje się w tej rywalizacji Andrzej Duda. „Oprócz pewnych zasad, którym chce być wierny, stosuje łagodną roztropność po to, żeby pozyskać ludzi niezdecydowanych . Być może taka taktyka jest słuszna. Andrzej Duda pewnie wyczuwa nastroje społeczne” – podkreśla.

Kapłanowi również bardzo podoba się duża ilość kandydatów antysystemowych, startujących w tegorocznych wyborach. Jak ocenił tak spora liczba tego typu postaci oznacza odebranie głosów Bronisławowi Komorowskiemu, a w konsekwencji drugą turę głosowań i obalenie obecnego systemu władzy, który ks. Małkowski określił jako jednoznacznie „zły”. Ponowna wygrana Bronisława Komorowskiego oznacza w jego ocenie „likwidację Polski”. Podkreślił, że obóz prezydencki podejmuje decyzje sprzeczne z dobrem wspólnym, z dobrem narodowym, a zmiany te postępują bardzo szybko.

Wyb. ŁS / Najwyższy Czas

Fot. YouTube

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook