Jedynie prawda jest ciekawa


Ks. Jacek Międlar: Nazywam rzeczy po imieniu

18.08.2016

Liczę na to, że wizytator mojego zgromadzenia nie przestraszy się nacisków, zwłaszcza pochodzące ze strony "Gazety Wyborczej" i innych demoliberalnych mediów i będzie potrafił się im przeciwstawić - powiedział w rozmowie z "Rzeczpospolitą" ks. Jacek Międlar, duchowny ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy. Ksiądz Międlar otrzymał od przełożonych zakaz aktywności medialnej. Złamał go kilka dni temu uaktywniając się na portalu społecznościowym.

Jak stwierdził w rozmowie z dziennikiem, złamał zakaz aktywności medialnej, aby pomóc swojej przyjaciółce, która jest koordynatorem Brygady Dolnośląskiej Obozu Radykalno-Narodowego. Ma problem z prokuraturą za głoszenie powszechnie znanych faktów na temat prześladowania chrześcijan.

"Broniła mojego kapłaństwa, broniła mojego dobrego imienia i mojego duszpasterstwa, to poczuwam się do odpowiedzialności, aby w jej obronie stawać i żeby zabierać w jej sprawie głos" - powiedział kapłan.

Dodał, że on także ma problem z prokuraturą za publiczne nawoływanie do nienawiści na tle różnic wyznaniowych. 

"Jedno z doniesień złożyła posłanka Joanna Scheuring-Wielgus z Nowoczesnej.(...) Społeczeństwo musi się dowiedzieć, kim jest pani Joanna Scheuring-Wielgus. Składała przysięgę poselską, gdy dostała się do Sejmu. Obiecywała, że będzie służyła narodowi, ojczyźnie. Ja w obronie ojczyzny i narodu stawałem, głosząc kazanie w Białymstoku. Jeżeli ona twierdzi, że stawanie w obronie ojczyzny i Kościoła jest propagowaniem ideologii faszystowskiej, mową nienawiści, to ona tej roty nie wypełnia. (...) Jeżeli doniosła na mnie do prokuratury, a wcześniej donosiła wraz z kolegami i koleżankami z Nowoczesnej i Grzegorzem Schetyną do Brukselki na Polskę, dlatego, że niby Polacy, rząd i prezydent nie respektują konstytucji, to taką osobę nazywa się konfidentem, konfidentką" - podkreślił ks. Międlar.

Podkreślił, że obecnie żyjemy w czasach, o których pisał Orwell, że głoszenie prawdy bez światłocieni będzie traktowane, jak mowa nienawiści. Wyjaśnił więc, dlaczego powiedział, że posłanka Nowoczesnej jest zwolenniczką zabijania. Przypomniał, że w kwietniu tego roku posłanka była jedną z tych, które pisały do prezydentowej Agaty Kornhauser-Dudy, aby ta zabrała głos w sprawie ewentualnego zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej.

"Pani Joanna Schoering-Wielgus z panią Katarzyną Lubnauer protestowały przeciwko zaostrzeniu przepisów, czyli były zwolenniczkami zabijania, aborcji. Co miałem o niej powiedzieć, zwolenniczka redukcji embrionalnej? Albo zwolenniczka redukcji płodu? Aborcja to jest aborcja, zabijanie to jest zabijanie. Aborcja jest zabijaniem. Mówiłem, że jest zwolenniczką islamizacji. Dwa miesiące temu prawiła, że 6 proc. islamistów w Polsce nie robi dla niej żadnego problemu, nie widzi w tym żadnego niebezpieczeństwa. Natomiast widzi wielkie niebezpieczeństwo w polskich nacjonalistach z Obozu Radykalno-Narodowego" - mówił duchowny.

 Podkreślił, że nigdy nie głosił jakiejkolwiek mowy nienawiści i nie ma zamiaru jej głosić, Dodał, że posłanka Nowoczesnej ma prawo ponownie donieść na niego do prokuratury. Jego zdaniem, to próba wyeliminowania jednostek, które nie wpisują się w poprawną politycznie narrację.

Duchowny powiedział także, że liczy się z tym, że może zostać skazany, ale podkreślił, że w tym, co głosi, nigdy nie rozmija się z Ewangelią.

"Z tym, co głoszę, to wydaje mi się, że wszystko jest na swoim miejscu. Oczywiście mogę wejść w tę liberalną, politycznie poprawną narrację Kościoła, tylko czy ja wtedy tak naprawdę będę księdzem? Nawet gdyby mi zabrano sutannę i koloratkę, to lepiej głosić prawdę w cywilnym ubraniu niż półprawdy w sutannie" - podkreślił ks. Jacek Międlar.

 

wkt/"Rzeczpospolita"

[fot. youtube.com]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook