Jedynie prawda jest ciekawa


„Krok po kroku kuszy się nasze sumienia”

26.11.2013

Bierny katolicy stają się pożytecznymi idiotami na rzecz cywilizacji śmierci i kłamstwa – mówi „Naszemu Dziennikowi” Witold Tomczak.

W 2000 r. Witold Tomczak, wówczas poseł Akcji Wyborczej Solidarność, zdjął głaz z figury papieża Jana Pawła II. Było to fragmentem kontrowersyjnej instalacji, która przedstawiała Polaka-Papieża, który – trzymając pastor z ukrzyżowanym Chrystusem – jest przygnieciony meteorytem. To „dzieło” wzbudzało oburzenie środowisk katolickich.

W rozmowie z dziennikiem Witold Tomczyk zapewnia, że nie żałuje swojego czynu – pomimo że trafił na to na salę sądową i ma proces o zniszczenie mienia. 

Witold Tomczyk przypomina, że na takie działanie powinny zareagować przede wszystkim instytucje publiczne: „Poniżono godność Głowy Kościoła katolickiego i Państwa Watykańskiego. Zareagować powinno Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wszystko to działo się w Ojczyźnie Jana Pawła II, w galerii narodowej, w stulecie jej istnienia. (..) Przypominam, że moje działanie w Zachęcie nastąpiło po bezskutecznych interwencjach u najwyższych władz państwowych.”

Jak zauważa Tomczak, towarzystwu ubezpieczeń, które skierowało akt oskarżenia przeciwko posłowi AWS, nie chodzi wcale o pieniądze. „W tej sprawie chodzi przede wszystkim o to, aby uderzyć w godność Polaków i katolików, i to na naszej ziemi, chodzi o to, aby zakpić sobie z nas, napluć nam w twarz, i to za nasze pieniądze.”

Tomczak dodaje, że Polska nie chroni chrześcijańskiego dziedzictwa kulturowo-religijnego. To przyczynia się do bierności katolików wobec takich zachowań, jak miało miejsce w 2000 r. w Zachęcie. Także media indoktrynują „wrogą nam ideologią”. Jednak był poseł AWS zauważa też, że jest wiele osób, które umieją obiektywnie oddzielić dobro od zła – świadczy o tym wiele listów i głosów poparcia, które otrzymał.

Witold Tomczak stwierdza, że politycy nie czują presji katolickiej opinii publicznej dopóki, dopóty ludzie się nie zjednoczą. „Nie możemy być bierni i niezorganizowani . Z jednym Tomczakiem dadzą sobie radę, ale jak będą nas tysiące, miliony – ulegną. Jest potężna rzesza Polaków występująca, np. w obronie Telewizji Trwam, w obronie życia, rodziny...”

Były poseł ostrzega, że nie możemy stracić czujności, musimy obserwować co się dzieje. „Krok po kroku rozmywa się nas, kruszy nasze sumienia, osłabia poczucie grzechu. Stopniowe ustępstwa prowadzą do przyzwalania na coraz większe zło, a bierni katolicy stają się pożytecznymi idiotami na rzecz cywilizacji śmierci i kłamstwa. (…) Wiara niepogłębiana, nieożywiana sakramentami słabnie.”

mc,"Nasz Dziennik"

[fot. youtube.com]

Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 3. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 4. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 5. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 6. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 7. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 8. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook