Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Ks. Isakowicz-Zaleski: Kotowski nie chciał procesu

01.12.2011

Proces, jaki były esbek płk. Edward Kotowski wytoczył księdzu Tadeuszowi Isakowiczowi-Zaleskiemu, został umorzony. Duchowny w rozmowie z portalem Stefczyk.info opisuje szczegóły decyzji o umorzeniu procesu:

Mój oskarżyciel, ppłk Edward Kotowski, przyszedł do sądu. Chętnie udzielał wywiadów mediom. Jednak, gdy został wezwany dwukrotnie przez sąd, nie wszedł na salę rozpraw. Sędzina zgodnie z procedurami uznała, że sprawę należy umorzyć. W procedurze karnej proces rozpoczyna się od odczytania aktu oskarżenia przez powoda.

Zachowanie Kotowskiego było dla mnie szokujące. Oczywiście jestem zadowolony z orzeczenia. Jednak to nie koniec sprawy. Teraz ja wytoczę Kotowskiemu proces, tym razem w trybie cywilnym. Zamierzam pozwać go za zniesławienie oraz fakt, że dziś opublikował akta procesu, łącznie z moim prywatny adresem.

Ja nie miałem wrażenia, że sędzina wykorzystuje nieobecność Kotowskiego jako pretekst do umorzenia sprawy. To raczej były funkcjonariusz nie był zainteresowany procesem. Trudno sobie wyobrazić, żeby nie usłyszał dwukrotnego wezwania przez sąd na salę rozpraw. Widać było, że on woli rozmawiać z dziennikarzami, a nie wchodzić na salę.

Sądzę, że Kotowski uznał po prostu, że w czasie procesu nie ma szans. Ja byłbym bowiem za ujawnieniem dokumentacji dotyczącej jego pracy m.in. w Watykanie. Materiały, które znajdują się w IPN, są bardzo niewygodne dla tego człowieka. On przecież szpiegował papieża Jana Pawła II.

not. saż
[fot. PAP/Paweł Kula]

Warto poczytać

 1. siwsieci 28.05.2017

  Nowy numer tygodnika "wSieci"

  Tygodnik „wSieci” ujawnia, że za atakiem na festiwal w Opolu stoją wielkie interesy prywatnych telewizji i kolejna próba uderzenia w Prawo i Sprawiedliwość.

 2. sasekk 28.05.2017

  Sasin: Dzięki Bogu Komorowski nie jest prezydentem

  Poseł Prawa i Sprawiedliwości o wypowiedzi byłego prezydenta.

 3. jachnikSI 28.05.2017

  Kukiz'15 do PO: Przyjmijcie uchodźców do własnego domu

  "Jeśli PO i N uważa, że powinno się przyjmować uchodźców, to zacznijcie od siebie. Przyjmijcie do własnego domu" - powiedział w programie "Woronicza 17" Jerzy Jachnik z Kukiz’15.

 4. woronicza17SI 28.05.2017

  Min. Kownacki mocno do opozycji

  "Jaką trzeba być opozycją, by co roku osłabiać pozycję polskiego rządu?" - pytał wiceminister obrony narodowej na antenie TVP Info w programie "Woronicza 17".

 5. rybafratriaSI 28.05.2017

  Prof. Ryba: Trump nie bawi się w gierki

  "Donald Trump jest kimś w rodzaju kowboja, czyli nie bawi się w pewne procedury dyplomatyczne i upiększanie rzeczywistości".

 6. Anna-Pamula-gfdfdgfd 27.05.2017

  Gość TVN24: Ginie 10 Polaków, ale uratowaliśmy 6999 osób

  Tak na temat przyjęcia 7 tys. uchodźców do Polski wypowiedziała się reporterka związana z "Gazetą Wyborczą".

 7. prof-Nowak-dsdsadsasad 27.05.2017

  Prof. Nowak o polskiej wolności

  "Tyle osób przylgnęło do polskości przez te wieki przychodząc z zewnątrz, bo zafascynowali się wzorem wolności, którego gdzie indziej nie było".

 8. zimek 27.05.2017

  Ziemkiewicz: W cywilizowanym państwie Szubartowicze rozrzucają gnój na polach

  Rafał Ziemkiewicz punktuje byłego dziennikarza Polskiego Radia.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook