Jedynie prawda jest ciekawa

Ks. Isakowicz-Zaleski krytykuje pomysł Tuska

19.11.2011

Ks. Isakowicz-Zaleski krytykuje pomysł Tuska odnośnie emerytur księży

Włączenie księży do powszechnego systemu ubezpieczeń społecznych, skutki powodzi, zarządzanie kryzysowe będą podlegały ministrowi administracji i cyfryzacji Michałowi Boniemu. - To czysta propaganda – mówi o pierwszym z tych pomysłów dla Stefczyk.Info ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Minister Boni poinformował, że podlegać mu będzie także telekomunikacja, a także administracja rządowa i terenowa. Będzie jednocześnie nadzorował prace Urzędu Komunikacji Społecznej.

W kwestii włączenia księży do powszechnego systemu emerytur, Boni zapowiedział, że gdy tylko projekt będzie gotowy, przedstawi, na jakich zasadach ten system będzie funkcjonował. Zaznaczył, że nie wymagałoby to zmiany konkordatu.

- To, co premier Donald Tusk powiedział wczoraj jest czystą propagandą, która ma na celu wzbudzenie poparcia Ruchu Palikota, a nie rozwiązanie problemu. System emerytalny powinien być rozwiązany w inny sposób. Powinny odbyć się negocjacje strony rządowej ze stroną kościelną. To, co wczoraj powiedział premier, było rzucone „ot tak”  – mówi kapłan.

MK

(fot. Wikipedia.pl)
CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook