Jedynie prawda jest ciekawa


Kraśko: To zdjęcie będzie towarzyszyć przez lata

21.12.2016

„Jeśli wyobrazić sobie drogę Kaczyńskiego do tego zdjęcia, to jest to niezwykła droga i od tego zdjęcia nie da się uciec” - mówił na antenie Radia TOK FM Piotr Kraśko, odnosząc się do zdjęcia, które przedstawia Jarosława Kaczyńskiego z grymasem na twarzy, gdy demonstrujący członkowie KOD atakowali samochody polityków PiS.

Piotr Kraśko i Sławomir Sierakowski rozmawiali o nocnych wydarzeniach sprzed Sejmu z 16 grudnia, gdy politycy PiS natrafili na opór atakujących ich samochody manifestujących sympatyków KOD. 

Redaktor Kraśko uparł się komentować zdjęcie Jarosława Kaczyńskiego, który przedstawia go z grymasem na twarzy, który wielu zinterpretowało jako śmiech. Dziennikarz odniósł się również do doniesień jednego z tabloidów, który pisze o specjalnej instrukcji dla posłów PiS w tej sprawie. 

„Myślę, że każdy polityk doskonale wie, (…) kiedy pojawia się zdjęcie, które będzie mu towarzyszyć przez lata. Dziś może nie, ale jaką siłę będą miały te zdjęcia za kilka lat?” - powiedział Kraśko. 

„Dla mnie jest w tym coś z „Makbeta”. Opowieść o człowieku, który dążył do władzy i czegoś bardzo chciał uniknąć. A skończyło się w samochodzie. Jeśli wyobrazić sobie drogę Kaczyńskiego do tego zdjęcia, to jest to niezwykła droga i od tego zdjęcia nie da się uciec” - mówił dalej. 

Dziennikarz stanął w obronie ludzi, którzy zaatakowali polityków PiS. 

„Jeden z protestujących przed Sejmem ludzi krzyczał: To my jesteśmy opozycją. I to prawda. Zagrożeniem dla PiS nie są Petru i Schetyna, tylko ci ludzie na ulicy” - powiedział Kraśko. 

Obecny w studiu Sierakowski podjął temat, ale miał inne zdanie na temat tego, kto kto jest opozycją... 

„To nie opozycja się kładła pod samochodami, to zwykli ludzie krzyczeli do rządzących: ''będziesz siedzieć''. PiS wywołuje u ludzi determinację i gniew, którzy bierze się z bezradności. To się nakręca” - powiedział szef „Krytyki Politycznej”, wskazując dalej, że PiS poszedł na bezsensowną wojnę, która zjednoczyła opozycję. 

Zdaniem Sierakowskiego, Kaczyński jest politykiem niewybieralnym, ponieważ prowadzi konfliktującą politykę. 

„To jest polityk niewybieralny, którego trzeba chować na czas kampanii. Kaczyński to jest najbardziej znienawidzony polityk, który może dostać maksymalnie te 30 proc.” - ciągnął Sierakowski. 


ak/TOK FM

[fot. wPolityce.pl/TVP1]  

Warto poczytać

 1. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 2. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 3. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 4. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 5. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 6. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 7. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 8. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook