Jedynie prawda jest ciekawa


Ks. Kloch: Pigułka "dzień po" to zło

21.01.2015

Rzecznik episkopatu twierdzi, że Polska nie ma żadnego obowiązku wprowadzenia tabletki bez recepty.


„To rozregulowuje organizm kobiety. Dziewczyna nie może kupić w kiosku chipsów, piwa wina, a taką pigułkę mogłaby kupić” – mówi rzecznik episkopatu ks. Józef Kloch, komentując sprawę tzw. pigułki dzień po, która w Polsce będzie dostępna bez recepty.

„Dla nas, katolików, jest to coś złego. Niszczenie życia ludzkiego jest czymś złym” – mówi ks. Kloch.

Powołując się na casus Węgier, które znowelizowały odpowiednią ustawę, ks. Kloch udowodnił, że nie ma żadnego unijnego obowiązku udostępniania tego typu środków, bez recepty.

„Dla mnie jest bardzo przykre, że rzecznik Ministerstwa Zdrowia próbuje nam wmówić, że to jest obowiązek” – podkreślił rzecznik episkopatu.

Ksiądz Józef Kloch uważa, że wspomniana tabletka nie jest tylko środkiem antykoncepcyjnym, ale może mieć działania wczesnoporonne. Choć Światowa Organizacja Zdrowia za początek ciąży uznaje dopiero zagnieżdżenie się zarodka w macicy, to ks. Kloch nie uznaje takiej wersji, uznając ją za nieetyczną. Pigułka dzień po powoduje przerwanie życia, zanim zarodek zagnieździ się w macicy.

„Kiedy jest nasionko, to wystarczy gleba, żeby urosło. Od strony etycznej sprawa jest jasna, jest to uniemożliwienie dalszego życia.”

mly/radiozet.pl

fot. YouTube

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook