Jedynie prawda jest ciekawa


Krótki przewodnik po postępowym Zachodzie

29.01.2016

Ludzkie prochy wśród karpi, wsparcie dla dyktatur, miliardy wydawane na imperialne kompleksy. Oto przewodnik po światłych rozwiązaniach społecznych wdrażanych przez kraje tak chętnie besztające Polskę za jej społeczne zacofanie — pisze w swoim artykule na łamach tygodnika „wSieci” Wiktor Świetlik.

Publicysta w dość luźnym stylu przedstawia szereg zagadnień, z którymi warto się zapoznać zanim kompleksy wobec „tego, co na Zachodzie” wezmą górę.
Gromiąc co rusz Polskę, traktując ją jak młodszą, przygłupią siostrę, sam Zachód — ten unijny i ten wokołounijny — odreagowuje sporo kompleksów. Oto krótki przewodnik po tym, za czym powinniśmy szczególnie tęsknić, a co dostępne jest w świecie naszych aspiracji. Zachód traktowany jest oczywiście jako obszar umowny, więc znajdują się tu również kraje skandynawskie — pisze Świetlik.

Prezentujemy kilka pojęć ze specjalnego słowniczka… :-)

ANTYSEMITYZM. Można się z nim spotkać tylko w Europie Wschodniej. Ba, w Niemczech byli wręcz wpływowi historycy twierdzący, że Hitler przejął go od Słowian. Obcy jest Zachodowi. Stąd napady rabunkowe i mordy osób pochodzenia żydowskiego m.in. we Francji i w Belgii, i stąd coraz częstsza emigracja tamtejszych Żydów. Są oni, swoją drogą, samobójcami, bo najczęściej wybierają wyjazd do strasznych, orbánowskich Węgier.


WOLNOŚĆ SŁOWA> Za wzór realizacji tej pięknej idei wielu w Polsce — włącznie z niżej podpisanym — brało Niemcy Zachodnie. Dziś realizowana jest m.in. przez przemilczenie setek gwałtów dokonanych przez imigrantów. Wcześniej modelowy przykład wyjątkowego respektu dla zasad wolności słowa dał jeden z prezesów wydawnictwa Axel Springer, który naciskał na zdjęcie artykułu śledczego przez redakcję pisma „Forbes” w Warszawie. Modelowym przykładem wolności słowa u naszych zachodnich sąsiadów jest jedyne pismo wydawane tam przez wydawcę znad Wisły — „Giga Sport”. Mimo świetnej sprzedaży nigdy nie dostało żadnej reklamy. W końcu kapitał nie ma narodowości. Byleby był niemiecki.

ZAMIESZKI. Przy tych, które urządzają co roku berlińscy anarchiści w wesołej dzielnicy Kreuzberg, nasz Marsz Niepodległości jest drobną ruchawką. Podczas związkowych, imigranckich, antyimigranckich, lewackich, komunistycznych czy nacjonalistycznych zamieszek w Sztokholmie, Berlinie, Hamburgu, w całej Hiszpanii i we Włoszech płonęły setki samochodów i były setki rannych demonstrantów oraz policjantów. Szczególną postacią zamieszek w Hiszpanii był Juan Manuel Sánchez Gordillo, burmistrz miasteczka Marinaleda w Andaluzji, który zagrzewał tłum do rabowania sklepów. Skutecznie.

Puenta?

Można by ten przewodnik spokojnie wydać w postaci opasłego tomiszcza. Czy to wszystko oznacza, że świat naszych aspiracji cywilizacyjnych jest pod każdym względem obrzydliwy i straszny? Broń Boże, po drugiej stronie mamy Wschód, a tam już nas na siłę prowadzono. Ale kiedy u nas jest mżawka, to nie zawsze w Berlinie i Paryżu świeci słońce. Czasem leje jak z cebra
— pisze Świetlik.

Całość - na łamach „wSieci”, polecamy!

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook