Jedynie prawda jest ciekawa


Ks. Isakowicz: naziści nie mają wstępu do UE

30.01.2014

Trzeba mieć trochę honoru, by nie wspierać nazistów działających na Ukrainie. Naziści nie mają po prostu wstępu do Unii Europejskiej. Polscy politycy wspierający Swobode poniosą za to , przy najbliższych wyborach,olbrzymie konsekwencje – mówi ks. Tadeusz Isakowicz – Zalewski w Radiu Wnet.

Zdaniem duchownego „jedyną drogą do zgody jest odcięcie się od cynizmu, a nie jego gloryfikacja”. Za przykład podaje postawę Niemiec, którzy całkowicie odcięli się od nazizmu, nie stawiając na terenie swojego kraju pomników Hitlera czy innych zbrodniarzy wojennych.

„Na Ukrainie natomiast obalono pomniki Lenina, jednak w te miejsca powstały pomniki Bandery” – mówi o wydarzeniach na Majdanie ks. Tadeusz Isakowczi-Zaleski.

Zdaniem księdza Polacy nie mają żadnego wpływu na ukraińskie wydarzenia, a politycy, którzy goszczą na Majdanie robią to ze względu na trwającą kampanię wyborczą.

„Dotyczy to i PiS-u i PO. Pokrzyczą, pokrzyczą i cieszą się, że wielką politykę uprawiają” – mówił ksiądz.

Ks. Isakowicz przypomniał Pomarańczową Rewolucję, kiedy 10 lat temu był obecny na Majdanie. Zdaniem duchownego istniała wówczas wielka nadzieja w narodzie ukraińskim, jednak już rok później „liderzy rewolucji - Juszczenko i Tymoszenko skoczyli sobie do gardeł i własnymi rękami wszystko zniszczyli.

Duchowny uważa, że działania lidera Swobody - Olega Tjagniboka są szkodliwe dla rewolucji, ponieważ jej głównym elementem są działania opierające się na nacjonalizmie.

„Oleg Tjagnibok głosi hasła antypolskie. To jest jeden z głównych liderów i to nie jest margines. Ma więc decydujący wpływ na to dzieje się na Ukrainie” - uważa ks. Isakowicz.

ue " target="_blank">Posłuchaj całej rozmowy z ks. Tadeuszem Isakowiczem – Zalewskim w Radiu Wnet!

Radio Wnet, lz

[fot: youtube]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook