Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Ks. Małkowski: Egzorcyzmy na Krakowskim Przedmieściu są potrzebne

16.04.2014

Te same władze są przeciwne stawianiu nowych krzyży, pomników ukazujących bohaterstwo Polaków, na przykład ratujących Żydów, oddających życie za Ojczyznę. Z kolei władze akceptują pomnik najeźdźców, tzw. czterech śpiących, przy Dworcu Wileńskim! - mówi kapłan.

"Co miesiąc takie egzorcyzmy odmawiałem od pewnego już czasu na zakończenie marszu z katedry św. Jana na Krakowskie Przedmieście przed Pałac Namiestnikowski. Dodatkowo po drodze pochód mija budynek, który zajmuje jakiś klub typu agencja towarzyska" - mówi w rozmowie z "Najwyższym Czasem!" ks. Stanisław Małkowski.

Legendarny kapelan "Solidarności" odpowiada tym samym na zmasowany atak mainstreamowych mediów oraz rządzących polityków, którzy kpili z posługi ks. Małkowskiego podczas marszu 10 kwietnia. "To posługa potrzebna i konieczna. Nie miałbym nic przeciwko temu, gdyby ktoś nade mną odmówił egzorcyzm. W szerszym sensie potrzebne jest egzorcyzmowanie nie tylko poszczególnych osób, jakoś uzależnionych od demonów czy wręcz opętanych, ale egzorcyzm jest potrzebny społeczeństwom, zbiorowościom ludzkim, może i narodom, a także państwom i organom władzy" - przekonuje. 

Ks. Małkowski ocenia również współczesny stan społeczeństwa. Jego zdaniem nihilistyczny przekaz, jaki stoi za największymi mediami, może być bardzo szkodliwy dla społeczeństwa. "Współczesne nihilistyczne, pogańskie ideologie zawierają pewien kamuflaż. Pod pozorem dobra jest otchłań nihilizmu. Co ze sztuki współczesnej może wejść do kultury? To sztuka bluźniercza. Symbolem jest instalacja z odchodami artysty w puszce. Tę sztukę prezentuje się z pełną aprobatą władz. Przedstawiciele władz podają się za katolików, ale otwarcie lub w ukryty sposób służą złu" - mówi.

I dodaje: "Te same władze są przeciwne stawianiu nowych krzyży, pomników ukazujących bohaterstwo Polaków, na przykład ratujących Żydów, oddających życie za Ojczyznę. Z kolei władze akceptują pomnik najeźdźców, tzw. czterech śpiących, przy Dworcu Wileńskim!" - kończy ks. Małkowski.

Całość rozmowy w "Najwyższym Czasie!". 

LL

[Fot. Blogpress.pl]

facebook.com/stefczyk.info" target="_blank">Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku. 

Warto poczytać

 1. Anna-Pamula-gfdfdgfd 27.05.2017

  Gość TVN24: Ginie 10 Polaków, ale uratowaliśmy 6999 osób

  Tak na temat przyjęcia 7 tys. uchodźców do Polski wypowiedziała się reporterka związana z "Gazetą Wyborczą".

 2. prof-Nowak-dsdsadsasad 27.05.2017

  Prof. Nowak o polskiej wolności

  "Tyle osób przylgnęło do polskości przez te wieki przychodząc z zewnątrz, bo zafascynowali się wzorem wolności, którego gdzie indziej nie było".

 3. zimek 27.05.2017

  Ziemkiewicz: W cywilizowanym państwie Szubartowicze rozrzucają gnój na polach

  Rafał Ziemkiewicz punktuje byłego dziennikarza Polskiego Radia.

 4. flick-refiugados 27.05.2017

  RDI: multikulturalizm w wydaniu unijnym jest iluzją

  List Macieja Świrskiego o poparciu działań rządu ws. imigrantów.

 5. Zbigniew-Brzezinski-dsdadsadaa 27.05.2017

  Jimmy Carter i eksperci o prof. Brzezińskim

  "Był ważną częścią naszego życia od ponad czterech dekad i był znakomitym urzędnikiem państwowym".

 6. teatrpowszechnySIobara 27.05.2017

  Kuriozalny list w obronie "Klątwy"

  Kuriozalny list w obronie przedstawienia "Klątwa" wystosował dyrektor Teatru Powszechnego Paweł Łysak: "Pamiętajmy, że tylko środowiskowa solidarność jest w stanie przeciwdziałać cenzurze i przemocy".

 7. abbczysksxc 27.05.2017

  Zyski spółek skarbu państwa!

  Spółki Skarbu Państwa obecne na polskiej giełdzie ogłaszają dzień po dniu swoje wyniki finansowe za I kwartał tego roku i okazuje się, że w zestawieniu z wynikami z I kwartału roku poprzedniego, są one wręcz rewelacyjne.

 8. jaki-kommisja 26.05.2017

  Biedroń we "wSieci": Kto się boi komisji Jakiego?

  Wojciech Biedroń wyjaśnia jakie są zadania komisji Patryka Jakiego.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook