Jedynie prawda jest ciekawa


Krok po kroczku coraz gorzej

05.01.2012

Krok po kroku, przy wtórze bębnów ogłaszających dynamiczny rozwój, mamy za rządów PO pogarszanie jakości życia.

W kontekście skandalu z lista leków refundowanych warto przypomnieć następująca wypowiedź profesor Jadwigi Staniszkis, która jeszcze w marcu w wywiadzie dla "Uważam Rze" ostrzegała:

Obniżanie kosztów przez obniżanie standardów jest podstawowa cecha rządów Tuska. Najczęściej za pomocą niepolitycznych, przemycanych bokiem, rozporządzeń. Począwszy od oszczędzania na kredytach mieszkaniowych dla młodych rodzin przez takie ustalenie dopuszczalnej ceny za metr, za którą nic się nie da kupić. Przez likwidację połączeń kolejowych, ograniczanie nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej. Po faktyczną likwidację dla młodych ludzi bezterminowych umów o pracę. Oni w zdecydowanej większości są zatrudnieni na umowy czasowe, dobrze, jeśli w ogóle mają etat. Co to oznacza? Że oni faktycznie nie funkcjonują na rynku kredytów, a to pośrednio oznacza wygaszanie dynamiki wzrostu.

Dziś, po 10 miesiącach moglibyśmy dodać do tej listy kolejne punkty: likwidację wielu posterunków policji, sądów, prokuratur, drastyczne podwyżki opłat za komunikację miejską, skreślanie dróg i obwodnic z listy inwestycji. No i 800 pozycji na liście leków refundowanych. Krok po kroku, przy wtórze bębnów ogłaszających dynamiczny rozwój, przy dźwiękach fanfar świętujących, że żyje się lepiej, mamy pogarszanie jakości życia obywateli. No, ale w telewizji mówią, że jest super. I Lis zachwycony, i Paradowska i chłopcy z "Krytyki Politycznej" (otrzymane za kadencji PO co najmniej 3-4 miliony skutecznie łagodzą dzisiaj ostrość sądów drapieżnych lewicowców).

A tak na marginesie - jakość, charakter polityka poznaje się w sytuacji kryzysowej. Propaganda propagandą ale czasem trzeba wziąć swoje grzechy na siebie. Była minister zdrowia Ewa Kopacz, teraz schowana za fotelem marszałka Sejmu, nie ma tej odwagi. Udaje, że to nie jej sprawa, choć to ona tę ustawę przygotowała, to ona przekonywała Polaków, że "polskiej ochrony zdrowia nie musimy się wstydzić w Europie". Kto widział tłum zdesperowanych ludzi czekających na wizytę w warszawskim Centrum Onkologii, wie jak wielkie to kłamstwo. Postawa Ewy Kopacz to jest jedna z większych kompromitacji politycznych ostatniego czasu.

A na zdjęciu kadr z reklamówki wyborczej Platformy z roku 2007. Przypomnijmy - grzęznąca w błocie karetka miała symbolizować rządy PiS i obietnicę radykalnej poprawy w tym obszarze.

Michał Karnowski

[Fot. KADR Z REKLAMÓWKI WYBORCZEJ PO Z ROKU 2007 r.]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook