Jedynie prawda jest ciekawa

Krasnodębski: Państwo polskie jest skrajnie niesprawne!

30.12.2014

- Państwo polskie jest skrajnie niesprawne w różnych dziedzinach, co widać chociażby w czasie konfliktu na Ukrainie. Na tym polu w ogóle przestaliśmy się liczyć na forum międzynarodowym. (…) Wydaje mi się, że wszyscy ludzie, którym zależy na Polsce i angażują się w życie kraju, są po naszej stronie – mówi w wywiadzie dla Radia Wnet prof. Zdzisław Krasnodębski.

- W tej chwili konflikt ukraiński wchodzi w nową fazę. Wyraźnie słyszy się głosy, aby osłabić albo znieść sankcje. Pani Mogarini złagodziła swój ton. Różne koła finansowe, które tracą na sankcjach będą naciskać na polityków. Można powiedzieć, że Rosja ma wielu przyjaciół w Europie – podkreśla socjolog.

Europoseł PiS dzieli się również swoimi wrażeniami po pierwszych miesiącach zasiadania w Brukseli.

Upadł mit, że w europarlamencie nic się nie robi. Można dyskutować, czy jest to potrzebna instytucja, ale pracuje intensywnie, sprawnie i przerabia masy dokumentów. Więc pracy jest dużo – mówi w Poranku Wnet prof. Krasnodębski.

Jego zdaniem, można zauważyć pozytywne zmiany w Brukseli. - To jest nowość, ale w europarlamencie pojawiła się rzeźba ukazująca krzyż, poświęcona przez biskupa, odprawiona była szopka. Niedawno byliśmy również świadkami bardzo dobrze przyjętej wizyty papieża, w czasie której nawet lewa strona wstawała i klaskała. Tak więc coś się zmieniło – ocenia eurodeputowany.

Krasnodębski podkreśla, że sprawa wojny na Ukrainie dzieli europarlament. - Są sprawy które dzielą, jak na przykład podejście do Rosji czy wojny na Ukrainie, gdzie można zauważyć dziwną koalicję skrajnej lewej strony ze skrajną prawą stroną – zaznacza profesor.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

JKUB/radiownet.pl

[fot. PAP/Radek Pietruszka]
CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook