Jedynie prawda jest ciekawa


Ks. Isakowicz-Zaleski: Z podniesionym czołem

28.11.2011

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski, który od lat walczy o prawdę o życiu Kościoła w czasie PRL oraz nagłaśnia działalność SB wobec księży, został pozwany do sądu. Były funkcjonariusz SB płk. Korowski wytoczył mu proces. Nie spodobało mu się, że duchowny pisał o jego działalności. Portal Stefczyk.info spytał księdza Isakowicza-Zaleskiego, jak ocenia fakt, że esbecy ciągają po sądach osoby, opisujące ich działanie:

Dochodzi do niesamowitego paradoksu, że oficer komunistycznej Służby Bezpieczeństwa, który inwigilował ludzi w Watykanie, wytacza mi - ofierze represji komunistycznych - proces. Myślę, że to pokazuje, do jakiego stopnia problem lustracji i rozliczenia komunistycznych służb nie został dotąd rozwiązany.

Proces wytoczono mi z artykułu 212 kodeksu karnego. To prawo zostało wprowadzone w stanie wojennym, żeby tłumić wolność słowa. Wielu ministrów sprawiedliwości, którzy do tej pory urzędowali, wyrażało negatywne zdanie o tym przepisie. Nikt jednak dotąd nie wykreślił tego artykułu. Ciekawy jestem czy zrobi to obecny minister Jarosław Gowin, który wielokrotnie zaznaczał, że jest jego przeciwnikiem.

Czekając na rozpoczęcie procesu liczę na to, że mój będzie on jawny. Ja jestem za jego jawnością. Jeśli sąd utajni przebieg rozprawy, opinia publiczna nie dowie się o tym, co ja mam do powiedzenia w tej sprawie. Jeśli do tego dojdzie będziemy mieli kuriozalną sytuację – ja będę sądzony za paragraf służący do kneblowania i jednocześnie będę dodatkowo kneblowany, ponieważ nie będę mógł mówić o moim procesie.

Na swój proces idę z podniesionym czołem. W czasie rozprawy będą ujawniał dokumenty i pokazywał, że SB działała nie tylko na niekorzyść Kościoła katolickiego, ale przede wszystkim na niekorzyść Jana Pawła II. On był głównym figurantem w działaniach SB. Dziś trzeba pokazać, kto prowadził te działania, dlaczego one były prowadzone oraz w jaki sposób. Płk. Kotowski, który wytoczył mi proces, był oficerem SB wydziału IV, który zajmował się walką z Kościołem katolickim. Kotowski współpracował również z wywiadem komunistycznym. To człowiek, który brał udział w różnych akcjach. Będę o tym mówił na sali sądowej.

Sądzę, że kaca moralnego powinni mieć wszyscy byli działacze „Solidarności”, którzy tworzyli kolejne rządy w Polsce. Oni doprowadzili do tego, że esbecy po ponad dwudziestu latach po Okrągłym Stole mają czelność skarżyć historyków i dziennikarzy za to, że piszą na temat działalności Służby Bezpieczeństwa. W moim odczuciu to jest porażka całego wymiaru sprawiedliwości w Polsce.

not. saż
[fot. Wikipedia.pl]

Warto poczytać

 1. 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook