Jedynie prawda jest ciekawa

Ks. Isakowicz: naziści nie mają wstępu do UE

30.01.2014

Trzeba mieć trochę honoru, by nie wspierać nazistów działających na Ukrainie. Naziści nie mają po prostu wstępu do Unii Europejskiej. Polscy politycy wspierający Swobode poniosą za to , przy najbliższych wyborach,olbrzymie konsekwencje – mówi ks. Tadeusz Isakowicz – Zalewski w Radiu Wnet.

Zdaniem duchownego „jedyną drogą do zgody jest odcięcie się od cynizmu, a nie jego gloryfikacja”. Za przykład podaje postawę Niemiec, którzy całkowicie odcięli się od nazizmu, nie stawiając na terenie swojego kraju pomników Hitlera czy innych zbrodniarzy wojennych.

„Na Ukrainie natomiast obalono pomniki Lenina, jednak w te miejsca powstały pomniki Bandery” – mówi o wydarzeniach na Majdanie ks. Tadeusz Isakowczi-Zaleski.

Zdaniem księdza Polacy nie mają żadnego wpływu na ukraińskie wydarzenia, a politycy, którzy goszczą na Majdanie robią to ze względu na trwającą kampanię wyborczą.

„Dotyczy to i PiS-u i PO. Pokrzyczą, pokrzyczą i cieszą się, że wielką politykę uprawiają” – mówił ksiądz.

Ks. Isakowicz przypomniał Pomarańczową Rewolucję, kiedy 10 lat temu był obecny na Majdanie. Zdaniem duchownego istniała wówczas wielka nadzieja w narodzie ukraińskim, jednak już rok później „liderzy rewolucji - Juszczenko i Tymoszenko skoczyli sobie do gardeł i własnymi rękami wszystko zniszczyli.

Duchowny uważa, że działania lidera Swobody - Olega Tjagniboka są szkodliwe dla rewolucji, ponieważ jej głównym elementem są działania opierające się na nacjonalizmie.

„Oleg Tjagnibok głosi hasła antypolskie. To jest jeden z głównych liderów i to nie jest margines. Ma więc decydujący wpływ na to dzieje się na Ukrainie” - uważa ks. Isakowicz.

ue " target="_blank">Posłuchaj całej rozmowy z ks. Tadeuszem Isakowiczem – Zalewskim w Radiu Wnet!

Radio Wnet, lz

[fot: youtube]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook