Jedynie prawda jest ciekawa


„Krok po kroku kuszy się nasze sumienia”

26.11.2013

Bierny katolicy stają się pożytecznymi idiotami na rzecz cywilizacji śmierci i kłamstwa – mówi „Naszemu Dziennikowi” Witold Tomczak.

W 2000 r. Witold Tomczak, wówczas poseł Akcji Wyborczej Solidarność, zdjął głaz z figury papieża Jana Pawła II. Było to fragmentem kontrowersyjnej instalacji, która przedstawiała Polaka-Papieża, który – trzymając pastor z ukrzyżowanym Chrystusem – jest przygnieciony meteorytem. To „dzieło” wzbudzało oburzenie środowisk katolickich.

W rozmowie z dziennikiem Witold Tomczyk zapewnia, że nie żałuje swojego czynu – pomimo że trafił na to na salę sądową i ma proces o zniszczenie mienia. 

Witold Tomczyk przypomina, że na takie działanie powinny zareagować przede wszystkim instytucje publiczne: „Poniżono godność Głowy Kościoła katolickiego i Państwa Watykańskiego. Zareagować powinno Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wszystko to działo się w Ojczyźnie Jana Pawła II, w galerii narodowej, w stulecie jej istnienia. (..) Przypominam, że moje działanie w Zachęcie nastąpiło po bezskutecznych interwencjach u najwyższych władz państwowych.”

Jak zauważa Tomczak, towarzystwu ubezpieczeń, które skierowało akt oskarżenia przeciwko posłowi AWS, nie chodzi wcale o pieniądze. „W tej sprawie chodzi przede wszystkim o to, aby uderzyć w godność Polaków i katolików, i to na naszej ziemi, chodzi o to, aby zakpić sobie z nas, napluć nam w twarz, i to za nasze pieniądze.”

Tomczak dodaje, że Polska nie chroni chrześcijańskiego dziedzictwa kulturowo-religijnego. To przyczynia się do bierności katolików wobec takich zachowań, jak miało miejsce w 2000 r. w Zachęcie. Także media indoktrynują „wrogą nam ideologią”. Jednak był poseł AWS zauważa też, że jest wiele osób, które umieją obiektywnie oddzielić dobro od zła – świadczy o tym wiele listów i głosów poparcia, które otrzymał.

Witold Tomczak stwierdza, że politycy nie czują presji katolickiej opinii publicznej dopóki, dopóty ludzie się nie zjednoczą. „Nie możemy być bierni i niezorganizowani . Z jednym Tomczakiem dadzą sobie radę, ale jak będą nas tysiące, miliony – ulegną. Jest potężna rzesza Polaków występująca, np. w obronie Telewizji Trwam, w obronie życia, rodziny...”

Były poseł ostrzega, że nie możemy stracić czujności, musimy obserwować co się dzieje. „Krok po kroku rozmywa się nas, kruszy nasze sumienia, osłabia poczucie grzechu. Stopniowe ustępstwa prowadzą do przyzwalania na coraz większe zło, a bierni katolicy stają się pożytecznymi idiotami na rzecz cywilizacji śmierci i kłamstwa. (…) Wiara niepogłębiana, nieożywiana sakramentami słabnie.”

mc,"Nasz Dziennik"

[fot. youtube.com]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook