Jedynie prawda jest ciekawa


Ks. Małkowski: Zgoda i bezpieczeństwo to dwa kłamstwa

01.04.2015

„Ponowny wybór Bronisława Komorowskiego na fotel prezydenta oznacza likwidację Polski.”

„Wciąż wysokie poparcie dla prezydenta Komorowskiego może świadczyć o tym, że część społeczeństwa jest przekupiona i zastraszona” – mówi w rozmowie z tygodnikiem „Najwyższy Czas” ks. Stanisław Małkowski.

W jego ocenie nie można wytłumaczyć tego inaczej, gdyż po decyzjach jakie podejmuje głowa państwa takiego człowieka można popierać wyłącznie ze względu na osobiste korzyści lub ze strachu. „Część ludzi może obawiać się o utratę pracy, jeżeli dojdzie do jakichś rozliczeń” – mówi kapłan.

W ocenie księdza za poparciem dla obecnej głowy państwa muszą więc stać głównie przedstawiciele administracji oraz ogłupiali młodzi ludzie. Jak ocenił, kierowanie się rozumem nie może prowadzić do głosowania na takiego kandydata jak Bronisław Komorowski.

Kapelan „Solidarności” negatywnie ocenił także kampanię prowadzoną przez sztab prezydenta. W ocenie ks. Małkowskiego hasło „Zgoda i bezpieczeństwo” to po prostu „dwa kłamstwa”.

Zdecydowanie z innej strony prezentuje się w tej rywalizacji Andrzej Duda. „Oprócz pewnych zasad, którym chce być wierny, stosuje łagodną roztropność po to, żeby pozyskać ludzi niezdecydowanych . Być może taka taktyka jest słuszna. Andrzej Duda pewnie wyczuwa nastroje społeczne” – podkreśla.

Kapłanowi również bardzo podoba się duża ilość kandydatów antysystemowych, startujących w tegorocznych wyborach. Jak ocenił tak spora liczba tego typu postaci oznacza odebranie głosów Bronisławowi Komorowskiemu, a w konsekwencji drugą turę głosowań i obalenie obecnego systemu władzy, który ks. Małkowski określił jako jednoznacznie „zły”. Ponowna wygrana Bronisława Komorowskiego oznacza w jego ocenie „likwidację Polski”. Podkreślił, że obóz prezydencki podejmuje decyzje sprzeczne z dobrem wspólnym, z dobrem narodowym, a zmiany te postępują bardzo szybko.

Wyb. ŁS / Najwyższy Czas

Fot. YouTube

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook