Jedynie prawda jest ciekawa


Ks. Cisło: Chrześcijanie w Egipcie potrzebują pomocy

17.08.2013

Chrześcijanie starają się unikać eskalacji tego problemu, jednak pojawia się ważne pytanie – gdzie jest dyplomacji Unii Europejskiej? Ilu jeszcze musi zginać ludzi na naszych oczach, żeby dyplomaci tak wielu potężnych państw wzięli się do roboty? - mówi ks. dr Waldemar Cisło, dyrektor sekcji polskiej Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

W rozmowie z portalem wPolityce.pl ks. dr hab. Waldemar Cisło mówi kto i dlaczego chce zniszczyć jedność muzułmanów i chrześcijan w Egipcie, wybudowaną na wspólnej walce o wolność.

"Bractwo Muzułmańskie nałożyło na wszystko swoją ideologiczną czapę. Przykładem takiego działania jest niedotrzymanie przez prezydenta Mursiego obietnicy mówiącej, że jednym z wiceprezydentów będzie chrześcijanin" – mówi ks. Cisło.

Dodaje, że Bractwo Muzułmańskie szuka winnych obecnej sytuacji, a najlepszą bo najsłabszą „grupą do bicia” są chrześcijanie. Rozmówca wPolityce.pl przypomina jednak, że blisko 33 mln muzułmanów protestowało przeciwko polityce prezydenta Mursiego, dlatego nie wszystkich można łączyć z radykałami.

Ks. Cisło jest zaskoczony brakiem stanowczej reakcji władz Unii Europejskiej, która nie zajęła żadnego konkretnego stanowiska w tej sprawie. "Chrześcijanie starają się unikać eskalacji tego problemu, jednak pojawia się ważne pytanie – gdzie jest dyplomaca Unii Europejskiej? Ilu jeszcze musi zginać ludzi na naszych oczach, żeby dyplomaci tak wielu potężnych państw wzięli się do roboty?" - pyta rozmówca wP.

Zapytany o pomoc Polskiego Kościoła dla wiernych w Egipcie odpowiada:"W zeszłym roku obchodziliśmy we wszystkich parafiach w Polsce bardzo ważny „Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym na Świecie”. Zebrano wówczas bardzo wiele środków pomocowych właśnie dla Kościoła egipskiego".

Przypomina również bardzo ważne słowa papieża Benedykta XVI, który mówił, że „Bliski Wschód bez chrześcijan, lub z dużo mniejszą ich liczbą, nie będzie tym samym Bliskim Wschodem”.

"Dlatego radykalni muzułmanie chcą go „wyczyścić”, a to, co obserwowaliśmy już w Iraku, teraz dzieje się w Syrii i Egipcie" – mówi ks. Cisło.

Cały wywiad można przeczytać na portalu wPolityce.pl

Chrześcijan prześladowanych w Egipcie można wesprzeć modlitewnie i materialnie. Szczegóły akcji "Pokój dla Egiptu" na stronie Pomocy Kościołowi w Potrzebie.

 

Zainteresował Cię artykuł? Dołącz do nas na Facebooku!

[fot: PAP/EPA]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook