Jedynie prawda jest ciekawa


Król: Rząd Platformy był delegaturą rządu moskiewskiego

16.05.2016

"Wydaje się, że żyliśmy po prostu w kolonii" - mówił publicysta, komentując wyniki audytu.

Posłanka PiS Małgorzata Wassermann, poseł Kukiz'15 Andrzej Maciejewski i publicysta "Super Expressu" Marek Król rozmawiali w "Politycznej Kawie" Tomasza Sakiewicza o informacjach ujawnionych przez ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego, który w środę w Sejmie przedstawił wyniki audytu z działalności tajnych służb za rządów koalicji PO-PSL.

Kamiński poinformował, że 10 maja 2010 r., w pierwszą miesięcznicę katastrofy rządowego tupolewa, do ambasady w Moskwie zgłosił się obywatel Rosji z informacją o możliwości zamachu w Smoleńsku. Jednak polskie służby nie tylko zbagatelizowały oferenta, ale przekazały go Federalnej Służbie Bezpieczeństwa (FSB). Minister koordynator mówił również, że ABW miała tajnego współpracownika w środowisku tzw. obrońców krzyża z Krakowskiego Przedmieścia oraz inwigilowała uczestników marszów w obronie Radia Maryja oraz TV Trwam

"To jest jakaś porażka, która pokazuje, że te służby albo były nieprofesjonalne, albo nie istniały. Klasyka mówi wyraźnie: źródła operacyjne są esencją. Po drugie, należy szanować swoją wiarygodność. Powstaje teraz pytanie, ilu Rosjan będzie chciało pracować z polskim służbami? Nasza wiarygodność spadła do zera" - stwierdził poseł Kukiz'15 Andrzej Maciejewski.

Jak podkreśliła mec. Małgorzata Wasserman, zachowanie polskich funkcjonariuszy nie było odosobnionym przypadkiem. "Od przeszło 6 lat prezentuję opinię, że Donald Tusk i jego otoczenie od pierwszego dnia (katastrofy - red.) przyjęli postawę, że oni nic nie chcą wiedzieć. Dlaczego? Ja uważam, że on (Tusk - red.) tego dnia albo dostał raport, albo podejrzewał, że ten wypadek nie jest przypadkiem. W związku z powyższym przyjęto metodę, że nic nie chcemy słyszeć i nic nie chcemy wiedzieć, nasi bracia Rosjanie będą wiedzieli, co z tym zrobić, a my to tylko przyjmiemy" - powiedziała. Posłanka PiS dodała, że po 10 kwietnia 2010 r. polskie służby wykazały się skrajnym nie profesjonalizmem.

Z kolei Marek Król stwierdził, że "nasz rząd był delegaturą rządu moskiewskiego". Jak mówił, szefostwo służb specjalnych po katastrofie smoleńskiej nie zrobiło nic, przechodząc nad tym do porządku dziennego. – Przypomina mi się stwierdzenie prof. Andrzeja Nowaka, w którym ludzi z PO nazwał osobami bez charakteru i poczucia własnej wartości. Ten audyt to potwierdza. Jeżeli spojrzymy na to, co służby robiły, a właściwie czego nie robiły, to wydaje się, że żyliśmy po prostu w kolonii – ocenił publicysta.

10 kwietnia 2010 r. w pobliżu lotniska Smoleńsk-Północny rozbił się rządowy samolot Tu-154M. Na pokładzie znajdowało się 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria. Wszyscy pasażerowie tego tragicznego lotu zginęli na miejscu. Polska delegacja leciała na uroczystości upamiętniające 70. rocznicę mordu NKWD na polskich oficerach w Katyniu. Była to druga pod względem liczby ofiar katastrofa w historii polskiego lotnictwa i największa pod względem liczby ofiar katastrofa w dziejach polskich Sił Powietrznych.  

KKL, Telewizja Republika

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook