Jedynie prawda jest ciekawa


Ks. Małkowski: Komorowski ekskomunikowany ipso facto

30.09.2014

"Sprawują władzę ci, którzy podają się za katolików".

"Ksiądz Jerzy powinien być ukazany, nie tylko jako przeszłość, ale również jako ktoś, kto mówi i ma wiele do powiedzenia o tym, co dzisiaj się w Polsce dzieje (…) - powiedział ksiądz Stanisław Małkowski, przyjaciel bł. ks. Jerzego Popiełuszki, który gościł na promocji książki Wojciecha Sumlińskiego „Lobotomia 3.0”. Odbyła się ona 29 września w Domu Pielgrzyma przy kościele Świętego Stanisława Kostki w Warszawie. Jako że książka Pana Sumlińskiego traktuje o zbrodni zamordowania księdza Popiełuszki, ks. Małkowski najpierw odniósł się do działalności błogosławionego: "Księdzu Jerzemu bardzo zależało na tym, żeby uczestnicy Mszy za Ojczyznę zbliżyli się do Chrystusa (…) ale zasadnicza treść jego orędzia oznaczała troskę o ład Boży, ład Chrystusowy w życiu społecznym, publicznym, narodowym, politycznym, ponieważ wielu księży unika w swoich wystąpieniach kaznodziejskich odniesienia się do spraw społecznych, publicznych, politycznych, z wielu względów zresztą. To, co mówił ksiądz Jerzy, prowokowało zarzut, iż miesza się do polityki. I jeśli władze mają mu coś za złe, to jest sam sobie winien (…) Z tym zarzutem spotykał się już ksiądz Skarga (…)".

Gość promocji, w dalszej części swojej wypowiedzi, poruszył temat współczesnej polityki i debaty publicznej: "Gdy w polityce nadają ton ludzie źli, to w warunkach komunistycznych, gdy ten podział na „my” i „oni” funkcjonował, nawet Ci, którzy podali się działaniu „owych”, jednak w głębi serca, w głębi duszy wiedzieli, że jest białe, jest czarne, dobro, zło, światło, ciemność. Natomiast dzisiaj technika przeciwnika prowadzi do całkowitego odwrócenia kryteriów: na białe się mówi czarne, na czarne się mówi białe, na dobro się mówi zło, miesza się jedno z drugim w dowolnych proporcjach, tak, aby ludzi pogrążyć w chaosie i zamęcie (…)". 

Kapłan ostro ocenił również kwestię poglądów prezydenta Bronisława Komorowskiego. "Sprawują władzę ci, którzy podają się za katolików i tu pozwolę sobie wspomnieć o prezydencie Bronisławie Komorowskim (…) otóż jest sprawa niewątpliwa, która katolika pana prezydenta dyskwalifikuje, oznacza ekskomunikę ipso facto (…) Jeżeli prezydent w wypowiedziach publicznych popiera in vitro, które to jest metodą ludobójczą (…) i aborcji w pewnych przypadkach". 

LL, Radio Wnet

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook