Jedynie prawda jest ciekawa


Krystyna Pawłowicz złożyła do KRRiT skargę na TVN

26.10.2016

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Krystyna Pawłowicz złożyła do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji skargę na „podżegającą do nienawiści i pogardy, działalność TVN". Treść doniesienia opublikował na swoich łamach portal "wPolityce.pl".

Posłanka jako przykład przytacza w treści skargi kilka materiałów wyemitowanych w "Faktach" na antenie TVN. Wśród nich jest między innymi materiał Jakuba Sobieniowskiego „Bardzo kosztowne plany Macierewicza”.

Jak pisze posłanka, "materiał skandalicznie zmanipulowany, uzupełniony różnymi wypowiedziami na pytania, których widz nie słyszał, a wypowiedzi dotyczyły, jak się wydaje, innych spraw, niż prowadzony przez J. Sobieniowskiego wątek sugerujący, iż minister obrony narodowej za miliony i miliardy buduje sobie >>prywatną armię Macierewicza<<. Autor materiału mówił, że za trzy lata nawet półtora miliarda złotych będzie nas kosztować »armia Macierewicza«, czyli obrona cywilna kraju”.

- J. Sobieniowski ośmiesza pogardliwie ministra obrony narodowej („prywatna armia Macierewicza”), choć wobec niekwestionowanego braku w Polsce obrony cywilnej, obrony terytorialnej, nakłady na ten obszar obrony ludności, w razie groźby wojny – jest oczywisty i konieczny. Przy okazji autor ośmiesza ministra spraw wewnętrznych – M. Błaszczaka, którego ktoś, na innym ujęciu filmu z poza planu, pyta: „Czy ochotnicy dostaną broń?”, na co min. M. Błaszczak odpowiada, zgodnie ze swoją kompetencją, że: „autorem projektu ustawy o tym jest minister Macierewicz”. J. Sobieniowski insynuacyjnie komentuje tę odpowiedz min. Błaszczaka, że: „Minister Błaszczak też nie chciał odpowiedzieć” - pisze Krystyna Pawłowicz w skardze do KRRiT.

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości podkreśliła, że "całość skandalicznie zmanipulowanych wypowiedzi ministra i wiceministra obrony narodowej – W. Fałkowskiego, kończą równie skandaliczne wypowiedzi posła R. Grupińskiego", który powiedział, że mają być to w istocie bojówki, które będą pilnować politycznych interesów PiS. Pawłowicz przytacza też wypowiedź R. Petru, który stwierdził, że ta armia może być użyta przeciwko społeczeństwu, broniąc interesów PiS. 

- Autor materiału kieruje złość i pogardę widzów, za rzekomo zbędne i zbyt wysokie wydatki na „armię Macierewicza”, „bojówki pilnującej interesu politycznego PiS” – na ministra obrony narodowej. Ten kłamliwy, zmanipulowany materiał jest w całości przykładem „mowy nienawiści” i „przemysłu pogardy” wobec min. Macierewicza" - napisała w skardze poseł Krystyna Pawłowicz.

Polityk podkreśliła w dokumencie, że zarówno ona, jak i inni posłowie PiS są obiektem nieustannego zaszczuwania. 

- Efektem permanentnej stronniczości i konsekwentnej pogardy dla posłów i przedstawicieli obecnych władz w materiałach informacyjnych w „Faktach” TVN, jest, iż czuję się osobiście, podobnie jak inni posłowie PiS, obiektem nieustannego zaszczuwania. Czuję się zagrożona, tym bardziej, że „organizowane” przez „Fakty” akcje agresji przeciwko nam i nienawiści stwarzają realne zagrożenie i pobudzają do agresji widzów ze środowisk obecnej opozycji - podkreśliła posłanka.

Całą treść skargi do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na TVN można przeczytać na portalu wPolityce.pl.

wkt/wPolityce.pl

[fot. youtube.com]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook