Jedynie prawda jest ciekawa


Krótki przewodnik po postępowym Zachodzie

29.01.2016

Ludzkie prochy wśród karpi, wsparcie dla dyktatur, miliardy wydawane na imperialne kompleksy. Oto przewodnik po światłych rozwiązaniach społecznych wdrażanych przez kraje tak chętnie besztające Polskę za jej społeczne zacofanie — pisze w swoim artykule na łamach tygodnika „wSieci” Wiktor Świetlik.

Publicysta w dość luźnym stylu przedstawia szereg zagadnień, z którymi warto się zapoznać zanim kompleksy wobec „tego, co na Zachodzie” wezmą górę.
Gromiąc co rusz Polskę, traktując ją jak młodszą, przygłupią siostrę, sam Zachód — ten unijny i ten wokołounijny — odreagowuje sporo kompleksów. Oto krótki przewodnik po tym, za czym powinniśmy szczególnie tęsknić, a co dostępne jest w świecie naszych aspiracji. Zachód traktowany jest oczywiście jako obszar umowny, więc znajdują się tu również kraje skandynawskie — pisze Świetlik.

Prezentujemy kilka pojęć ze specjalnego słowniczka… :-)

ANTYSEMITYZM. Można się z nim spotkać tylko w Europie Wschodniej. Ba, w Niemczech byli wręcz wpływowi historycy twierdzący, że Hitler przejął go od Słowian. Obcy jest Zachodowi. Stąd napady rabunkowe i mordy osób pochodzenia żydowskiego m.in. we Francji i w Belgii, i stąd coraz częstsza emigracja tamtejszych Żydów. Są oni, swoją drogą, samobójcami, bo najczęściej wybierają wyjazd do strasznych, orbánowskich Węgier.


WOLNOŚĆ SŁOWA> Za wzór realizacji tej pięknej idei wielu w Polsce — włącznie z niżej podpisanym — brało Niemcy Zachodnie. Dziś realizowana jest m.in. przez przemilczenie setek gwałtów dokonanych przez imigrantów. Wcześniej modelowy przykład wyjątkowego respektu dla zasad wolności słowa dał jeden z prezesów wydawnictwa Axel Springer, który naciskał na zdjęcie artykułu śledczego przez redakcję pisma „Forbes” w Warszawie. Modelowym przykładem wolności słowa u naszych zachodnich sąsiadów jest jedyne pismo wydawane tam przez wydawcę znad Wisły — „Giga Sport”. Mimo świetnej sprzedaży nigdy nie dostało żadnej reklamy. W końcu kapitał nie ma narodowości. Byleby był niemiecki.

ZAMIESZKI. Przy tych, które urządzają co roku berlińscy anarchiści w wesołej dzielnicy Kreuzberg, nasz Marsz Niepodległości jest drobną ruchawką. Podczas związkowych, imigranckich, antyimigranckich, lewackich, komunistycznych czy nacjonalistycznych zamieszek w Sztokholmie, Berlinie, Hamburgu, w całej Hiszpanii i we Włoszech płonęły setki samochodów i były setki rannych demonstrantów oraz policjantów. Szczególną postacią zamieszek w Hiszpanii był Juan Manuel Sánchez Gordillo, burmistrz miasteczka Marinaleda w Andaluzji, który zagrzewał tłum do rabowania sklepów. Skutecznie.

Puenta?

Można by ten przewodnik spokojnie wydać w postaci opasłego tomiszcza. Czy to wszystko oznacza, że świat naszych aspiracji cywilizacyjnych jest pod każdym względem obrzydliwy i straszny? Broń Boże, po drugiej stronie mamy Wschód, a tam już nas na siłę prowadzono. Ale kiedy u nas jest mżawka, to nie zawsze w Berlinie i Paryżu świeci słońce. Czasem leje jak z cebra
— pisze Świetlik.

Całość - na łamach „wSieci”, polecamy!

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook