Jedynie prawda jest ciekawa


Król: Afera Rywina przy tym to pchła

16.06.2014

Wnioski są przerażające, wiele lat temu myślałem, że jeśli ktoś będzie opisywał III RP, to będzie to państwo mafijne - mówi były redaktor naczelny tygodnika “Wprost”, publicysta tygodnika “wSieci” Marek Król w rozmowie z Radiem Wnet.

Poranna rozmowa dotyczyła oczywiście ostatniej publikacji tygodnika “Wprost” której głównymi bohaterami są najważniejsze osoby w państwie.

W całej tej dyskusji kłócą się dwie moralności. Ja nie pytam kto to zrobił, skąd to nagranie, bo ważne jest to co jest w tych nagraniach. Prezes Belka stwierdził, że to co zrozumieliśmy z taśm to były rozmowy w trosce o państwo, a to były zwykłe mafijne rozmowy - powiedział Marek Król na antenie. Radia Wnet.

Zdaniem publicysty za tego typu aferami zawsze stoją wielkie pieniądze i poważne interesy

“Po dziwnej operacji pana Kulczyka widać, że coś się dzieje na rynku firm chemicznych. Nie wykluczam, że ta afera jest okazją żeby "coś skręcić" w tym czasie” - odpowiedział Marek Król.

Marek Król mówi, że kilkanaście lat temu myślał, że inaczej będzie opisywał obecną polską rzeczywistość, a zwłaszcza życie polityczne: 

“Wnioski są przerażające, wiele lat temu myślałem, że jeśli ktoś będzie opisywał III RP, to będzie to państwo mafijne. (...) W Polsce nic się nie zmieniło, ale dziś przypomniałem sobie sprawę Christiana Wolfa. Blid to przedstawił, a następnego dnia prokuratura podjęła śledztwo (...) zadaje pytanie gdzie mamy prokuraturę? Gdzie jest Seremet? Czy on czeka na konferencję premiera? - pytał publicysta tygodnika “wSieci”. 

Jego zdaniem obecna afera przykrywa skalą i rażeniem “aferę Rywina”:

“Wszystkie afery to są pchły w porównaniu do tego co usłyszeliśmy (...) cała struktura rządowa jest skompromitowana. Gdyby to byli ludzie honoru, to podaliby się do dymisji” - dodał Marek Król.

Radio Wnet, lz 

[fot: PAP/Radek Pietruszka

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook