Jedynie prawda jest ciekawa


Ks. Isakowicz: naziści nie mają wstępu do UE

30.01.2014

Trzeba mieć trochę honoru, by nie wspierać nazistów działających na Ukrainie. Naziści nie mają po prostu wstępu do Unii Europejskiej. Polscy politycy wspierający Swobode poniosą za to , przy najbliższych wyborach,olbrzymie konsekwencje – mówi ks. Tadeusz Isakowicz – Zalewski w Radiu Wnet.

Zdaniem duchownego „jedyną drogą do zgody jest odcięcie się od cynizmu, a nie jego gloryfikacja”. Za przykład podaje postawę Niemiec, którzy całkowicie odcięli się od nazizmu, nie stawiając na terenie swojego kraju pomników Hitlera czy innych zbrodniarzy wojennych.

„Na Ukrainie natomiast obalono pomniki Lenina, jednak w te miejsca powstały pomniki Bandery” – mówi o wydarzeniach na Majdanie ks. Tadeusz Isakowczi-Zaleski.

Zdaniem księdza Polacy nie mają żadnego wpływu na ukraińskie wydarzenia, a politycy, którzy goszczą na Majdanie robią to ze względu na trwającą kampanię wyborczą.

„Dotyczy to i PiS-u i PO. Pokrzyczą, pokrzyczą i cieszą się, że wielką politykę uprawiają” – mówił ksiądz.

Ks. Isakowicz przypomniał Pomarańczową Rewolucję, kiedy 10 lat temu był obecny na Majdanie. Zdaniem duchownego istniała wówczas wielka nadzieja w narodzie ukraińskim, jednak już rok później „liderzy rewolucji - Juszczenko i Tymoszenko skoczyli sobie do gardeł i własnymi rękami wszystko zniszczyli.

Duchowny uważa, że działania lidera Swobody - Olega Tjagniboka są szkodliwe dla rewolucji, ponieważ jej głównym elementem są działania opierające się na nacjonalizmie.

„Oleg Tjagnibok głosi hasła antypolskie. To jest jeden z głównych liderów i to nie jest margines. Ma więc decydujący wpływ na to dzieje się na Ukrainie” - uważa ks. Isakowicz.

ue " target="_blank">Posłuchaj całej rozmowy z ks. Tadeuszem Isakowiczem – Zalewskim w Radiu Wnet!

Radio Wnet, lz

[fot: youtube]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook