Jedynie prawda jest ciekawa


Krauze we „wSieci”: „To się może skończyć polskim Majdanem”

03.12.2014

"Każdy, kto będzie teraz dążył do wywrócenia stolika, będzie usprawiedliwiony".

"Te wybory pokazały, że nie mamy żadnego wpływu na kurs Polski, odwołując się do metod demokratycznych. Że tą drogą nic nie zmienimy. Każdy, kto będzie teraz dążył do wywrócenia stolika, będzie usprawiedliwiony" — mówi reżyser Antoni Krauze w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi.

"Co się dzieje z naszą ojczyzną?" - pytają reżysera bracia Karnowscy, przypominając Smoleńsk i sfałszowane wybory.

Krauze odpowiada: "To elementy większego planu, który się narodził z pewnością przed Smoleńskiem. Bo Smoleńsk był, nie mam wątpliwości, zaplanowanym elementem większej całości. Czasami widzimy ten proces bez żadnej zasłony, wystarczy przypomnieć tę przedziwną ustawę o możliwości udzielenia nam „pomocy” przez policje krajów sąsiednich, ze wschodu i z zachodu. To oczywiste zabezpieczenie się, na wypadek gdyby Polacy jednak zaprotestowali. Wówczas, można domniemywać, rządzący wprowadzą coś na wzór stanu wojennego".

Nawiązując do ostatnich wyborów samorządowych i licznych kontrowersji związanych z liczeniem głosów, Krauze zauważa: "To chyba nie przypadek, że podpisano umowę z tą, a nie inną firmą informatyczną. Powstały dzięki temu wielkie możliwości do nadużyć. I patrzmy też na skutki całego zamieszania: to, co zabrano PiS, dodano PSL. Trudno wierzyć, że to wszystko nie było zaplanowane. Bo przecież członkowie PKW to nie są żadne leśne dziadki, tylko ludzie z życiorysami sięgającymi czasów komunistycznych. W dodatku przeszkoleni w Rosji".

Podkreśla również: "Po tych wyborach każdy, kto będzie dążył do wywrócenia stolika, jest w moich oczach usprawiedliwiony. Ja tego już nie zrobię, ale rozumiem tych, którzy mają takie zamiary. Bo te wybory pokazały, że nie mamy żadnego wpływu na kurs Polski, odwołując się do metod demokratycznych. Że tą drogą nic nie zmienimy".

Pełna rozmowa braci Karnowskich z reżyserem, Antonim Krauzem na łamach nowego numeru tygodnika „wSieci”.

ez
[Fot. Fratria.pl]

Warto poczytać

 1. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 2. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 3. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 4. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

 5. 1270komorkajajowaq 12.02.2018

  Oto nowy wspaniały świat – Będą hodować ludzi w próbówkach? Pierwsze próby miały już miejsce!

  Eugenika wkracza w nowy etap. Sztaby naukowców na całym świecie pracują nad stworzeniem „nowego człowieka”

 6. 1270michnik01 08.02.2018

  Takich słów Adama Michnika o Holokauście nikt się nie spodziewał! Czy je jeszcze pamięta? Trafna diagnoza redaktora „Wyborczej”

  Nie jest winą Polaków, że na polskiej ziemi był Holokaust - mówił Adam Michnik

 7. 1270niemcyikacapy 06.02.2018

  Wina ofiar

  Burza wokół ustawy o IPN po raz kolejny wywołała we mnie refleksję dotyczącą traktowania dziejów własnego kraju zarówno przez zwykłych Polaków, jak i tak zwanych luminarzy nauki czy też, pożal się Boże, elity polityczne.

 8. 1270raszizma 05.02.2018

  Witamy w krainie absurdu. Dziennikarz został oskarżony o rasizm, bo molestował tylko białe kobiety

  Uważaj kogo molestujesz, bo przyprawią ci łatkę ksenofoba – kampania #metoo chyba osiągnęła właśnie punkt krytyczny

CS152fotMIni

Czas Stefczyka 152/2018

PDF (5,75 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook