Jedynie prawda jest ciekawa

Król: Afera Rywina przy tym to pchła

16.06.2014

Wnioski są przerażające, wiele lat temu myślałem, że jeśli ktoś będzie opisywał III RP, to będzie to państwo mafijne - mówi były redaktor naczelny tygodnika “Wprost”, publicysta tygodnika “wSieci” Marek Król w rozmowie z Radiem Wnet.

Poranna rozmowa dotyczyła oczywiście ostatniej publikacji tygodnika “Wprost” której głównymi bohaterami są najważniejsze osoby w państwie.

W całej tej dyskusji kłócą się dwie moralności. Ja nie pytam kto to zrobił, skąd to nagranie, bo ważne jest to co jest w tych nagraniach. Prezes Belka stwierdził, że to co zrozumieliśmy z taśm to były rozmowy w trosce o państwo, a to były zwykłe mafijne rozmowy - powiedział Marek Król na antenie. Radia Wnet.

Zdaniem publicysty za tego typu aferami zawsze stoją wielkie pieniądze i poważne interesy

“Po dziwnej operacji pana Kulczyka widać, że coś się dzieje na rynku firm chemicznych. Nie wykluczam, że ta afera jest okazją żeby "coś skręcić" w tym czasie” - odpowiedział Marek Król.

Marek Król mówi, że kilkanaście lat temu myślał, że inaczej będzie opisywał obecną polską rzeczywistość, a zwłaszcza życie polityczne: 

“Wnioski są przerażające, wiele lat temu myślałem, że jeśli ktoś będzie opisywał III RP, to będzie to państwo mafijne. (...) W Polsce nic się nie zmieniło, ale dziś przypomniałem sobie sprawę Christiana Wolfa. Blid to przedstawił, a następnego dnia prokuratura podjęła śledztwo (...) zadaje pytanie gdzie mamy prokuraturę? Gdzie jest Seremet? Czy on czeka na konferencję premiera? - pytał publicysta tygodnika “wSieci”. 

Jego zdaniem obecna afera przykrywa skalą i rażeniem “aferę Rywina”:

“Wszystkie afery to są pchły w porównaniu do tego co usłyszeliśmy (...) cała struktura rządowa jest skompromitowana. Gdyby to byli ludzie honoru, to podaliby się do dymisji” - dodał Marek Król.

Radio Wnet, lz 

[fot: PAP/Radek Pietruszka
CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook