Jedynie prawda jest ciekawa


Król: Autorytety III RP tworzą wymyślone problemy

05.12.2016

Pinior "jak większość tych autorytetów tworzy wymyślone problemy przypominające lewicową kaszankę" - pisze Marek Król w "Super Expressie".

- Mam wszystkie choroby z wyjątkiem hipochondrii, bo zażywam systematycznie hipochondriostop. Telewizyjne reklamy durnych leków na choroby prawdziwe i wymyślone spowodują, że wkrótce bycie zdrowym, szczególnie na umyśle, stanie się powodem do wstydu – tak zaczyna swój felieton w „Super Expressie” Marek Król.

- Przyznaję, że dopada mnie często zespół niespokojnych nóg, kiedy widzę w telewizji reklamę leku na tę wymyśloną chorobę. Zrywam się z fotela, by jak najszybciej dorwać pilota i wyłącznik odbiornika TV – pisze żartobliwie publicysta.

Jednak, jak wskazuje fikcyjne choroby są źródłem realnych, ogromnych dochodów koncernów farmaceutycznych. - Dziś na wymyślonych chorobach, szczególnie o podłożu psychosomatycznym, można zarobić więcej niż na terapii realnych chorób. Potwierdził to jeden z pionierów psychiatrii dziecięcej, prof. Leon Eisenberg, nazywając ADHD "chorobą sfabrykowaną" – wskazuje Król.

Ze sposobu na zarobienie ogromnych pieniędzy, który sprawdził się w przemyśle farmaceutycznym, próbują skorzystać niektórzy politycy. - Pseudofarmaceuci mają niestety konkurencję w postaci lekarzy dusz ludzkich, jak humanistów nazywał Lenin. Ci to potrafią wymyślić takie choroby społeczne, że kreatorzy ADHD, zespołu niespokojnych nóg czy halitozy mogą im pozazdrościć – pisze Król, podając liczne przykłady z naszej krajowej polityki. - I tak lekiem na brak elekcji ma być KOD, czyli Komitet Obrony Demonkracji. Kijowski, Schetyna, Petru i Wałęsa stanęli w obronie demonów PRL, a szczególnie ich resortowych emerytur. Okazuje się, że obniżenie wysokich emerytur esbeków do przeciętnej krajowej to upodlenie i odwet. Co obrońcy demonkracji, zapraszający 13 grudnia na demonstracje antyrządowe, mają w głowach oprócz halitozy, nie mam pojęcia. Zespół niespokojnych nóg leczą na marszach KOD, ich umysłów to jednak nie przewietrza. Zmagają się nieustannie z narodowo-katolickim mułem i polskim chamem, co obwieszczają w upadającym gazetoidzie wyborczym – podkreśla felietonista.

- Legendarny i fundamentalnie niewinny Józef Pinior potwierdził ostatnio w organie Michnika, że to Kościół uformował polskiego chama, który wybiera do władzy chamów i nacjonalistów. Pinior to żałosny trockista, który od lat walczy z Kościołem i państwem narodowym, i który podwieszał się pod różne partie od lewa do prawa, by załapać się na poselskie uposażenie. Dziś znalazł się w politycznej pustce jak większość autorytetów oralnych III RP. I jak większość tych autorytetów tworzy wymyślone problemy przypominające lewicową kaszankę. Jest to kaszanka z najwyższej półki, podobnie jak książki z najwyższej półki, po które rzadko się sięga. Książki mają tę zaletę, że się nie psują, a zjełczała kaszanka psuje powietrze jak halitoza – uważa publicysta.

[fot. Adrian Grycuk/commons.wikimedia.org]

Super Express.pl/ems

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook