Jedynie prawda jest ciekawa

Ks. Małkowski: Komorowski to jest błazen

07.10.2015

„Pajac, który kompromituje się do cna i ośmiela się świętokradczo przyjmować komunię świętą”.

Kapelan "Solidarności" ks. Stanisław Małkowski mocno krytykuje byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego. W ocenie duchownego był prezydent zachowywał się jak "uczeń szatana". „To jest błazen. Pajac, który kompromituje się do cna i przy tym ośmiela się świętokradczo przyjmować komunię świętą. I co gorsza, znajduje duchownych, którzy go w tej schizofrenii utwierdzają” - mówi „Super Expressowi”.

Ksiądz Małkowski przekonuje, że w Pałacu Prezydenckim powinny się odbyć egzorcyzmy. „W tym pałacu urzędują inni ludzie, ale sam pałac jest symbolem władzy, która jeszcze nie ustąpiła” - stwierdza.

Ks. Małkowski odniósł się też do sprawy ks. Charamsy, o którym powiedział, że "jest na drodze do potępienia". „Jego poglądy są godne potępienia. Póki on żyje, póty ma szanse opamiętać się i nawrócić. Wielu zgorszył i zachęcił innych do podobnych postaw” - uważa ksiądz.

Na pytanie czy gejowska miłość może być prawdziwa ks. Małkowski odpowiedział, że "w sensie emocjonalnym tak". „Nie jest ona jednak wierna wobec Boga i natury ludzkiej. Nie może być też wierna w wymiarze doczesnym - miłości gejowskiej są krótkotrwałe. Nie ma to sensu - w wymiarze rozumu i wymiarze powołania do miłości, tak jak pokazuje ją Bóg” - podkreślił.

ez,SE.pl
[Fot. Youtube.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook