Jedynie prawda jest ciekawa


Krasnodębski: "Prezydent chce bezmyślności Polaków"

11.11.2013

"To, co rodakom oferuje Bronisław Komorowski nie koresponduje z realiami - mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl socjolog prof. Zdzisław Krasnodębski.

"Nie wiem dlaczego prezydentowi zależy na tym, by Polacy byli bezmyślni" - mówi prof. Zdzisław Kranodębski w rozmowie z portalem wPolityce.pl. Socjolog odnosi się w ten sposób do formy obchodów świąt państwowych, jaką proponuje Polakom Bronisław Komorowski.

Krasnodębski wskazuje, że "w samych kotylionach nie ma nic złego, nie ma nic złego w radości, czy wesołym nastroju". Wskazuje jednak, że działania prezydenta są oderwane od realiów, jakie widać w Polsce. "Chodzi (prezydentowi - red.) o przekazanie Polakom, że współczesne czasy powinny być okresem beztroski i radości. To jednak mija się całkowicie z sytuacją w kraju, a także w Europie. Obecne czasy to nie jest okres radości i beztroski. Mamy głęboki kryzys. Obecny czas to nie jest beztroska i radość szczególnie dla Polaków. Jesteśmy świeżo po tragedii narodowej, śledztwo w sprawie smoleńskiej niczego nie wyjaśniło. Istnieje głęboki podział polityczny oraz głęboki podział ws. oceny tego choćby, czym była transformacja. W tym kontekście wezwania do beztroski są zachętą do bezmyślności. Nie wiem dlaczego prezydentowi zależy na tym, by Polacy byli bezmyślni" - wyjaśnia rozmówca wPolityce.pl.

Krasnodębski dodaje, że "prezydent zdaje sobie w mojej ocenie sprawę, że gdy obywatele obserwują uroczystości na Pl. Piłsudskiego nie są w stanie identyfikować się z oficjelami, którzy biorą udział w obchodach". "Również z prezydentem trudno się identyfikować. On zamiast podjąć działania, by rozwiązać dla Polski jakiś wielki problem, by dokonać wielkiej rzeczy dla kraju, by uleczyć chorobę państwa polskiego, proponuje nam bezmyślny śmiech. To jest coś zupełnie absurdalnego. Trudno to zaakceptować" - tłumaczy.

Socjolog dodaje, że "ani prezydent, ani premier, ani ministrowie nie zachowują się tak, jak powinni". "Ta władza ma wiele żenujących chwil, wspomnę choćby wizytę prezydenta Miedwiediewa w Warszawie, czy wizytę Bronisława Komorowskiego w Rosji. Wtedy nagradzał Rosjan za rzekomą akcję ratunkową po tragedii smoleńskiej" - wskazuje.

Cała rozmowa na wPolityce.pl

TK
[Fot. PAP/Jacek Turczyk]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook