Jedynie prawda jest ciekawa


Ks. Jacek Międlar: Nazywam rzeczy po imieniu

18.08.2016

Liczę na to, że wizytator mojego zgromadzenia nie przestraszy się nacisków, zwłaszcza pochodzące ze strony "Gazety Wyborczej" i innych demoliberalnych mediów i będzie potrafił się im przeciwstawić - powiedział w rozmowie z "Rzeczpospolitą" ks. Jacek Międlar, duchowny ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy. Ksiądz Międlar otrzymał od przełożonych zakaz aktywności medialnej. Złamał go kilka dni temu uaktywniając się na portalu społecznościowym.

Jak stwierdził w rozmowie z dziennikiem, złamał zakaz aktywności medialnej, aby pomóc swojej przyjaciółce, która jest koordynatorem Brygady Dolnośląskiej Obozu Radykalno-Narodowego. Ma problem z prokuraturą za głoszenie powszechnie znanych faktów na temat prześladowania chrześcijan.

"Broniła mojego kapłaństwa, broniła mojego dobrego imienia i mojego duszpasterstwa, to poczuwam się do odpowiedzialności, aby w jej obronie stawać i żeby zabierać w jej sprawie głos" - powiedział kapłan.

Dodał, że on także ma problem z prokuraturą za publiczne nawoływanie do nienawiści na tle różnic wyznaniowych. 

"Jedno z doniesień złożyła posłanka Joanna Scheuring-Wielgus z Nowoczesnej.(...) Społeczeństwo musi się dowiedzieć, kim jest pani Joanna Scheuring-Wielgus. Składała przysięgę poselską, gdy dostała się do Sejmu. Obiecywała, że będzie służyła narodowi, ojczyźnie. Ja w obronie ojczyzny i narodu stawałem, głosząc kazanie w Białymstoku. Jeżeli ona twierdzi, że stawanie w obronie ojczyzny i Kościoła jest propagowaniem ideologii faszystowskiej, mową nienawiści, to ona tej roty nie wypełnia. (...) Jeżeli doniosła na mnie do prokuratury, a wcześniej donosiła wraz z kolegami i koleżankami z Nowoczesnej i Grzegorzem Schetyną do Brukselki na Polskę, dlatego, że niby Polacy, rząd i prezydent nie respektują konstytucji, to taką osobę nazywa się konfidentem, konfidentką" - podkreślił ks. Międlar.

Podkreślił, że obecnie żyjemy w czasach, o których pisał Orwell, że głoszenie prawdy bez światłocieni będzie traktowane, jak mowa nienawiści. Wyjaśnił więc, dlaczego powiedział, że posłanka Nowoczesnej jest zwolenniczką zabijania. Przypomniał, że w kwietniu tego roku posłanka była jedną z tych, które pisały do prezydentowej Agaty Kornhauser-Dudy, aby ta zabrała głos w sprawie ewentualnego zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej.

"Pani Joanna Schoering-Wielgus z panią Katarzyną Lubnauer protestowały przeciwko zaostrzeniu przepisów, czyli były zwolenniczkami zabijania, aborcji. Co miałem o niej powiedzieć, zwolenniczka redukcji embrionalnej? Albo zwolenniczka redukcji płodu? Aborcja to jest aborcja, zabijanie to jest zabijanie. Aborcja jest zabijaniem. Mówiłem, że jest zwolenniczką islamizacji. Dwa miesiące temu prawiła, że 6 proc. islamistów w Polsce nie robi dla niej żadnego problemu, nie widzi w tym żadnego niebezpieczeństwa. Natomiast widzi wielkie niebezpieczeństwo w polskich nacjonalistach z Obozu Radykalno-Narodowego" - mówił duchowny.

 Podkreślił, że nigdy nie głosił jakiejkolwiek mowy nienawiści i nie ma zamiaru jej głosić, Dodał, że posłanka Nowoczesnej ma prawo ponownie donieść na niego do prokuratury. Jego zdaniem, to próba wyeliminowania jednostek, które nie wpisują się w poprawną politycznie narrację.

Duchowny powiedział także, że liczy się z tym, że może zostać skazany, ale podkreślił, że w tym, co głosi, nigdy nie rozmija się z Ewangelią.

"Z tym, co głoszę, to wydaje mi się, że wszystko jest na swoim miejscu. Oczywiście mogę wejść w tę liberalną, politycznie poprawną narrację Kościoła, tylko czy ja wtedy tak naprawdę będę księdzem? Nawet gdyby mi zabrano sutannę i koloratkę, to lepiej głosić prawdę w cywilnym ubraniu niż półprawdy w sutannie" - podkreślił ks. Jacek Międlar.

 

wkt/"Rzeczpospolita"

[fot. youtube.com]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook