Jedynie prawda jest ciekawa

Ks. Małkowski: Komorowski ekskomunikowany ipso facto

30.09.2014

"Sprawują władzę ci, którzy podają się za katolików".

"Ksiądz Jerzy powinien być ukazany, nie tylko jako przeszłość, ale również jako ktoś, kto mówi i ma wiele do powiedzenia o tym, co dzisiaj się w Polsce dzieje (…) - powiedział ksiądz Stanisław Małkowski, przyjaciel bł. ks. Jerzego Popiełuszki, który gościł na promocji książki Wojciecha Sumlińskiego „Lobotomia 3.0”. Odbyła się ona 29 września w Domu Pielgrzyma przy kościele Świętego Stanisława Kostki w Warszawie. Jako że książka Pana Sumlińskiego traktuje o zbrodni zamordowania księdza Popiełuszki, ks. Małkowski najpierw odniósł się do działalności błogosławionego: "Księdzu Jerzemu bardzo zależało na tym, żeby uczestnicy Mszy za Ojczyznę zbliżyli się do Chrystusa (…) ale zasadnicza treść jego orędzia oznaczała troskę o ład Boży, ład Chrystusowy w życiu społecznym, publicznym, narodowym, politycznym, ponieważ wielu księży unika w swoich wystąpieniach kaznodziejskich odniesienia się do spraw społecznych, publicznych, politycznych, z wielu względów zresztą. To, co mówił ksiądz Jerzy, prowokowało zarzut, iż miesza się do polityki. I jeśli władze mają mu coś za złe, to jest sam sobie winien (…) Z tym zarzutem spotykał się już ksiądz Skarga (…)".

Gość promocji, w dalszej części swojej wypowiedzi, poruszył temat współczesnej polityki i debaty publicznej: "Gdy w polityce nadają ton ludzie źli, to w warunkach komunistycznych, gdy ten podział na „my” i „oni” funkcjonował, nawet Ci, którzy podali się działaniu „owych”, jednak w głębi serca, w głębi duszy wiedzieli, że jest białe, jest czarne, dobro, zło, światło, ciemność. Natomiast dzisiaj technika przeciwnika prowadzi do całkowitego odwrócenia kryteriów: na białe się mówi czarne, na czarne się mówi białe, na dobro się mówi zło, miesza się jedno z drugim w dowolnych proporcjach, tak, aby ludzi pogrążyć w chaosie i zamęcie (…)". 

Kapłan ostro ocenił również kwestię poglądów prezydenta Bronisława Komorowskiego. "Sprawują władzę ci, którzy podają się za katolików i tu pozwolę sobie wspomnieć o prezydencie Bronisławie Komorowskim (…) otóż jest sprawa niewątpliwa, która katolika pana prezydenta dyskwalifikuje, oznacza ekskomunikę ipso facto (…) Jeżeli prezydent w wypowiedziach publicznych popiera in vitro, które to jest metodą ludobójczą (…) i aborcji w pewnych przypadkach". 

LL, Radio Wnet

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook