Jedynie prawda jest ciekawa

Ks. Małkowski: Egzorcyzmy na Krakowskim Przedmieściu są potrzebne

16.04.2014

Te same władze są przeciwne stawianiu nowych krzyży, pomników ukazujących bohaterstwo Polaków, na przykład ratujących Żydów, oddających życie za Ojczyznę. Z kolei władze akceptują pomnik najeźdźców, tzw. czterech śpiących, przy Dworcu Wileńskim! - mówi kapłan.

"Co miesiąc takie egzorcyzmy odmawiałem od pewnego już czasu na zakończenie marszu z katedry św. Jana na Krakowskie Przedmieście przed Pałac Namiestnikowski. Dodatkowo po drodze pochód mija budynek, który zajmuje jakiś klub typu agencja towarzyska" - mówi w rozmowie z "Najwyższym Czasem!" ks. Stanisław Małkowski.

Legendarny kapelan "Solidarności" odpowiada tym samym na zmasowany atak mainstreamowych mediów oraz rządzących polityków, którzy kpili z posługi ks. Małkowskiego podczas marszu 10 kwietnia. "To posługa potrzebna i konieczna. Nie miałbym nic przeciwko temu, gdyby ktoś nade mną odmówił egzorcyzm. W szerszym sensie potrzebne jest egzorcyzmowanie nie tylko poszczególnych osób, jakoś uzależnionych od demonów czy wręcz opętanych, ale egzorcyzm jest potrzebny społeczeństwom, zbiorowościom ludzkim, może i narodom, a także państwom i organom władzy" - przekonuje. 

Ks. Małkowski ocenia również współczesny stan społeczeństwa. Jego zdaniem nihilistyczny przekaz, jaki stoi za największymi mediami, może być bardzo szkodliwy dla społeczeństwa. "Współczesne nihilistyczne, pogańskie ideologie zawierają pewien kamuflaż. Pod pozorem dobra jest otchłań nihilizmu. Co ze sztuki współczesnej może wejść do kultury? To sztuka bluźniercza. Symbolem jest instalacja z odchodami artysty w puszce. Tę sztukę prezentuje się z pełną aprobatą władz. Przedstawiciele władz podają się za katolików, ale otwarcie lub w ukryty sposób służą złu" - mówi.

I dodaje: "Te same władze są przeciwne stawianiu nowych krzyży, pomników ukazujących bohaterstwo Polaków, na przykład ratujących Żydów, oddających życie za Ojczyznę. Z kolei władze akceptują pomnik najeźdźców, tzw. czterech śpiących, przy Dworcu Wileńskim!" - kończy ks. Małkowski.

Całość rozmowy w "Najwyższym Czasie!". 

LL

[Fot. Blogpress.pl]

facebook.com/stefczyk.info" target="_blank">Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku. 

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook