Jedynie prawda jest ciekawa


Ks. Małkowski: Egzorcyzmy na Krakowskim Przedmieściu są potrzebne

16.04.2014

Te same władze są przeciwne stawianiu nowych krzyży, pomników ukazujących bohaterstwo Polaków, na przykład ratujących Żydów, oddających życie za Ojczyznę. Z kolei władze akceptują pomnik najeźdźców, tzw. czterech śpiących, przy Dworcu Wileńskim! - mówi kapłan.

"Co miesiąc takie egzorcyzmy odmawiałem od pewnego już czasu na zakończenie marszu z katedry św. Jana na Krakowskie Przedmieście przed Pałac Namiestnikowski. Dodatkowo po drodze pochód mija budynek, który zajmuje jakiś klub typu agencja towarzyska" - mówi w rozmowie z "Najwyższym Czasem!" ks. Stanisław Małkowski.

Legendarny kapelan "Solidarności" odpowiada tym samym na zmasowany atak mainstreamowych mediów oraz rządzących polityków, którzy kpili z posługi ks. Małkowskiego podczas marszu 10 kwietnia. "To posługa potrzebna i konieczna. Nie miałbym nic przeciwko temu, gdyby ktoś nade mną odmówił egzorcyzm. W szerszym sensie potrzebne jest egzorcyzmowanie nie tylko poszczególnych osób, jakoś uzależnionych od demonów czy wręcz opętanych, ale egzorcyzm jest potrzebny społeczeństwom, zbiorowościom ludzkim, może i narodom, a także państwom i organom władzy" - przekonuje. 

Ks. Małkowski ocenia również współczesny stan społeczeństwa. Jego zdaniem nihilistyczny przekaz, jaki stoi za największymi mediami, może być bardzo szkodliwy dla społeczeństwa. "Współczesne nihilistyczne, pogańskie ideologie zawierają pewien kamuflaż. Pod pozorem dobra jest otchłań nihilizmu. Co ze sztuki współczesnej może wejść do kultury? To sztuka bluźniercza. Symbolem jest instalacja z odchodami artysty w puszce. Tę sztukę prezentuje się z pełną aprobatą władz. Przedstawiciele władz podają się za katolików, ale otwarcie lub w ukryty sposób służą złu" - mówi.

I dodaje: "Te same władze są przeciwne stawianiu nowych krzyży, pomników ukazujących bohaterstwo Polaków, na przykład ratujących Żydów, oddających życie za Ojczyznę. Z kolei władze akceptują pomnik najeźdźców, tzw. czterech śpiących, przy Dworcu Wileńskim!" - kończy ks. Małkowski.

Całość rozmowy w "Najwyższym Czasie!". 

LL

[Fot. Blogpress.pl]

facebook.com/stefczyk.info" target="_blank">Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku. 

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook