Jedynie prawda jest ciekawa

Krym skończy się kolejnym Monachium?

06.03.2014

Mam wrażenie, że w kwestii silnego nacisku na Władimira Putina nie ma jedności Zachodu. Europejska jego część jest raczej powściągliwa, natomiast ta transatlantycka, czyli Stany Zjednoczone i Kanada, postępuje już zupełnie inaczej, prezentując bardziej stanowczą postawę – ocenia dr Dominik Smyrgała, ekspert ds. międzynarodowych.

Według Smyrgały kryzys ukraiński może skończyć się kolejnym Monachium, kiedy świat demokratyczny, poświęcając Czechosłowację, chciał uspokoić zapędy Hitlera.

- Tym razem może być podobnie i Zachód poświęci Krym na rzecz poskromienia agresji Putina. Niech przestrogą przed takim działaniem będą jednak słowa Winstona Churchilla, który skomentował porozumienie z III Rzeszą, mówiąc: "Nasz rząd miał do wyboru hańbę i wojnę. Wybrał hańbę, a wojnę będzie miał i tak" – zaznacza Smyrgała w wywiadzie dla "Super Expressu".

Ekspert przestrzega przed sądzeniem, że zjednoczony front demokratycznego świata trzeźwiąco podziałał na Putina.

- UFO nadal krąży nad Krymem, zajmując kolejne strategiczne obiekty na półwyspie. Dopóki niezidentyfikowane obiekty militarne, które tam krążą, nie znikną, to sytuacja patowa będzie trwała. Putin nieco się wycofał, ale na pewno nie jest to powrót do sytuacji sprzed wybuchu konfliktu – podkreśla Smyrgała.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

JKUB/”SE”

[fot. PAP/EPA]
CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook