Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

„Król sucharów”: Polacy to fajny naród

27.07.2015

„Problemem naszych czasów jest brak autorytetów. Ludzi, którzy potrafią odróżnić dobro od zła”.

Karol Strasburger, prowadzący teleturniej „Familiada”, znany z opowiadania kiepskich dowcipów prezenter telewizyjny docenia Polaków. Przekonuje, że nie mamy sobie nic do zarzucenia.

„Nie widzę nas w jakiejś gorszej roli. Wręcz przeciwnie, widzę nas wysoko. Myślę, że jesteśmy fajnym narodem. Podejrzewam, że więcej ludzi niewykształconych, pozbawionych ogólnej wiedzy, mieszka w tej chwili w Ameryce niż w Polsce” - mówi Strasburger "Gazecie Wyborczej".

Aktor dodaje, że nie wszystkie dowcipy go śmieszą. „Kompletnie mnie nie śmieszą dowcipy polityczne. Podobnie jak naśmiewanie się z polityka tylko dlatego, że jest politykiem. Uważam, że to żałosne. I nie bawi mnie w ogóle obrażanie innych” - zaznacza Strasburger.

Próbuje tłumaczyć ludzi, którzy kompromitują się niewiedzą w prowadzonej przez niego „Familiadzie”, jak np. wtedy, gdy jeden z uczestników stwierdził, że po rozpadzie ZSRR powstała Polska. Według niego czasem jest to skutek stresu. „Jednocześnie widzę, że rośnie nam pokolenie internetowe. Google to nasz sprzymierzeniec, więc wiedza jest nam niepotrzebna. Zdarza się, że ludzie, i to nie tylko młodzi, nie wiedzą, co się działo w Polsce 10 lat temu. Nie znają nazwisk. (…) Najgorsze, że ci ludzie nie czują się z tego powodu źle” - dodaje.

I wskazuje, że martwi go to, że młodzi ludzie za dużo przesiadują przed komputerem. „Ucieczka w wirtualny świat to robienie z siebie kaleki. Internet to dla mnie śmieciowisko, do którego trafiają różne rzeczy. I dobre, i złe. Ale większym problemem naszych czasów jest brak autorytetów. Ludzi, którzy potrafią odróżnić dobro od zła. Dobrego aktora od złego aktora” - dodaje.

Jak widać Karol Strasburger jest zdobny nie tylko do opowiadania „sucharów”. Jego wywiad to próbka poważniejszych refleksji nad polską rzeczywistością.

TK
[Fot. Youtube.pl]

Słowa kluczowe:

Polska

,

polityka

,

rząd

Warto poczytać

 1. Stuhrok 24.10.2016

  Stuhr: Kaczyński jak Hitler

  Aktor przekonuje, że w naszym kraju panuje dyktatura.

 2. woler 24.10.2016

  Piotr Zaremba we "wSieci": "Wołyń" niepoprawny

  Polecamy esej poświęcony zamieszaniu po nowym filmie Wojciecha Smarzowskiego!

 3. lisisiew 24.10.2016

  Lisiewicz: Macierewicz ograniczył wpływ rosyjskiej agentury

  Dziennikarz "Gazety Polskiej" pisze o działaniach rosyjskich agentów w mediach.

 4. popopop 24.10.2016

  Terlikowska: Przybysz w końcu pęknie

  Małgorzata Terlikowska apeluje o modlitwę za kobietę, która dokonała aborcji.

 5. marcoashx 24.10.2016

  Król: Zastanawiam się nad zmianą płci

  "Jako kobieta mógłbym napisać takie rzeczy, które się w głowie nie mieszczą".

 6. piotrowiczSITVPINFO 24.10.2016

  Piotrowicz: Niezrozumiałe protesty kobiet

  Niezrozumiałe jest dla mnie, przeciwko czemu kobiety protestują, skoro nic się nie zmieniło. Przez 8 lat nie protestowały, a gdy rząd zapowiedział pomoc dla kobiet, które są w złej sytuacji to są protesty - twierdzi Stanisław Piotrowicz (PiS).

 7. maccc-st 24.10.2016

  Ziemkiewicz: Niech te baby ktoś pogoni

  W ciasnym przejściu, zrobi się jakiś ruch, panika i ktoś może zostać stratowany. Mam nadzieję, że siły porządkowe nie dopuszczą do tego.

 8. rzep-sat 24.10.2016

  Kuźmiuk: Ten koń już nie pociągnie protestów, czyli jeszcze raz o prezesie Rzeplińskim

  Już w połowie grudnia kończy się kadencja profesora Andrzeja Rzeplińskiego i huczne obchody 30-lecia powstania Trybunału Konstytucyjnego miały być okazją do pokazania sukcesów tego organu pod jego światłym kierownictwem.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook