Jedynie prawda jest ciekawa


Ks. Kloch: Pigułka "dzień po" to zło

21.01.2015

Rzecznik episkopatu twierdzi, że Polska nie ma żadnego obowiązku wprowadzenia tabletki bez recepty.


„To rozregulowuje organizm kobiety. Dziewczyna nie może kupić w kiosku chipsów, piwa wina, a taką pigułkę mogłaby kupić” – mówi rzecznik episkopatu ks. Józef Kloch, komentując sprawę tzw. pigułki dzień po, która w Polsce będzie dostępna bez recepty.

„Dla nas, katolików, jest to coś złego. Niszczenie życia ludzkiego jest czymś złym” – mówi ks. Kloch.

Powołując się na casus Węgier, które znowelizowały odpowiednią ustawę, ks. Kloch udowodnił, że nie ma żadnego unijnego obowiązku udostępniania tego typu środków, bez recepty.

„Dla mnie jest bardzo przykre, że rzecznik Ministerstwa Zdrowia próbuje nam wmówić, że to jest obowiązek” – podkreślił rzecznik episkopatu.

Ksiądz Józef Kloch uważa, że wspomniana tabletka nie jest tylko środkiem antykoncepcyjnym, ale może mieć działania wczesnoporonne. Choć Światowa Organizacja Zdrowia za początek ciąży uznaje dopiero zagnieżdżenie się zarodka w macicy, to ks. Kloch nie uznaje takiej wersji, uznając ją za nieetyczną. Pigułka dzień po powoduje przerwanie życia, zanim zarodek zagnieździ się w macicy.

„Kiedy jest nasionko, to wystarczy gleba, żeby urosło. Od strony etycznej sprawa jest jasna, jest to uniemożliwienie dalszego życia.”

mly/radiozet.pl

fot. YouTube

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook