Jedynie prawda jest ciekawa


Krystyna Pawłowicz złożyła do KRRiT skargę na TVN

26.10.2016

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Krystyna Pawłowicz złożyła do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji skargę na „podżegającą do nienawiści i pogardy, działalność TVN". Treść doniesienia opublikował na swoich łamach portal "wPolityce.pl".

Posłanka jako przykład przytacza w treści skargi kilka materiałów wyemitowanych w "Faktach" na antenie TVN. Wśród nich jest między innymi materiał Jakuba Sobieniowskiego „Bardzo kosztowne plany Macierewicza”.

Jak pisze posłanka, "materiał skandalicznie zmanipulowany, uzupełniony różnymi wypowiedziami na pytania, których widz nie słyszał, a wypowiedzi dotyczyły, jak się wydaje, innych spraw, niż prowadzony przez J. Sobieniowskiego wątek sugerujący, iż minister obrony narodowej za miliony i miliardy buduje sobie >>prywatną armię Macierewicza<<. Autor materiału mówił, że za trzy lata nawet półtora miliarda złotych będzie nas kosztować »armia Macierewicza«, czyli obrona cywilna kraju”.

- J. Sobieniowski ośmiesza pogardliwie ministra obrony narodowej („prywatna armia Macierewicza”), choć wobec niekwestionowanego braku w Polsce obrony cywilnej, obrony terytorialnej, nakłady na ten obszar obrony ludności, w razie groźby wojny – jest oczywisty i konieczny. Przy okazji autor ośmiesza ministra spraw wewnętrznych – M. Błaszczaka, którego ktoś, na innym ujęciu filmu z poza planu, pyta: „Czy ochotnicy dostaną broń?”, na co min. M. Błaszczak odpowiada, zgodnie ze swoją kompetencją, że: „autorem projektu ustawy o tym jest minister Macierewicz”. J. Sobieniowski insynuacyjnie komentuje tę odpowiedz min. Błaszczaka, że: „Minister Błaszczak też nie chciał odpowiedzieć” - pisze Krystyna Pawłowicz w skardze do KRRiT.

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości podkreśliła, że "całość skandalicznie zmanipulowanych wypowiedzi ministra i wiceministra obrony narodowej – W. Fałkowskiego, kończą równie skandaliczne wypowiedzi posła R. Grupińskiego", który powiedział, że mają być to w istocie bojówki, które będą pilnować politycznych interesów PiS. Pawłowicz przytacza też wypowiedź R. Petru, który stwierdził, że ta armia może być użyta przeciwko społeczeństwu, broniąc interesów PiS. 

- Autor materiału kieruje złość i pogardę widzów, za rzekomo zbędne i zbyt wysokie wydatki na „armię Macierewicza”, „bojówki pilnującej interesu politycznego PiS” – na ministra obrony narodowej. Ten kłamliwy, zmanipulowany materiał jest w całości przykładem „mowy nienawiści” i „przemysłu pogardy” wobec min. Macierewicza" - napisała w skardze poseł Krystyna Pawłowicz.

Polityk podkreśliła w dokumencie, że zarówno ona, jak i inni posłowie PiS są obiektem nieustannego zaszczuwania. 

- Efektem permanentnej stronniczości i konsekwentnej pogardy dla posłów i przedstawicieli obecnych władz w materiałach informacyjnych w „Faktach” TVN, jest, iż czuję się osobiście, podobnie jak inni posłowie PiS, obiektem nieustannego zaszczuwania. Czuję się zagrożona, tym bardziej, że „organizowane” przez „Fakty” akcje agresji przeciwko nam i nienawiści stwarzają realne zagrożenie i pobudzają do agresji widzów ze środowisk obecnej opozycji - podkreśliła posłanka.

Całą treść skargi do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na TVN można przeczytać na portalu wPolityce.pl.

wkt/wPolityce.pl

[fot. youtube.com]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook