Jedynie prawda jest ciekawa


Krauze: Walczą z moim filmem

07.04.2016

"Jeszcze zanim film powstał pewne środowiska walczyły z nim za pomocą pomówień, kłamstw".

Antoni Krauze wyjaśnia, dlaczego jego film "Smoleńsk" musiał mieć przełożoną premierę. "Tyle było przeciwności podczas tworzenia tego filmu, że myślałem, że już nigdy nie powstanie. Tak mi żal, że to się znów przełożyło na jakieś kłopoty, pomówienia" – mówił na antenie TV Republika.

Film „Smoleńsk” miał wejść do kin 15 kwietnia, kilka dni po szóstej rocznicy katastrofy rządowego tupolewa. Niedługo później pojawiła się informacja o przesunięciu premiery filmu. "Zawinili ludzie, którzy robili efekty specjalne" – poinformował reżyser. Dodał, że od wielu miesięcy domagał się, aby zaprezentowano mu efekt dotychczasowej pracy, jednak osoby, które się tym zajmowały zostały "objęte przez producenta jakąś specjalną ochroną".

"Film powstał. W zasadzie wszystko, poza efektami jest gotowe. Liczę, że jakoś wyjdziemy z tych kłopotów. Kłopotów nie zawinionych przeze mnie. Zostałem pozbawiony wpływu na tych ludzi" – podkreślił. Reżyser wskazał, że ostatecznie, praktycznie nic nie zostało zrobione. Tłumaczył, że część niewykonanych jeszcze efektów specjalnych została przekazana do wykonania innej firmie, jednak ze względu na terminy, nie może wykonać wszystkich. "Ja zrobiłem wszystko, co mogłem" – zapewnił. Reżyser podkreślił, że trwa walka o to, aby film ukazał się jeszcze w kwietniu.

Antoni Krauze przyznaje, że mu niezwykle żal, bo liczył, że po tak wielu trudnościach przyjdzie czas radości. "Tyle było przeciwności podczas tworzenia tego filmu, że myślałem, że już nigdy nie powstanie. Tak mi żal, że to się znów przełożyło na jakieś kłopoty, pomówienia" – mówił.

Zapytany o doniesienia medialne, jakoby premiera została przesunięta ze względu na krytykę pod adresem filmu ze strony Jarosława Kaczyńskiego, Krauze odpowiedział, że jest to jedna z form walki z tym filmem. Zaznaczył, że prezes PiS nie mógł go obejrzeć, bo jeszcze nie jest gotowy. "Jeszcze zanim film powstał, ludzie, środowiska, media nieprzychylne sprawie walczyli z nim za pomocą pomówień, kłamstw. Jest mi przykro, że do walki z filmem został zaangażowany Jarosław Kaczyński" – przyznał reżyser. Dodał, że prezes Kaczyński sprzyja całej sprawie, czemu wielokrotnie dał wyraz.

ez
[Fot. TV Republika/Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook