Jedynie prawda jest ciekawa


Król: Timmermans - holenderski Kali

20.03.2017

"Kali być gut Europejczyk, czego nie sposób zrozumieć, ale należy zaakceptować, by pozostać w UE".

„Wielu Turków to obywatele Holandii, która od dawna należy do Unii Europejskiej. Na jakiej podstawie ograniczono ich prawa do zgromadzenia, tego nikt nie wyjaśnił” - pisze Marek Król na łamach „Super Expressu”.

Publicysta komentuje sprawę niewpuszczenia do Holandii tureckiego ministra spraw zagranicznych i minister ds. rodziny i polityki społecznej.

„Być może mam problemy ze wzrokiem i słuchem, ale w całej postępowej Europie nie pojawił się nawet jeden sędzia, który zaskarżyłby dyskryminujące mniejszość turecką decyzje rządu holenderskiego. A i postępowy świat europejskich mediów milczał we wszystkich językach” - pisze Król.

Król przypomina, że holenderski komisarz Timmermans nie widział nic złego w dyskryminowaniu holenderskich Turków.

„Unijny komisarz Frans Timmermans słowem się nie odezwał na temat dyskryminacji w jego ojczyźnie obywateli tureckiego pochodzenia. No tak, ale Timmermans z holenderską belką w oku dostrzega tylko źdźbło w naszym polskim oku. Winny temu wszystkiemu jest Polak, Henryk Sienkiewicz, który w "Pustyni i w puszczy" upublicznił doktrynę prawną Kalego. Niestety, jej nie opatentował i teraz Kali, holenderski czy niemiecki, może kraść wolność innych nacji, uważając to za sprawiedliwe” - pisze Król.

„Kiedy temu europejskiemu Kalemu ogranicza się swobodę grabieży, to jest to atak na europejskie zasady. Kali być gut Europejczyk, czego nie sposób zrozumieć, ale należy zaakceptować, by pozostać w UE” - czytamy.

Mly/se.pl

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook