Jedynie prawda jest ciekawa


Krasnodębski: Niezrozumiała decyzja PO ws. 10/04

14.03.2015

„Wystawia to jak najgorsze świadectwo polskim władzom i ich działaniom po katastrofie”.

Prof. Zdzisław Krasnodębski, europoseł PiS, komentował decyzję Platformy Obywatelskiej, która zablokowała w PE rezolucję wzywającą do powołania międzynarodowego śledztwa ws. tragedii smoleńskiej. „Wystawia to jak najgorsze świadectwo polskim władzom i ich działaniom po katastrofie” – mówił prof. Zdzisław Krasnodębski w TV Republika.

„Sam fakt, że w rezolucji znalazło się odniesieni do sprawy Smoleńska i stwierdzenie że wrak wciąż jest w rękach rosyjskich wydają się bardzo pozytywne” – dodaje prof. Krasnodębski. „Pozytywne jest też to, że w dokumencie podważa się zaufanie do rosyjskich władz” – dodał.

Europoseł wskazuje, że w dokumencie miało być wezwanie do międzynarodowego śledztwa ws. katastrofy smoleńskiej. „Platforma doprowadziła do tego, że w ostatniej chwili ten fragment usunięto” – mówił prof. Krasnodębski.

Jego zdaniem zachowanie PO w tej sprawie jest „zupełnie niezrozumiałe”. „Wystawia to jak najgorsze świadectwo polskim władzom i ich działaniom po katastrofie” – ocenił prof. Krasnodębski.

„Tamci posłowie, także kierownictwo PO, Tusk, pan Arabski, oni wszyscy ponoszą ogromną odpowiedzialność za zaistniały przebieg zdarzeń. Jednak cząstka tej odpowiedzialności spoczywa także na barkach innych członków PO. Także tych, którzy wczoraj wnioskowali o usunięcie wezwania o międzynarodowe śledztwo” – tłumaczył eurodeputowany PiS.

TK,TelewizjaRepublika.pl
[Fot. Blogpress.pl]

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook