Jedynie prawda jest ciekawa


Ks. Isakowicz-Zaleski: Kotowski nie chciał procesu

01.12.2011

Proces, jaki były esbek płk. Edward Kotowski wytoczył księdzu Tadeuszowi Isakowiczowi-Zaleskiemu, został umorzony. Duchowny w rozmowie z portalem Stefczyk.info opisuje szczegóły decyzji o umorzeniu procesu:

Mój oskarżyciel, ppłk Edward Kotowski, przyszedł do sądu. Chętnie udzielał wywiadów mediom. Jednak, gdy został wezwany dwukrotnie przez sąd, nie wszedł na salę rozpraw. Sędzina zgodnie z procedurami uznała, że sprawę należy umorzyć. W procedurze karnej proces rozpoczyna się od odczytania aktu oskarżenia przez powoda.

Zachowanie Kotowskiego było dla mnie szokujące. Oczywiście jestem zadowolony z orzeczenia. Jednak to nie koniec sprawy. Teraz ja wytoczę Kotowskiemu proces, tym razem w trybie cywilnym. Zamierzam pozwać go za zniesławienie oraz fakt, że dziś opublikował akta procesu, łącznie z moim prywatny adresem.

Ja nie miałem wrażenia, że sędzina wykorzystuje nieobecność Kotowskiego jako pretekst do umorzenia sprawy. To raczej były funkcjonariusz nie był zainteresowany procesem. Trudno sobie wyobrazić, żeby nie usłyszał dwukrotnego wezwania przez sąd na salę rozpraw. Widać było, że on woli rozmawiać z dziennikarzami, a nie wchodzić na salę.

Sądzę, że Kotowski uznał po prostu, że w czasie procesu nie ma szans. Ja byłbym bowiem za ujawnieniem dokumentacji dotyczącej jego pracy m.in. w Watykanie. Materiały, które znajdują się w IPN, są bardzo niewygodne dla tego człowieka. On przecież szpiegował papieża Jana Pawła II.

not. saż
[fot. PAP/Paweł Kula]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook